Autko do 15000 Focus, Golf IV, Alfa 147, a moze coś jeszcze?

05 Lut 2009, 11:52

lukaszkomza napisał(a):No fakt turbo w VW bardzo rzadko sie psuje ale wszystko może sie zdarzyć. A tu chodzi o ekonomie i bezawaryjność zdecydowanie polecam 1.9 SDi. Do 17 tys. można też kupić mercedesa c-klasse z silnikiem diesla 2.2 16v jest ekonomiczny - ok. 5l/100km przy spokojnej jezdzie, ale jak trzeba to i w fotel wciśnie. Zawieszenie i skrzynia biegów też prawie niezniszczalne :D tylko jest jeden problem: blacharka widziałem nie jedną skorodowaną c-klasse ale jak trafisz w dobrym stanie dość młody rocznik i nieskorodowaną to brać.



miłośnik gwiazdy na masce:D mialem kiedyś 123 200D wspominam bardzo miło.. ale jezeli chodzi o częsci to chyba w c-klasie gorzej sie ten temat prezentuje.. kolego a nie myslaleś o silniku vw 1,4 16v 75KM w golfie albo w seacie? dobrym rozwiązaniem może okazac sie tez fabia.. tania i malo letnia..:) ale brzydkaaa:D
janusz69
Nowicjusz
 
Posty: 5

20 Lip 2009, 11:52

Takie 1.4 75KM, to może jeszcze dobre było jakie nowe, przecież to musi z ostrym przebiegiem i wiekiem nieźle zamulać....
Flame
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Katowice

21 Sie 2009, 09:53

Hej. Dodam że od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem alfy 147 jtd rocznik 2001. Silnik ideał, porownywalem z TDDI forusa ostatnio i powiem szczerze ze to porownywanie muła z koniem wyscigowym ;) . Jeśli chodzi o spalanie to przy w miare oszczednej jezdzie ale bez przesady 80% trasa, 20% miasto na pelnym zbiorniku spokojnie da sie przejechac 1200 km. Ogólnie zakup uznałem za udany. Z problemow mialem tylko raz mala awarie -pasek klinowy i to wlasciwie tyle :) Dzieki za pomoc i pozdrawiam
Nicodemus
Nowicjusz
 
Posty: 8

21 Sie 2009, 13:24

alfa romeo 147 za 15tyś?
Łukasz
ludo17
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 26
Miejscowość: Wójcin

21 Sie 2009, 13:29

Ja bym ci radził amerykańca albo japońca z amerykańców kupisz mocne autko np. pontiaca firebirda ponad 3l albo 3,5V6
japoniec znowu jest niezawodny :d i w wiekszosci mniej pali od konkurencji :D honde civic porzadna kupisz w tej cenie
Japończyki ?? TAK
Amerykańce?? TAK
Niemieckie?? NIE
koreańce?? NIE!!
schibi
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Tychy

23 Sie 2009, 17:11

tak sie składa ze poszukuje podobnego auta do 15 tysiecy :P duzo dobrego czytałem o focusach i ich silnikach tddi, zawieszenie podobno najlepsze w klasie. Co do golfa to z doswiadczenia kolegi wiem ze kupic sztuke bez crashtestu i bez kombinacji przy liczniku to trzeba miec farta, a samochod jest ciekawy... Zastanawiam sie tez powaznie nad corolla e11 1.4 badz 2.0 d4d. oba silniki podobno niezawodne, oszczedni moga wybrac japonskiego diesla 2.0 72km bez zadnych turbin ktory podobno ma całkiem neizla dynamike i jest stosunkowo ekonomiczny. wg autoswiatu bez awarii robi przebiegi ponad 400kkm i nie jest to kres jego mozliwosci. ja osobiscie jak narazie jest skłonny ku corolli.. jednak tak jak koledzy bardzoi podoba mi sie 147, silniki to bardzo udana konstrukcja, ale o zawieszeniu słyszałem niestety to samo..
matej91
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: WWL

