Autko do 10 tyś złotych. - Młody/nowy kierowca.

19 Gru 2014, 12:38

mike1735 napisał(a):Alternatywnie proponuję Yarisa bo mniej pali i się nie psuje :wink:


A Polo się psuje...? Yarisem nad morze...? :D
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

19 Gru 2014, 13:04

Ale za to ile pali polo :naughty:
Autor stwierdził że lubi małe auta i będzie jeździć w sumie tylko po mieście więc na tym się skupiłem :yes:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

19 Gru 2014, 13:12

mike1735 napisał(a):Ale za to ile pali polo :naughty:


Pali dużo więcej od Yarisa, to fakt, ale z tym psuciem się przesadziłeś i to znacznie :ok: Można nienawidzić VAGa, ale warto zachować odrobinkę obiektywizmu :wink:

Ode mnie Astra G 1.6 8v z LPG - ekonomiczna, nieduża, niezawodna, a do tego dobrze znana mechanikom, niedrogie części - optymalny wybór na samochód dla młodego kierowcy, który liczy każdy grosz.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

19 Gru 2014, 17:07

mike1735 napisał(a):Ale za to ile pali polo :naughty:

No troszku pali to prawda ale tragedii nie ma. Już kiedyś pisałem, że Polo 1,2 pali nam po trasie 5,5-6 litrów w mieście 7,5-8 litrów przy normalnej jeździe i wiadomo jak przyciśniesz to spali więcej.
I przy okazji polo wcale nie jest bardzo awaryjne, mogę nawet stwierdzić, że bezawaryjne, gdyż tylko raz miało poważniejszą usterkę, czyli spaloną pompę paliwa, ale sporo przejeździła, poza tym nic innego nie było poważnego tylko jeszcze był raz problem z czujnikiem temperatury. Tak to silnik bezproblemowy oczywiście jak dbasz.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Gru 2014, 20:43

Popatrz sobie seata leona albo audi a3 :) Małe, ale w trasę nie jest najgorsze
simonx10
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 17 10 2014
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Peugeot 307 (rodzinny)
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

20 Gru 2014, 22:14

Leona będzie ciężko kupić zadbanego w tym budżecie, do tego to auto jest nie warte swojej ceny, kradną je na potegę, beznadziejnie wygląda w środku, do tego za dużo pali. Lepiej rozejrzyj się za astrą g.
krzysiek723
Początkujący
 
Posty: 80
Prawo jazdy: 08 07 2014
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    ACC, BSW, LDW - systemy bezpieczeństwa na drodze
    Technologia coraz bardziej wspomaga kierowcę w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Samochody rozpoznają znaki i ostrzegają o przekroczeniu dozwolonej prędkości, informują o obecności pojazdów w martwym polu a nawet ...
    Które hybrydy są najtańsze w zakupie i eksploatacji?
    Amerykański portal analityczny Kelley Blue Book sprawdził, które samochody hybrydowe są najtańsze w zakupie i użytkowaniu przez kolejne 5 lat. Pierwsze trzy miejsca w tej kategorii zajęły Toyota Corolla Hybrid, Prius ...

20 Gru 2014, 22:33

Za to astra to nie samochód dla młodego, trochę bez charakteru ale kto co lubi ;)
simonx10
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 17 10 2014
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Peugeot 307 (rodzinny)
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

20 Gru 2014, 23:15

łysy30 napisał(a):Ode mnie Astra G 1.6 8v z LPG - ekonomiczna, nieduża, niezawodna, a do tego dobrze znana mechanikom, niedrogie części - optymalny wybór na samochód dla młodego kierowcy, który liczy każdy grosz.


Ekonomiczna, nieduża, niezawodna, nudna, podczas jazdy można by spokojnie usnąć gdyby nie fakt, że jest nieco ciasno. Wiem co mówię :wink:

Poza tym, wbrew obiegowej opinii Astra nie jest wyjątkowo tania w utrzymaniu - jej przeciętność odbija się pod każdym aspektem, co nie zmienia faktu, że jest to niedocenione auto, wdzięczne i przyjemne dla oka.

Ja bym zapytał się autora - jesteś młody i już chcesz skazać się na nudne, ślamazarne auto do miasta? Nie lepiej ci rozejrzeć się za czymś większym (gabarytowo i silnikowo) z LPG? Ode mnie leci propozycja tego, na co sam poluję - Mazda 626 1.8/2.0, Peugeot 406 1.8. Pokusiłbym się o dorzucenie Hondy Accord, ale nie znam bliżej tego auta i jednostek napędowych, więc tutaj odsyłam do kolegi @szybki
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009