Auto do 10 tyś z LPG.

Auto do 10 tyś z LPG.

30 Maj 2016, 19:33

Witam,

Od jakiegoś czasu szukam samochodu do kupienia, ale wolno mi to idzie i ciągle zmienia mi się wizja. Może tutaj ktoś coś podpowie.

Będzie to mój pierwszy własny samochód. Prawo jazdy posiadam od jakiś 6 lat w ciągu których zrobiłem kilkanaście, może kilkadziesiąt tysięcy kilometrów samochodem z domu rodzinnego. Od jazdy po mieście po trasy 500 km+.

Auto głównie przeznaczone do dojazdów do pracy. Trasa dosyć krótka, bo 6.5 km w jedną stronę, ale pozwoli mi zaoszczędzić trochę czasu w ciągu dnia. Dodatkowo od czasu do czasu wypady po około 250 km w jedną stronę i może z raz w roku coś większego, jakieś 500+ km w jedną stronę, ale pewnie skończy się na dwóch poprzednich zastosowaniach.

Ogólnie nie zapowiada się, abym robił nie wiadomo jakie przebiegi w ciągu roku. Mimo tego wolałbym auto z gazem. Zawsze, to lepiej jakby jednak się okazało, że zacznę więcej jeździć. Tym bardziej, że za gaz płaciłbym mniej niż za bilet na pociąg i być może skłoniłoby mnie to do częstszych wyjazdów.

Na początku chciałem kupić auto do 20 000 złotych. Przemyślałem jednak sprawę i stwierdziłem, że na pierwsze auto wolałbym kupić coś tańszego, po drugie niedługo będę prawdopodobnie zmieniał miejsce zamieszkania i jakby się okazało, że będę miał blisko do pracy, to bez sensu, żeby auto za 20 000 służyło do okazjonalnej jazdy po mieście i kilku dłuższych wypadów w ciągu roku.

Zmniejszyłem trochę budżet, powiedzmy tak do okolic 10 000. Nie mówię jednak, że musi to być coś pod tę granicę. Jak znajdę fajne autko do moich celów za 5000 zł, to też będzie fajne. Jak podacie coś fajnego co miałoby przekroczyć budżet, to też to przemyślę, ale tak jak pisałem - pierwsze auto, więc wolałbym coś tańszego.

Co do moich wymagań - auto na gaz z klimatyzacją. I to w sumie najważniejsze. Dobrze by było jakby auto było 5-drzwiowe i takich też staram się szukać, ale jak się trafi coś fajnego to jestem w stanie zadowolić się czymś mniejszym. No i może jeszcze, aby nie było to auto dwuosobowe. Nie interesują mnie jakieś bardzo mocne silniki - po pierwsze do miasta tego nie potrzebuję, po drugie szkoda mi pieniędzy na wyższe ubezpieczenie. W drugą stronę też nie chcę przeginać i kupować silnika np. 55 koni mechanicznych. Czasem w trasę pojadę, więc wolałbym mieć możliwość wyprzedzenia od czasu do czasu jakiegoś tira. Powiedzmy, że dolna granica to tak od 70-80 koni mechanicznych. Na tira chyba wystarczy i nie zajmie to pół dnia. Bardzo mile widziane sedany.

Tak więc podsumowując:
1. Głównie do dojazdów do pracy - 6.5 km w jedną stronę,
2. Auto z instalacją gazową,
3. Klimatyzacja,
4. Najlepiej 5-drzwiowe,
5. Najlepiej sedan.
6. Najlepiej jakaś popularna marka z takiej racji, że naprawy są podobne dużo tańsze.
7. Byleby nie było to jakieś bardzo małe auto jak np. Ford Ka.

Poniżej auta, które znalazłem z Poznania i okolic.

[link wygasł]

[link wygasł]
Nie jestem przekonany. Nie wiem czy przypadkiem naprawy nie będą dużo droższe niż przy bardziej popularnych autach.

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

Dzięki wielkie za pomoc. Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że podałem wystarczające informacje.
Qbaz
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Auto do 10 tyś z LPG.

30 Maj 2016, 23:44

Nie za bardzo widzę opcję edytowania, więc dorzucę jeszcze to:

[link wygasł]
Qbaz
Nowicjusz

31 Maj 2016, 10:36

Astra G z silniki 1.4 to dobry typ,jednak jeżeli robisz często dalsze trasy,to możesz szukać Vectry B i silnika 1.8 125km plus lpg który ten silnik bardzo dobrze znosi. To samo auta z grupy VAg,czyli Toledo,Leon- tez silniki 1.8 125 km będą w porządku do Twoich wymagań,łącznie z wyposażeniem
HQaero
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.4

01 Cze 2016, 20:35

Ktoś coś jeszcze podpowie? Jakieś rady?
Qbaz
Nowicjusz

07 Cze 2016, 22:59

Odświeżam temat. Może ktoś coś podpowie, bo cisza straszna.
Qbaz
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[SUV-C] Sportage 2,0 / Outlander 2,0 / Forester 2,0 / Rav-4 2,0 [SUV-C] Sportage 2,0 / Outlander 2,0 / Forester 2,0 / Rav-4 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV z segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 140KM - napęd 4x4 - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Kia Sportage II 2,0 - 142KM ...
    Współpraca Volvo Cars i Ericsson - usługi internetowe Współpraca Volvo Cars i Ericsson - usługi internetowe
    Volvo Car Group i Ericsson nawiązują współpracę w zakresie usług internetowych w samochodach Volvo. Badania szwedzkiego producenta samochodów dotyczące przyzwyczajeń kierowców, wymogów bezpieczeństwa ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Dziewczyna na motorze
      Honda Civic III Sedan
      Katarzyna Glinka, ambasadorka marki renault, Renault Twingo Bizuu
      VERVA Street Racing 2010