Audi R8 wchodzi do sprzedaży

30 Wrz 2006, 19:36

Producent z Ingolstadt rozpoczął właśnie sprzedaż topowego modelu R8. Cena wyjściowa to bagatela 104 400 euro.
Niestety samochód, który zostanie zakupiony nawet w pierwszych dniach oficjalnej sprzedaży trafi do klientów dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku.

Audi R8, które powstało na bazie wyścigowych bolidów serii Le Mans oferowane będzie z silnikiem V8 FSI o pojemności 4.2 l. i mocy 420 KM. Silnik kręci się do 430 Nm w przedziale od 4500 do 6000 obr./min. zapewniając jednocześnie kierowcy przyspieszenie z miejsca do 100 km/h w 4,6 s. Sportowe Audi wyposażone będzie w zależności od woli klienta w jedną z dwóch skrzyń biegów. Pierwszą z nich jest sześciobiegowa przekładnia manualna, druga – chyba bardziej odpowiadająca potrzebom tego samochodu – sekwencyjna R Tronic, która obsługiwana jest przez drążek umieszczony w centralnej konsoli. Działanie podobne jak autach wyścigowych lub rajdowych – góra, dół. Sekwencyjna zmiana biegów może odbywać się także poprzez manetki umieszczone przy kierownicy. System sekwencyjny „Shift by wire” dysponuje również opcją automatycznej zmiany biegów.

Wykonana niemal w całości z aluminium karoseria Audi R8 mierzy łącznie 4,43 m długości, 1,90 m szerokości i zaledwie 1,25 m wysokości. Rozstaw osi 2,65 m.

Pod względem optycznym Audi R8 nie można raczej nic zarzucić. Auto jest wierne sportowym genom marki, a reflektory LED, 18-calowe koła i poszerzone elementy karoserii znakomicie oddają agresywny charakter unikatowego modelu. Jak można wywnioskować samochód nie został zaprojektowany z myślą o liczebnych rodzinach. Miejsca starczy tylko dla dwóch osób, a pojemność bagażnika to zaledwie 100 litrów.

Wewnątrz również typowy „Audi-Style” wsparty okrągłymi instrumentami, sportową kierownicą, nawigacją i systemem audio. W standardzie Audi R8 oferuje między innymi ksenonowe światła, radio z 7-calowym monitorem, skórzaną tapicerkę, kamerę ułatwiającą cofanie i dodatkowy kolorowy monitor do obsługi nawigacji.
[link wygasł][link wygasł][link wygasł][link wygasł]
[link wygasł][link wygasł][link wygasł][link wygasł]
Pozdrawiam
de la Cruz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 280
Miejscowość: łódzkie

30 Wrz 2006, 19:51

Bardzo mi sie podoba, dla mnie bomba :wink:
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

30 Wrz 2006, 20:47

Największe wrażenie robi na mnie tył auta :wink:
Pozdrawiam
de la Cruz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 280
Miejscowość: łódzkie

13 Paź 2006, 13:59

No to się nazywa super samochod gdybym mial na zbytku 110 tys. euro to napewno bym go sobie kupil do domowego garażu.
Wiesiek Grzybiaż
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów

27 Gru 2006, 00:18

o czym chłopaki wy mówicie ... :lol:


taki autko to marzenie 8)


ale kto wie moze za klika lat tylko takim będziemy jeździc ...


___________
pozdro
pawełek
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Częstochowa

27 Gru 2006, 11:15

Ekstra, cieszy oko. Szczerze przyznam sie ze pierwszy raz go widze na oczy. Az wstyd :(
Pozdrawiam,
Hammond
Hammond
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 75
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris GRMN - sportowy wydech
    Obecność miejskiego hatchbacka wśród supersamochodów nie jest przypadkowa. Toyota Yaris GRMN nie jest zwykłym autem do jazdy między pracą, centrum handlowym, a osiedlem. Chyba, że po drodze przejeżdżamy przez ...

31 Gru 2006, 14:41

TEN SAMOCHÓD OD DAWNA MI SIĘ PODOBAŁ TYLKO NIE WIEM CZEMU ZMIENILI MU NAZWĘ BO NA POCZĄTKU NAZYWAŁ SIĘ audi le mans quatro I LEPIEJ TO BRZMIAŁO
ppoollaarr
Początkujący
 
Posty: 90
Miejscowość: poznań

31 Gru 2006, 19:09

ppoollaarr napisał(a):TEN SAMOCHÓD OD DAWNA MI SIĘ PODOBAŁ TYLKO NIE WIEM CZEMU ZMIENILI MU NAZWĘ BO NA POCZĄTKU NAZYWAŁ SIĘ audi le mans quatro I LEPIEJ TO BRZMIAŁO
Nawiązanie do tradycji :wink:
Pozdrawiam
de la Cruz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 280
Miejscowość: łódzkie

02 Sty 2007, 22:56

ciekawe ile takich wyprodukują
ppoollaarr
Początkujący
 
Posty: 90
Miejscowość: poznań

04 Sty 2007, 22:52

JEST TO SUPER WÓZ.
SZKODA, ŻE TAKIE SAMOCHODY SĄ PRODUKOWANE TYLKO NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań