Autko za 3tyś (może być więcej)

16 Mar 2013, 17:22

Almerę olałbym z powodu rdzy nie mówiąc już o suunym. Corolkę na spoko możesz brać, za tą kaskę będzie raczej do zrobienia ale raz zrobisz i będzie gitara.
Co do części są wszystkie dostępne od reki na alledrogo. W mojej okolicy jest kilka szrotów które specjalizuja się w JDMach więc możesz sobie przebierać i wybierać. LPG wszystkie tojki do 00r przyjmują na luzie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10321
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Mar 2013, 23:08

Nie no nie szukam z komisu tak tylko dałem, bo rzuciła mi się w oczy chciałem zobaczyć co o niej powiedzie, czy będziecie mieć do niej zastrzeżenia jakieś, które mi się rzuciły w oko.
No dobra Almerę odrzucę, więc Corolla zostaje, ile by trzeba było wyłożyć na taką co będzie ogarnięta skoro 3tyś to mało. lanos w 3tyś z tego co wyczytałem na forum to lipton będzie i mało on mi się podoba...
przemi06
Początkujący
 
Posty: 76
Miejscowość: Bydgoszcz

17 Mar 2013, 00:19

Są dwie opcje albo kupujesz chrupka i sukcesywnie doprowadzasz go do użytku albo kupujesz od razu auto w dobrym stanie. Kilka miesięcy temu pomagałem w zakupie corolli do 5k i obejrzałem około 7 aut ale nie nadawały się do użytku. Oczywiście od strony technicznej, inne sprawy typu lakier, szpachla nie interesowały mnie.
Proponuje szukać auta zarysowanego, uszkodzonego, lepiej żeby było kiepskie wizualnie a normalnie jeździło niż wypicowane na handel.
Zwracaj uwagę na stare corolle w kolorze czerwonym ponieważ potrafią wyblaknąć i można je kupić w super cenie :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10321
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Mar 2013, 08:04

Wiem że chcesz japońca ale zobacz na te linki,może akurat któryś wpadnie Ci w oko:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
a na koniec japoniec
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Mar 2013, 12:54

Ale mówisz o Corolli do 5tyś i modelu E10 czy nowszym? Colt jakoś do mnie właśnie też nie przemawia ;(. Czyli co odpuścić Japońce i brać CC 900?
przemi06
Początkujący
 
Posty: 76
Miejscowość: Bydgoszcz

17 Mar 2013, 16:00

Nissan Micra ?
Nissan Almera ?
Nissan Sunny ?

A gdzie Primera ? Dobry model 2.0 115 KM w dobrym stanie zaczyna sie od 7k, nie lepiej dołożyć i mieć auto na lata niż ładować kolejne 10 tyś w "puszke po sardynkach" ?
CośTamWiem
Początkujący
 
Posty: 93
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Zipp Vapor >50
Silnik: coś koło 0,3 2KM :)
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Najwyższy czas na zmianę opon z letnich na zimowe
    Dla kierowców, którzy korzystają z opon sezonowych, najwyższy czas na zmianę ogumienia z letniego na zimowe. Kierujący w Polsce mają obowiązek dbania o stan techniczny pojazdu, a jego istotnym elementem jest ...

17 Mar 2013, 16:47

przemi06 napisał(a):Ale mówisz o Corolli do 5tyś i modelu E10 czy nowszym? Colt jakoś do mnie właśnie też nie przemawia ;(. Czyli co odpuścić Japońce i brać CC 900?


Ostatnio oglądałem e11 98 100%bezwypadek 100tyś km. bez LPG za 5,5k natomiast e10 kupisz kolekcjonerską. Jeżeli rozważasz CC to przejedź się starlet 96-98r. doznasz szoku co może auto mające 1,3pojemnosci i spalanie mniejsze niż yaris 1,0 lub micra 1,0. trwałości starletki chyba nie muszę Ci potwierdzać.

CośTamWiem napisał(a):Nissan Sunny ?


