Auto dla 23latka do 30k segment C/D z przewagą na D

04 Lut 2017, 12:59

Witam panowie kolejny raz, otóż z uwagi że fundusze mi się zmniejszyły a samochód muszę kupić do końca lutego to proszę was jeszcze raz o pomoc. szukam auta dość dynamicznego(żeby np w trasie na wakacje spokojnie lecieć te 140-160 i nie czuć ze zaraz rozpadnie sie fura) no wolałbym segment D ale C tez ujdzie, no i chciałbym samochód dość komfortowy ale z zacięciem sportowym,
moc jeśli chodzi o diesel minimum 140km a benzyna minimum 150.
rocznik minimum 2006 a najlepjej minimum 2007
pod uwagę biore kilka samochodów i szczerze nie umiem sie zdecydować:

-honda accord VII po lifcie
-saab 9-3 II po lifcie
-citroen c5 III
-ford mondeo mk4 (troche dziadkowe)
-civic ufo
-audi a3 sportback 5d
-mitsubishi lancer VIII
-audi a6 c6 taki z 2006
-no i faworyt BMW e90

najbardziej chciałym e90 po lifcie ale za 30k nie kupie w przedlifcie tył troche średni ale jeszcze ujdzie. panowie czy e90 320d 163km będzie dobre? mocniejszego silnika do 30k i rocznikowo w kregu moich poszukiwań chyba nie dorwe.

jak ta bmw ma się do innych samochodów ktore podałem, może ktoreś będzie lepsze?

auto kupuje na około 2lata gdyż chciałbym kupic a5 tą 5d max za 2 lata więc chciałbym zeby aby auto które kupie teraz straciło jak najmniej na wartości.
Pozdrawiam serdecznie! :piwo:
claris1994
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 19
Auto: Alfa Romeo 159
Silnik: 1.9Jtdm 150km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Lut 2017, 12:38

jednak trochę zwęziłbym zakres poszukiwań do
-BMW e90
-saab 9-3 II PO FL
-MONDEO mk4 po FL
-Citroen c5 III

no i tak bmw zawsze ciągneło mnie do tej marki tak jak i do audi ale w tej kasie kupie myślę max 2007 rocznik

saaba mondeo i c5 to już spokojnie 2010r z tego co patrzę ...

panowie co robic :) bo mętlik w głowie już straszny a fure chciałbym do końca lutego maximum kupić ...

bmw ma najładniejszy przód ale ogólnie wizualnie chyba saab najładniejszy z tymi pięknymi tylnymi białymi lampami, c5 i mondeo (po lifcie) też niczego sobie...

silniki z jakimi bym chciał te samochody to:
bmw 320d 163km
citroen c5 2.0hdi 140
saab 9-3 albo 1.9 tid 150 lub 180km + chipować go bo jest dość ciężki lub 2.0T
mondeo 2.0 tdci

mondeo pospolite trochę, c5 dziakowy środek myśle że oba będa traciły szybciej na wartości niż dwa pozostałe, bmw będzie najstarsza i tylne lampy troche średnie, saab najładniejszy ale marka już nie istnieje...
jak żyć panowie co wybrać :))?

czy koszty utrzymania będą podobne? :unsure:
claris1994
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 19
Auto: Alfa Romeo 159
Silnik: 1.9Jtdm 150km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silniki Renault Energy F1 w bolidach Caterham F1 Team
    Renault Sport F1 i Caterham F1 Team potwierdzają przedłużenie współpracy w ramach Mistrzostw Świata FIA w Formule 1 na trzy kolejne lata. Od przyszłego sezonu, Caterham F1 będzie korzystać z silników Renault ...