Auto 8 letnie lub młodsze, niezawodny duży kombi lub van

08 Cze 2010, 13:46

Witam pierwszy raz na forum

Mam problem z wyborem auta w skrócie przedstawie czego potrzebuje:

Auto ma być maksymalnie 8 letnie (lepiej jakby było młodsze), ma to być pojemny duży wygodny samochód (kombi lub van, niekoniecznie klasa wyższa lub średnia byleby miał spory bagażnik i na tylnej kanapie 3 osoby się zmieściły), niezawodny i z gazem, samochód będzie często użytkowany w firmie, często będzie jeździł na dłuższe trasy, w mieście też, głównie zależy mi na jak największej niezawodności samochodu.

Auto ma byc minimu 8 letnie bo takie są wymagania kredytu samochodowego za który samochód ma byc kupiony, zakładam kwotę maksymalną 25 tyś zł.

Co radzicie i dlaczego, na razie wstrzymam się od swoich propozycji bo najpierw chce się zapoznać z waszym zdaniem co było by najlepsze w tym przypadku.
voldo30
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: lublin

08 Cze 2010, 14:01

Polecam Panu mazdę 6. Bardzo fajne i dynamiczne autko. Sam takiego posiadam i zrobiłem nim bezproblemowo 110tys km. 25 tys powinno wystarczyć na samochód z 2002/03 z dieslem pod maską. Pozdrawiam
beybe
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Limanowa

08 Cze 2010, 14:03

Focus C-Max

np.: [link do oferty na Allegro wygasł]
mareczecki
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Białystok

08 Cze 2010, 15:07

Piszesz że auto będzie robić dużo kilometrów więc ja bym pomyślał nad jakimś dieslem a nie gaz.Ja też jestem za C-Maxem jak kolega wyżej a od siebie dorzuce Zafirke.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Cze 2010, 15:19

No ciekawe propozycje o wszystkich myślałem

i teraz mam pytanie do kolegi posiadającego Mazde, jak niezawodność tego samochodu?
i jak się prezentują koszty utrzymania tego samochodu?

Ford Focus C-max słyszałem i czytałem że to fajne autko, z świetnymi właściwościami jezdnymi no i sporo miejsca w środku, też ciekawa propozycja

Myślałem tez o Passacie kombi b5 ciekawe autko i ponoć trwałe


@barol91 no właśnie i tu pytanie czy benzyna z gazem lepiej czy diesel jak to mniej więcej
skalkulować? diesel będzie ekonomiczniejszy?
voldo30
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: lublin

08 Cze 2010, 15:21

Zależy ile będziesz robił kilometrów rocznie,jeśli ponad 30tys.km to tylko diesel.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

08 Cze 2010, 15:43

barol91 no właśnie sam nie wiem, będzie to właściwie samochód służbowy i prywatny jednocześnie trudno mi powiedzieć ile rocznie będzie jeździł róznie...a co do diesla to jak jest z serwisem ponoć droższy serwis jest
voldo30
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: lublin

09 Cze 2010, 12:14

Bierz diesla, miejsce gazu jest w zapalniczkach :) Diesel jest o wiele bardziej trwały niż samochody z gazem. Czy droższy serwis? Trudno powiedzieć, silnik jako tako to nie padnie przecież. Może paść (ale nie musi) np. turbo raz na całą Twoją przygodę z autem, bo jak dasz do regeneracji (niecały 1000zł) to już Ci więcej nie padnie i to w sumie najczęstsza awaria w dieslach. Tak więc wg. mnie diesel.
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

09 Cze 2010, 14:29

Przez cały okres użytkowania mojej mazdy wydatki jakie poniosłem ograniczały się tylko do części eksploatacyjnych. Jedyna awaria jaka mi się zdarzyła to złapanie gumy. Polecam Panu ten samochód. Jeżeli znajdzie Pan zadbany egzemplarz to pojeździ pan długo bezawaryjnie.
A co do kosztów eksploatacji to są one porównywalne z samochodami innych marek (niemieckich, francuskich, włoskich itp)
beybe
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Limanowa