Auto +- 20 tys - Astra H, Leon II, a może coś innego?

15 Sie 2014, 14:25

Cześć wszystkim,
Szukam samochodu w kwocie plus/minus 20 tys. Chciałbym prosić o radę, który z poniższych modeli byłby najlepszy, biorąc pod uwagę awaryjność (szczególnie trwałość zawieszenia), komfort jazdy, itp.? Dodam, że chcę włożyć do niego LPG. Najlepiej, gdyby był to model ok. 8-9 letni.
Zastanawiam się nad:
- Opel Astra H 1.4 16v
- Skoda Octavia II 1.6 102 KM
- Seat Leon II 1.6 102 KM
- Audi A3 II 1.6 102 KM (aczkolwiek wiem, że trudno trafić egzemplarz bez "przeszłości" w tej cenie)
- Golf V 1.6 102 KM (tu pewnie jest podobnie jak z Audi)

Najbardziej jestem skłonny kupić Astrę, ale trudno mi znaleźć jakąś z dobrym wyposażeniem (chciałbym climatronic).
Może są jeszcze jakieś inne modele warte uwagi? Nie jestem jakoś mocno przewrażliwiony na punkcie marki i kraju pochodzenia, ważne by samochód miał w miarę dobre wyposażenie w tej cenie oraz by jego silnik dobrze znosił gaz (no i oczywiście, bym nie widział się z innymi jego posiadaczami w serwisie :D).
Petro92
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Opel Corsa C

15 Sie 2014, 17:45

Moj ojciec posiada Octavie II FL z 2009 z tym silnikiem i szczerze mowiac... Szalu nie ma, auto szybkie nie jest ale w miescie szybkie auto nie potrzebne ;), zwlaszcza, ze jak sie dociscie gaz to jakos jedzie ( jednak jak sie przesiadam do niej z accorda to troche mocy brakuje ) . Silnik tez mamy zagazowany i przy regularnym serwisowaniu zero problemow. Jak na razie nie popsulo sie w niej nic ale przebieg to jak narazie zaledwie 62k . Samo auto w miare wygodne choc nie porywa jakoscia. Ze spalaniem tez tragedii nie ma, 12 w miescie dynamiczna jazda to chyba nic strasznego a ostatnio w trasie w 4 osoby i full zapakowanym bagaznikiem z wakacji spalanie wyszlo nawet do 7/100 przy jezdzie 110-130.

Aha, i jeszcze taka jedna bolaczka tego auta, lubi ono plywac przy wiekszych predkosciach. Wujek ma tez takie auto jak my i to potwierdza wiec przypuszczam ze to taka przypadlosc ich wszystkich.
TheS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 07 05 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Freemont / Scion tC / Trafic
Silnik: 2.0jtd / 2.4 vvti
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Sie 2014, 18:29

Z tego co podałeś najlepsza byłaby Astra H, jednak polecałbym z większym silnikiem. Druga opcja to Vectra, też dobre auto ;)

Od siebie dodam Mazdę 6 po lifcie, mniej gnije, silniki benzynowe niezawodne, najlepiej brać 2.0.
Dodatkowo jeżeli byłbyś wstanie dołożyć parę tys polecam Hondę Accord 7, świetne auto, bezawaryjne, wygodne :ok:
tdloverr
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: poznan

15 Sie 2014, 22:49

1.6 8v by VAG ma 15s do setki i pali 10-12l :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jesienne podróże - kilka dobrych rad
    Powoli kończy się lato, a przed nami złota, polska jesień. Pora roku, która swoją zmiennością może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców, bo mało kto dostrzega zagrożenia, jakie ze sobą niesie. ...
    Następca Lexusa LFA całkiem możliwy
    Lexus LFA, supersamochód wyprodukowany jedynie w 500 egzemplarzach, na zawsze odmienił wizerunek japońskiej marki premium, przybliżając ją miłośnikom ostrej jazdy, a jego zdeklarowanym fanem jest nawet znany z cynicznego ...