Auto dla młodego

13 Cze 2009, 20:13

Witam szystkich.
To jest moj pierwszy post na tym forum i mam nadzieje, że nie ostatni ;)

Mam następujący problem.
Zdałem prawojazdy i z prowadzeniem auto radze sobie naprawdę dobrze.
Ojciec zaproponował mi kupno auta i przeznaczył na ten cel kwote około 30 tyś zł.
Mam wątpliwośći co do modelu, nie wiem czy kupić piękne, duże i wygodne auto Volvo s80 czy zadziorną, sportową Toyote Celice ( ten ost. model)
I teraz Co wybrać? ;)
Proszę o jakies sensowne wypowiedzi. Z góry dziekuje wszystkim userom za rade ;]
To jest mój pierwszy post jak wcześniej napisałem, jakbym coś źle napisał prosze adminów o wyrozumiałość, a użytkowników o wytknięcie moich błedów;]
Podrawiam, Damian
nerana112
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Łowicz

13 Cze 2009, 20:37

a w ile osób będziesz tym jeździł?
Lukxxx
Początkujący
 
Posty: 157
Miejscowość: Lublin

13 Cze 2009, 20:39

hmm rodziny narazie nie zamierzam zakladac, ale na księdza też raczej nie pójde ;p
nerana112
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Łowicz

13 Cze 2009, 20:58

nerana112 napisał(a):Witam szystkich.
To jest moj pierwszy post na tym forum i mam nadzieje, że nie ostatni ;)

Mam następujący problem.
Zdałem prawojazdy i z prowadzeniem auto radze sobie naprawdę dobrze.
Ojciec zaproponował mi kupno auta i przeznaczył na ten cel kwote około 30 tyś zł.
Mam wątpliwośći co do modelu, nie wiem czy kupić piękne, duże i wygodne auto Volvo s80 czy zadziorną, sportową Toyote Celice ( ten ost. model)
I teraz Co wybrać? ;)
Proszę o jakies sensowne wypowiedzi. Z góry dziekuje wszystkim userom za rade ;]
To jest mój pierwszy post jak wcześniej napisałem, jakbym coś źle napisał prosze adminów o wyrozumiałość, a użytkowników o wytknięcie moich błedów;]
Podrawiam, Damian


zadaj sobie pytanie do czego potrzebujesz samochod.
jesli tylko do okazyjnego "przejechania sie" w max 2 osoby to auto sportowe.
jesli bedizesz czasami bral wieksza ekipe i jechal np na jakas wycieczke parodniowa to taka celica sie raczej nie spakujesz :-)

inna sprawa to fakt ze dopiero zdales prawko. a kursy jazdy sa na samochodach ala toyota yaris (65M jesli dobrze pamietam). Toyota celica ma 140KM (lub 190 :D KM). Zeby bezpiecznie i dynamicznie jezdzic takim autem potrzeba sporej wprawy. Moim zdaniem nie ma sensu kupowac mocnego sportowego auta jesli bedziesz sie bal jezdzic dynamicznie bo nie bedziesz dobrze czul samochodu.

Z drugiej strony wazne sa tez gabaryty auta.

Wszystko zalezy jak sie sam czujesz jako kierowca. Jesli masz mozliwosc to pojezdzij (np samochodem rodzicow) i zobacz jak ci bedzie szlo. Pamietaj ze jak bedziesz mial samochod to w 100% sam za niego odpowiadasz. Nikt ci nie nacisnie hamulca lub sprzegla, nikt ci nie przekreci kierownica w sytuacjach kiedy nie bedziesz do konca ogarnial ;d Wiec musisz byc pewny.

Jesli czujesz sie na silach i nie bedziesz sie denerwowal jazda sam i chcesz sportowe autko - toyota celica jest super i polecam :-)

Tylko jezdzij z glowa bo zycie ma sie jedno.
coldrain
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Kraków

14 Cze 2009, 09:26

zdecydowanie Toyota, napewno jest mniej awaryjna niz Volvo wg mnie jest o wiele ladniejsza bardziej zadziorna szczegolnie dla mlodego. Jesli kupisz auto nie wyjezdzone i nie bite to na bank bedziesz mega zadowolony
lamps17
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Polska

14 Cze 2009, 09:39

a na forum randka w ciemno pytasz czy wybrać cycatą blondynę, a może drobną brunetkę??

