Autko do 2000zł

02 Lis 2016, 01:34

Witam! Piszę swój pierwszy post na forum, więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Mam zamiar kupić samochód do 2000 zł, bardzo chciałbym, aby był on w benzynie (żadnego gazu). Jestem jeszcze uczniem liceum i nie mogę pakować w auto jakiejś specjalnej kasy - mam zamiar kupić samochód, który po prostu posłuży mi przez rok bez większych kosztów. Paliwo jak paliwo, ale też nie chcę wydawać dużo pieniędzy na to, by móc dojechać codziennie do szkoły te 5 kilometrów. Ogólnie jestem maniakiem motoryzacyjnym od dzieciństwa, jak również od dzieciństwa kocham markę BMW. Lubię również Volvo i bardzo podobają mi się Mercedesy oraz Alfy. Co do pierwszego auta znalazłem pewną interesującą mnie ofertę w postaci Alfy Romeo 156 1.6TS 120km. Nie napisałem w ogóle w jakiej sprawie piszę... otóż kolega polecił mi forum (nie zagłębiam się zazwyczaj we fora, lecz zrobię wyjątek, gdyż wszyscy chcą mi pomóc, ale jednak wszystko odradzają...), toteż zarejestrowałem się i nie znalazłem tematu, który byłby mi w stanie pomóc, a więc proszę o jakieś rady i propozycje. Pozdrawiam i liczę na miłe przyjęcie mnie do grona ;)
Div3rius
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 29 10 1998
Auto: Jeszcze nie mam

02 Lis 2016, 01:36

Wybaczcie, że w odpowiedzi, ale dodam również, że interesowałoby mnie autko większe - żadnych Punto itp. Coś w czym 197cm i 105kg chłopak się zmieści :)
Div3rius
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 29 10 1998
Auto: Jeszcze nie mam

02 Lis 2016, 08:55

AR to baaaardzo złe wyjście z taką kasą. Problematyczny silnik, drogie elementy zawieszenia (wymieniasz całe wahacze a nie np. wyłącznie tuleje), problemy z elektryką i korozją podłogi (tego, że są dziury możesz być prawie pewien za tą kasę). Kolejna, ważna kwestia - mi przy 189cm jest ciasno :ok:
W tym budżecie szukaj auta w jak najbliższej okolicy, które będzie w jak najlepszym stanie technicznym. Marka ma drugorzędne znaczenie.
Za te 2k. będzie bardzo ciężko znaleźć "duże" auto, możesz zerknąć na nubirę, bo podejrzewam, że nie brałeś nawet pod uwagę czegoś takiego
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Lis 2016, 09:21

Skad jesteś to czegoś poszukamy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Lis 2016, 10:16

To człowieku poleciałeś grubo,Alfa,BMW czy Mercedes za 2tysie :lol:
W tej kasie musisz patrzeć na stan a nie na markę,może uda Ci się znaleść jakieś Daewoo Espero czy Fiata Marea.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

02 Lis 2016, 10:43

Taniej dojeżdżać do szkoły wyjdzie Ci autobusem. Serio. Fajnie, że kochasz markę BMW od dziecka, ale co to zmienia w budżecie 2000 zł? :o
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes Klasy V
    Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga ...
    Bezpieczeństwo Volvo S60 w testach zderzeniowych IIHS
    Amerykański instytut bezpieczeństwa IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) przeprowadził nowe testy zderzeń czołowych kluczowych samochodów z segmentu D. W testach wzięło udział m.in. Volvo S60, które ...

02 Lis 2016, 11:17

Za 2k z większych to jakiś Polonez
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004