Audi TT czy Hyundai Cupe

18 Mar 2011, 13:00

Witam chciałbym kupić autko do ok 20tys zastanawiam się nad dwoma autkami Audi TT w tej cenie można kupić takie audi 99r z silnikiem 1.8 180km lub Hyundaia Cupe rocznik ok 02-03
z silnikiem 2.0 lub 2.7. Wiem że Audi ma lepsze osiągi ale zastanawiam się nad awaryjnością obu aut jeśli ktoś może proszę o opinie.
klase
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Szczecin

18 Mar 2011, 13:40

Ja bym stanowczo był za AUDI
tibu1
Początkujący
 
Posty: 164
Miejscowość: kraków
Prawo jazdy: 18 11 2007

18 Mar 2011, 14:44

Ja bym się rozglądał za hyundaiem, za tą cenę nie kupisz żadnej sensownej TTki.
G3r
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Lublin

18 Mar 2011, 14:53

Hmm przeglądałem oferty i myślę ,że coś się znajdzie
[link do AutoScout24 wygasł]
[link do AutoScout24 wygasł]
no a z domowego podwórka
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
wiadomo HC kupie parę lat młodszego za tą cenę

i tak dla równowagi
[link do AutoScout24 wygasł]
[link do AutoScout24 wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
klase
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Szczecin

18 Mar 2011, 15:45

Moja rada, nie patrz na najtańsze samochody, jeśli auto jest tańsze, coś z nim musi być nie tak jak powinno, nikt nie oddaje dobrego samochodu poniżej jego wartości.
G3r
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Lublin

18 Mar 2011, 23:44

Uważam tak samo, jak <b>G3r</b>- nie patrz na najtańsze egzemplarze bo będą to totalne złomy. Jeśli nie masz więcej funduszy niż 20 tys. zł, poszukałbym w takim razie hyundaia.
Można też rozejrzeć się za toyotą:
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

19 Mar 2011, 08:20

G3r napisał(a):Ja bym się rozglądał za hyundaiem, za tą cenę nie kupisz żadnej sensownej TTki.
----Racja.HYUNDAI?! :grin: Oczywiście,że HYUINDAI :!: Jeśli jednak pociągnie cię magia Audi,to wcześniej nim kupisz, sprawdź geometrię platformy.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

19 Mar 2011, 09:14

po pierwsze jak patrzysz na auta zza granicy dodaj jakies 5 tys dodatkowych kosztow
ok. 2-3 oplaty/rejestracja
ok. 2-3 podroz
tak srednio
po drugie
fajnie ze audi z niemiec/wloch maja przebiegi 250kkm i wiecej, a te z Polski gora 170 :lol:
(czyli wiesz w Polsce kupisz po dzwonie, powodzi(najgorsze co mozna obecnie trafic- orginalny lakier, oryginalna ksiazka, a auto sie sypie na potege :!: - komputery sterujace, systemy elektroniczne- postaram sie opisac kiedys na przykladzie znajomego, jak dokladnie rozpoznac, jakie sa objawy, jakie konsekwencje- auta sie pozbyl za smieszna kase jak na rocznik, wpakowal w niego multum kasy a i malo nie zaplacil, bo w koncu "lakier i wszystkie szyby w oryginale" :lol: )
po trzecie
te audi co podales w niemieckich/wloskich linkach to na pierwszy rzut oka szrot- nie wiem czy znasz niemiecki, ale w jednym jasno jest napisane MOTORSCHADEN(uszkodzenie silnika, tanio nie bedzie- raczej kwestia wyeksploatowania, bo 1,8T to dobra jednostka)
po czwarte nie ma najmniejszych szans na zakup w miare dobrej TTki za mniej niz 30 tys :!: naprawde, to nierealne, te auta dobrze trzymaja cene
wiec jezeli nie masz wiecej niz 20-22 tys wybor moze byc tylko jeden HYUNDAI(choc jezdzi sie tym srednio), ewentualnie Celica :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

19 Mar 2011, 10:04

Akurat linki TT-ki podawałem dla przykładu nie sprawdzałem dokładnie :razz: Ładne są te toye ehh.. właśnie dodaliście następne auto wybór staje się coraz cięższy. Posłucham was i odpuszczę sobie TT.
klase
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Szczecin

19 Mar 2011, 12:14

ale okazji nie poszukuj :mrgreen:
mysle ze za 22 celica bedzie w 'srednim' stanie. znajdz cos do poprawek lakierniczych, ale nie ruszone w sensie mocny wypadek, bo takie najczesciej trafialy do Polski, np. z USA czy Wloch :wink:
Znowu z Niemiec zaradni handlarze przywozili ze swoich "źródeł" prawdziwe igły od dziadkow, kobiet, lekarzy i samej elity w ogole, z tym ze realne przeloty w granicach 300kkm. ups co ja napisalem :oops: oczywiscie max 140-170kkm :lol:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

19 Mar 2011, 13:36

Akurat tu mam pewne uproszczenie ponieważ będę zawsze jeździł na oględziny autka z moim ojcem ,który robi na co dzień wyceny aut w dużym serwisie i mamy łatwy dostęp jak potrzeba do jakiś napraw lakierniczych. Tylko mam dość ogłoszeń lekko uszkodzony a tam nie ma przodu :razz:
klase
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Szczecin

20 Mar 2011, 13:34

Decydując się na Audi lub Hyundaia musisz wiedzieć jedno - to nie są samochody sportowe, one tylko mają wyglądać na sportowe i mieć nieco lepsze osiągi niż reszta:)

Audi ma fajny silnik turbo 1.8, za to Hyundai lepiej brzmiący i mniej awaryjny V6 2.7.

Oba prowadzą się poprawnie, ale żaden z nich nie jest stworzony do ostrych zakrętów (napęd na przód, w przypadku Audi płyta podłogowa jest przeszczepiona z Golfa).

Z tej dwójki wybrałbym Hyundaia, jest młodszy, mniej awaryjny i w miarę pewny, Audi jest za stare i w tej cenie za tanie by było z tego coś dobrego. A Coupe II generacji to całkiem przyzwoity wóz, zresztą po lifcie jest nadal sprzedawany do dziś :)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

20 Mar 2011, 13:58

[quote="ACSznycel"]
Oba prowadzą się poprawnie, ale żaden z nich nie jest stworzony do ostrych zakrętów (napęd na przód, w przypadku Audi płyta podłogowa jest przeszczepiona z Golfa).

quote]

hyundai coupe to najbardziej bezplciowo jezdzace auto tej klasy. wgl nie czuc w nim sportu, zwykle wozidlo co nie oznacza ze w tym budzecie jest zlym wyborem. Ba, sa szanse ze wgl bedzie odpalac i skrecac, co w przypadku TTki oczywiste nie jest :wink:

Audi bylo tez 4x4 btw
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

20 Mar 2011, 15:29

A może by tak Mercedes W124 Coupe? Wygląda naprawdę fajnie, jedyne co może ci nie pasować to jego wiek. Ale za 20 tys. kupisz coś z bardzo bogatym wyposażeniem no i jest to sportowe auto z napędem na tył. ;)
np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
karolek26
Nowicjusz
 
Posty: 49
Miejscowość: Piastów

20 Mar 2011, 17:45

Ja ze swej strony dorzucę jeszcze BMW z3, np:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
beybe
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Limanowa