A ile widziałeś sunny nie zardzewiałych. Ja ostatnio szukałem dawcy kilku drobiazgów i chciałem kupić sunny, po zrobieniu 500km i obejrzeniu 6 szt olałem temat. Po prostu jest to nie możliwe.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10321
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Mar 2013, 21:18

Primera nie kupię bo oc by mnie zjadło. I póżniej opłaty za paliwo jakie bym miał. Dobra panowie o ile muszę zwiększyć budżet by kupić coś dobrego z tego co wymieniłem najlepiej te toyote e10?
Lub suzuki Baleno?
przemi06
Początkujący
 
Posty: 76
Miejscowość: Bydgoszcz

17 Mar 2013, 21:42

przemi06 napisał(a):Lub suzuki Baleno?

Szukaj takiej, która ma dobre zawieszenie. Cholerstwo gnije-szczególnie sanki i nigdzie nie dostaniesz używanych a jak już to w cenie prawie nowych. po za tym większych problemów kumpel z tym modelem nie ma
niki
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: MAZDA6 1.8

17 Mar 2013, 22:26

przemi06 napisał(a):o ile muszę zwiększyć budżet by kupić coś dobrego z tego co wymieniłem najlepiej te toyote e10?


E10 od 3k-5k E11 od 5k-8k.

P.S. Pojemności w nie których autach nie trzeba się bać ponieważ primera 2,0 carina/aven 2,0 spalą tyle co corolla 1,6 szczególnie na LPG zacierają się różnice. W spalaniu między corollą 1,4 i 1,6 nie będzie praktycznie żadnych różnic a jeżeli nawet coś to kosmetyczne.

Baleno ma trwały silnik ale jest troszku problemu z rudą.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10321
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Mar 2013, 23:21

no tak ale oc na 2.0 to mi zaraz zrobia 3tyś ma 1.3 mi wychodzi 1,500. Na placu boju zostaje suzuki i corolla. A jak by dać budżet 5tyś co można wtedy ugrać?
przemi06
Początkujący
 
Posty: 76
Miejscowość: Bydgoszcz

17 Mar 2013, 23:40

Sprawdź to OC bo coś zawyżasz :shock:

Ogłoszenia z cenami wywoławczymi
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10321
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Mar 2013, 00:03

Witam! Jestem ma podobnym etapie, ale waham się pomiędzy Volvo 940, Suzuki Baleno i Mazda 626, tylko w kombi. Ale wracając do tematu polecam starletkę, jeżdżę teraz taką od 2 lat i nigdy nie było tak, żeby nie odpaliła i nie dojechała gdzieś. http://starletclub.phorum.pl/viewtopic.php?t=1238 Proste auta, tanie w utrzymaniu i zakupie i bardzo dobrze wykonane. W swoim czasie w testach niezawodności plasowały się na pudle zaraz za Porshe i Subaru bodajże. Jeśli szukasz japońca celuj w takie, które naprawdę zostały wyprodukowane w Japonii, można to poznać po pierwszej literce w vinie, powinno być J. Też kiedyś rozważałem corollę, ale porównując ceny części zamiennych wypadła mniej korzystnie, almerę odrzuciłem ze względu na złe opinie dot, korozji, gdzieś czytałem, że najlepsze blachy z japońców były w mazdach, starych nissanach, epoka bluebird i toyotach, ale nie były one jakoś szczególnie pancerne. Hondy podobnie, świetne silniki, blacha tragedia, sunny ponoć udany, ale za podobną kasę wolałbym 10 lat młodszego Baleno jednak, do którego trochę zniechęca opinia o szybko znikającym podwoziu wykluczającym ustawienie zbieżności, darowałbym sobie swifta, nie widziałem już długo na drodze żadnego, który wyglądałby dobrze, a na to też trzeba zwróić uwagę. Generalnie przy takim budżecie trzeba patrzeć tylko i wyłącznie na stan w jakim jest auto. Micra w porównaniu do Starletki wypadła na tyle źle, że odpadła szybko, pozatym dużo jeździło w firmach, ciężko będzie znaleźć coś, czym nie trzeba będzie parkować daleko od domu.
cymbr
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 03 1990
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Starlet
Silnik: 1,3 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

18 Mar 2013, 13:46

Tych Toyotek to jest 18cie na całą Polskę więc wątpię czy da się kupić coś dobrego...
przemi06
Początkujący
 
Posty: 76
Miejscowość: Bydgoszcz

18 Mar 2013, 19:59

Nie lepiej poszukać Swifta? Jeżdzi tego więcej niż Starletów czy Baleno.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003