Przejdź się po komisach i zobacz na czym ci zawiesi się oko. Potem szukaj o tych egzemplarzach informacji. Skąd mam wiedzieć czy ci się podobają blondynki czy brunetki??

byle nie rudą.
Joter
Aktywny
 
Posty: 299
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Mokka crossover produkowany będzie w Europie
    W 2014 roku Opel rozpocznie produkcję crossovera Mokka w zakładzie w Saragossie (Hiszpania). Wysoki poziom globalnego popytu na kompaktowe SUV-y daje dodatkowe możliwości wykorzystania mocy zakładu. Opel Mokka będzie produkowany ...
    BMW M6 Gran Coupe: siła i estetyka w najczystszej formie
    Na salonie NAIAS 2013 w Detroit BMW M przedstawi premierowy trzeci wariant nadwoziowy BMW M6, wysokiej klasy samochodu sportowego. Nowy BMW M6 Gran Coupe łączy charakterystyczne dla aut spod znaku M osiągi z wyjątkowymi walorami ...

14 Cze 2009, 09:40

a ja ci polece [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] wieksze sportowe auto i na jakas wieksza wycieczke sie spakujesz
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Cze 2009, 10:32

[link do oferty na Allegro wygasł] ale i tak tego nie wybierzesz pewnie
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Loosmo
Początkujący
 
Posty: 155

14 Cze 2009, 11:19

Dzieki za porady, a teraz powiedźcie mi cos bliżej o tych dwóch autach - s80, celica
Wady, zalety
Aha i jakbyscie mieli jakies propozycje to prosze z manualem :)
automaty bardzo awaryjne podobno i droga naprawa - tak slyszalem ;]
nerana112
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Łowicz

14 Cze 2009, 11:26

co do automatow to prawda a ode mnie miales Leona na manualu
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Cze 2009, 11:33

@ loosmo
Czy ja wiem czy polecanie tego SL 500 czy e 38, które mają 320 i 280 koni to dobry pomysł dla kogoś kto niedawno zdał prawo jazdy...
Jak na moje to z tego co wymieniłeś to najfajniejsza jest astra, zwłaszcza że młoda bo z 2005.
btw. SL nawet fajny, ale e38 mi jakoś się nie podoba.
eaxene
Aktywny
 
Posty: 485
Miejscowość: Toruń

14 Cze 2009, 11:42

eaxene napisał(a):@ loosmo
Czy ja wiem czy polecanie tego SL 500 czy e 38, które mają 320 i 280 koni to dobry pomysł dla kogoś kto niedawno zdał prawo jazdy...
Jak na moje to z tego co wymieniłeś to najfajniejsza jest astra, zwłaszcza że młoda bo z 2005.
btw. SL nawet fajny, ale e38 mi jakoś się nie podoba.


Popieram Cie w 100% ;]

prosze powiedzcie co sadzicie o moich 2 autach? volvo i celice
nerana112
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Łowicz

14 Cze 2009, 12:00

polecam stronke [link do autocentrum.pl wygasł] duzo przydatnych porad
[link do autocentrum.pl wygasł]
[link do autocentrum.pl wygasł]
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Cze 2009, 13:57

Sam dużo Ci o Celinie i Volvo nie powiem, bo nawet nigdy nie jeździłem. Znam fajną stronkę - popatrz sobie, powinny być tam gdzieś testy tego Volvo i Celici

motofakty.pl
Rodri94
 

14 Cze 2009, 14:01

Volvo to dobry samochód ale dla kogoś starszego :mrgreen: Osobiście poleciłbym Ci na początek coś starszego żeby nabrać wprawy i żeby nie było żalu katować... Tradycyjnie polecam Audi 80 ewntualnie BMW E36 za przyjemność z jazdy. Kiedy się już wyszalejesz, nabierzesz kilku nawyków, kupisz lepsze. W mieście wcale nie tak trudno o otarcie - a masz zamiar jeździć samochodami z niezłym kopem.
O żesz ty kur..., w chu.. jeb.. twoja mać!!! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął.
wolfenstein
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 134
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 01 2001