Auto do ~10k

Auto do ~10k

09 Lis 2016, 20:47

Witajcie,

Piszę posta z prośbą o doradzanie jakie auto w kwocie około 10 tysięcy + oczywiście kasa na serwis, opłaty itp. możecie mi polecić.

Szukam auta, które troche wyrozni sie z pośród wszechobecnych VAGów, dlatego tez nie musicie mi ich polecać, bo sporo można znaleźć na ich temat.

Poszukuje auta, które głównie bedzie jeździło po Poznaniu, na codziennie dojazdy do pracy (4km w jedna stronę) oraz jakieś dodatkowe trasy. Nie lubię samochodów małych, dlatego bardziej szukałbym czegoś w stylu C5 niż Polo. Nie bedzie to często, ale auto bedzie również towarzyszyło w trasach, dlatego fajnie byłoby mieć silnik, który połączy stosunkowo niskie spalanie z dynamika pozwalająca na bez zawałowe wyprzedzanie na trasie. Nie wykluczam założenia w przyszłości LPG.

Wybrałem kilka faworytów, niestety nie wiem jakie brać w nich silniki, aby były przyjazne w eksploatacji. Dotychczas udawało mi sie kupować samochody, które nie sprawiały większych problemów i fajnie byłoby ta tendencje utrzymać ;D

Citroen c5 - boje sie tego auta, ponieważ słyszałem o problemach z zawieszeniem oraz elektronika. Do tego ojciec znajomego miał taka cytrynkę nową z salonu i do teraz ja przeklina. Zainteresowałem sie nią ponieważ w miarę mi sie podoba, spełnia moje oczekiwania oraz jest często polecanym autem.
Mazda 3 - czy jestem w stanie w tym budżecie znaleźć ładna sztukę?
Ford Mondeo mk3 - chyba mój faworyt. Czy możecie mi powiedzieć o nim cos więcej?
Opel Astra H - to samo pytanie co z Mazda, czy budżet pozwoli na ładna sztukę?

Oczywiście nie ograniczam sie do tych aut, także jeżeli macie jakieś propozycje to jestem otwarty. VAGow również nie odrzucam, ale na forum jest juz wystarczająco tematów o nich. Accord mi sie nie podoba :P
chester91
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań
Auto: Chwilowo brak
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Auto do ~10k

09 Lis 2016, 22:06

No fez się wyróżnisz w tych wozach :roll:
Mazda i Astra nie w tym budżecie. Mondeo ok, szukaj 1.8-2.0 PB, podobnie Citroen (koniecznie od prywatnego użytkownika). Nie się co bać hydro, bo jest to o wiele trwalsze rozwiązanie od klasycznego zawieszenia.
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lakiernia powłok zewnętrznych Lakiernia powłok zewnętrznych
    Audi uruchomiło w swojej fabryce w Ingolstadt nową lakiernię powłok zewnętrznych. Prof. dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji, razem z dyrektorem fabryki Albertem Mayerem i przewodniczącym Rady Zakładowej ...
    Jak dbać o klimatyzację w samochodzie? Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?
    Zadbana klimatyzacja odwdzięczy nam się dobrym chłodzeniem wnętrza samochodu i nie będzie przyczyną chorób dróg oddechowych. Co należy zrobić, aby uniknąć niespodzianek w upalne dni wyjaśniamy poniżej. Przegląd ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Golf GTI Cabriolet - wnętrze, 1
      King kong
      VW Golf I, 2
      Mitsubishi Eclipse GSX, silnik