25 Sie 2009, 20:12

Nicodemus nie kieruj sie tylko stereotypami. Czesto slyszy sie ze francuz czy fiat to gowno. Wiadomo, roznie to bywa ale nie ma aut idealnych. Z moich doswiadczen i moich znajomych wynika zupelnie co innego. Mam 2 sasiadow ktozi sa wlascicielami Laguny od okolo 4 lat i bardzo sobie chwala te auta. Kumpel jezdzi tez od 4 lat meganka i tez nie ma z nia wiekszych problemow podczas gdy jego mlodsza toyota carina 2 razy byla w serwisie z powodu ukladu napedowego i hamulcow.Ja 9 lat jezdzilem focusem "jedynka" 1.8 benzynka 115 KM i nadal bym nim jezdzil gdyby nie skusil mnie mondek :). Focusem przejechalem ponad 300 tys Kilometrow i w tym czasie 2 razy wymianielem elementy zawieszenia (nie pamietam juz dokladnie co) i okresowo to co trzeba wymianiac w kazdym aucie. Nigdy nie musialem pchac auto albo wzywac lawety. Jedyna powazniejsza usterka to centralny zamek ktory zaczal szwankowac przed tym jak go sprzedalem znajomemu. Zawieszenie focusa to bajka , silnik tez spoko, mial niezlego kopa ale byl wrazliwy na obciazenie ale chyba wiekszosc benzyniakow tak ma :) (stoper ani razu nie pokazal powyzej 10 sek gdy robilem test przyspieszenia od 0-100 2 osobami na pokladzie )
spalanie to przy spokojnej jezdzie w trasie z 5 osobami i walizkami wyszlo mi 6.2 na 100 kilometrow. Przy naprawde ostrej jezdzie okolo 8-8.5 litra. Jesli silnik diesla nie jest koniecznoscia to polecam ten motor. A co do golfa, osobiscie bym go nie kupil dlatego ,ze:
1.Ciezko znalezsc zadbany model
2.Starsze golfy kojarza mi sie z dresami i wiejskim "tjuningiem" :
3.Dla mnie focus jest lepszy (i nie tylko dla mnie bo w jednym z niedawno ukazanych numerow Auto Swiatu porownywali te auta w dziale "uzywane" i takze bardziej polecali focusa.)
4.W rankinagch aut kradzionych golf zajmuje jedno z czolowych miejsc.
5.I co wazne za te same pieniadze, znajdziesz nowszy i lepszy model focusa niz golfa.(
tylko nie wyskakiwac mi tu z tekstem ze to przeciez volkswagen i musi tyle kosztowac
bo to nie audi zeby placic za znaczek)
byd
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Bydgoszcz

26 Sie 2009, 05:52

pamietaj że każdy ford [...] :) a alfy się sypią, zwłaszcza 156 i 147 , strasznie awaryjne samochody
Ostatnio edytowany przez egon, 27 Sie 2009, 04:53, edytowano w sumie 1 raz
egon
 

26 Sie 2009, 15:24

Sam jesteś g...o wort za przeproszeniem, podobnie jak Twoja teoria o fordach jak i o alfach.
A tą swoją primerkę sobie wsadź wiesz gdzie, skoro chcesz się jej nawet tutaj pozbyć to niezły szrocik musi być :twisted:
Postaram się o interwencję admina w Twojej sprawie kolego, to nie autogiełda żeby się tak reklamować!
Miałeś mieć klienta wczoraj a dziś nadal reklamujesz swoje autko, chyba klient przejrzał na oczy :lol:
stasiowski121
 

26 Sie 2009, 18:40

egon napisał(a):trzymaj polecam primerke

[link do Autotrader wygasł]

pamietaj że każdy ford [...] :) a alfy się sypią, zwłaszcza 156 i 147 , strasznie awaryjne samochody


w jakis sposob podważysz swoje teorie ?
matej91
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: WWL

27 Sie 2009, 00:12

egon napisał(a):trzymaj polecam primerke

[link do Autotrader wygasł]

pamietaj że każdy ford [...] :) a alfy się sypią, zwłaszcza 156 i 147 , strasznie awaryjne samochody


Czemu reklamujesz i wszystkim wciskasz swoje auto?
Zawsze proponujesz to samo...
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

27 Sie 2009, 00:23

egon napisał(a):trzymaj polecam primerke

[link do Autotrader wygasł]

pamietaj że każdy ford [...] :) a alfy się sypią, zwłaszcza 156 i 147 , strasznie awaryjne samochody


Ooo widzę Alfista się odezwał.. widzę miałeś i 147 i 156 więc może opowiesz co się tam sypało konkretnie? Ale dziwne że jak MIAŁEŚ te samochody (bo przecież wiesz że się sypią strasznie...) to czemu kupiłeś Alfe po Alfie.. tylko czy najpierw 156 a potem 147 czy odwrotnie? A Forda miałeś po nich czy przed nimi?? Opowiedz coś więcej :).
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

27 Sie 2009, 22:16

ja z niecierpliwoscia czekam na kolejny numer auto swiatuj lub motoru (nie pamietam). w zapowiedziach w dziale uzywane jest test alfy 156 z naglowkiem "piekna a wcale nie taka kaprysna" obalamy mity panowie :)
matej91
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: WWL