Autko segment D do 60 tys, rok produkcji od 2009...Accord?

12 Sty 2014, 22:01

Witam
Przymierzam się do wymiany samochodu. Większość czasu jednak auto będzie poruszało się po ulicach dużego miasta, około 70%, reszta to krótkie przebiegi poza miastem do 70 km i 2-3 razy do roku wyjazd w Europę. Interesuje mnie samochód segmentu D, może E...Od razu napiszę, że nie interesują mnie samochody grupy VW (mam je na co dzień w pracy) także raczej przekreślam samochody włoskie. Z japończyków odrzucam Toyotę. Tyle, czego nie chcę. Na pierwszy plan wysuwa się Accord, ale nie wiem, jaki wybrać silnik. Generalnie nie jest istotne ile samochód będzie palił, ważniejsza jest jego niezawodność i ewentualny koszt serwisu.
Pozdrawiam
seba72
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
1

12 Sty 2014, 22:10

Accord dobre auto i trzyma cenę. Przy tych przebiegach lepiej zdecydować się na benzyniaka.

a może to?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
1

13 Sty 2014, 17:02

no przyznam, że o tym aucie wcale nie pomyślałem, ba wcale nie myślałem o Koreańczykach. Jaki silnik, bo ten chyba jest zbyt mały w stosunku do masy samochodu? W ciekawej cenie wyprzedają egzemplarze po-testowe, w wersji sedan naprawdę jest ładny.
seba72
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
0

13 Sty 2014, 17:29

Ten silnik jest montowany w ix35 i niby ludzie nie narzekają na słabą dynamikę czy awaryjność ale wiadomo lepszy będzie z benzynowym silnikiem 2,0, jednak mało tego jeszcze w ogłoszeniach. Teraz dają 10tys. rabatu jednak i tak wychodzi powyżej 70tys. niestety... i najważniejsze, LPG nie założysz, bo tam jest wtrysk bezpośredni.

Z ciekawych opcji to może jeszcze takie:
[link do oferty na Allegro wygasł] - też trzeba by było poszukać z benzyniakiem i też trochę drożej wychodzi
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tutaj również przewaga diesli w niższej cenie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] podobnie do peugeota ale w tych dwóch lepszy wybór to diesel, bo te 1,6THP zrobione razem z BMW to niezbyt udane jednostki
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - a tutaj można pójść bardziej w luksus
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

15 Sty 2015, 16:28

Obecnie Honda ma idealną ofertę na model Accord Sedan, rocznik 2014 z rabatem 17 000 zł, można nabyć od 84 700 zł i pakietem ubezpieczenia AC/OC/NNW za 2900 zł. Możesz go wypróbować umawiając się na bezpłatną jazdę próbną.
ЕКSРERTНσnda
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Honda
0

15 Sty 2015, 16:40

Brawo za odkop
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Adaptacyjne światła drogowe
    System automatycznych świateł drogowych automatyzuje – jak sama nazwa wskazuje – przełączanie świateł z drogowych na mijania i odwrotnie. Nie eliminuje jednak problemu, jakim jest gorsza widoczność wynikająca ...