Auto do 10k zł na 4k+ km/m-c

auto do 10k zł na 4k+ km/m-c

17 Mar 2016, 01:08

Witam,

chciałbym was Forumowicze prosić o pomoc/porade w zakupie auta. Szukam czegoś małożernego i taniego w serwisowaniu (chyba jak każdy :P)... Może wypunktuje - będzie czytelniej....

kwota - do 10 000zł
pojemność - do 2.0
moc - absolutne minimum 90 KM, wskazane 100+ KM
paliwo - ON
typ - obojętne, choć im krótsze tym lepsze

Autem będę robił nie mniej niż 4000 km miesięcznie na zasadzie trasa (30-90km) miasto (3, 4 odcinki do 4km) trasa miasto trasa. Teren górzysty - sporo podjazdów (trasa Nowy Sącz - Rabka Zdrój - Zakopane). Często jeżdżę bocznymi drózkami dla ominięcia korków czy skrótu, więc wytrzymałe zawieszenie.
Skłaniałbym się bardziej do hb niż kombi - łatwiej to to zaparkować w mieście.
Szukam przede wszystkim ropniaka, choć zastanawiam się ostatnio nad lpg (do tej pory jeździłem tylko kalekotami, a jedyne (złe) doczynienia z gazem to eLka i e30 znajomego - w obu waliło w środku gazem, a sam gaz świrował).
Pasuje by było w nim w miare dużo miejsca dla kierowcy (189cm wzrostu) - tak dla przykłady w Fiacie Stilo co prawda głową nie wycieram podsufitki, ale kolano mam na wysokości stacyjki, a w trakcie jazdy opieram się nim o konsole a kluczyk jest w odległości ok 1-1,5cm od nogi. Samochodem będę jeździł głównie sam. Duży bagażnik nie potrzebny, byle się zmieściła 1 czy 2 torby sportowe.

Ogólnie dużo nie wymagam: mało palić, nie psuć się, tanie części, wygodny fotel i miejsce za kierownicą (w końcu sporą część dni tam spędzę), wspomaganie i opcjonalnie klima oraz halogeny. A przede wszystkim jazda pod górkę to nie było wachlowanie 2-3-2 i było czym wyprzedzić w trasie.

Pod uwagę brałem do tej pory przede wszystkim:

Skoda Fabia 1,9tdi
Seat Ibiza i Leon 1,9tdi
Fiat Stilo 1,9jtd

Golfa nie chce siadłem za "kółkiem" i nie wiem dlaczego i co, ale po prostu mi nie leży
Ford - złe doświadczenia wśród rodziny i znajomych, albo skarbonka bez dna albo trzeba było sporo dołożyć na start a i tak każdy źle kończył...

Pomożecie? Doradzicie coś?
Mori
Nowicjusz

Przebieg/rok: 47tys. km
Auto: Audi 80 b4
Silnik: 1.9 tdi 90km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

Re: auto do 10k zł na 4k+ km/m-c

17 Mar 2016, 06:46

Nie wiem jak wytrzymasz w Fabii tyle kilometrów, minimum wygody to segment C, a najlepiej D. Zerknij na Audi A3, to to samo co Golf IV czy Leon I, ale ma ładniejsze wnętrze. Przy takich przebiegach warto zainwestować w LPG. Auta ode mnie:
VW Bora
Skoda Octavia
Seat Toledo II
Peugeot 406
Hoda Civic VII
Honda Accord VI
Opel Astra G
Peugeot 406
Mazda 626
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

19 Mar 2016, 00:21

Aż taka niewygodna ta Fabia? multum handlowców nim jeździ, a oni też tłuką kilosi Brałem ją pod uwagę bo małe (jeżdżę Audi 80 avant i zaparkować to w Nowym targu czy Zakopanym to rzeźnia, o sezonie nie wspomne), siedzi w niej znany mi "klekot", a części tanie i łatwo dostępne, wręcz od ręki. A i ponoć jak padnie dwumas to mozna w niej montować bez..

Co do lpg jestem totalnie zielony - od zawsze jeździłem ropniakami. Warto brać auto już zagazowane czy lepiej samemu zagazować? Ciut naczytałem się o zamarzającym gazie, wypalających się gniazdach i kablach etc. Chodzi mi o to by zaoszczędzone pieniądze nie wtopic w ewentualne remonta...

Do A3 jaki silniczek poleciłbyś pod gaz?
Mori
Nowicjusz

19 Mar 2016, 00:53

Mori napisał(a):Aż taka niewygodna ta Fabia? multum handlowców nim jeździ, a oni też tłuką kilosi
myślisz, że mają jakiś wybór? :wink:
Po przesiadce z 80 odczujesz szok kulturowy. Moja bliska koleżanka ma Fabię I gen i powiem tak - dla drobnej kobitki to jest dobre auto, ale mnie było ciasno nawet na krótkich trasach, choć wielkoludem nie jestem (1.8m szczupła budowa ciała)
Mori napisał(a):Do A3 jaki silniczek poleciłbyś pod gaz?
wszystkie są ok, ale dla Ciebie najlepszy będzie 1.8 125KM, a jeszcze lepiej 1.8t
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

19 Mar 2016, 01:35

Dzięki mike za odp - od paru dni poluje na jakakolwiek fabie na komisie by sie przymierzyć za kółko, ale jak na złośc wszędzie 2, octaiwe i superb...

mike1735 napisał(a):Po przesiadce z 80 odczujesz szok kulturowy.

po przesiadce do b4 przeżyłem szok (auto kupione za "grosze" na szybkiego z myślą na max pół roku - to było 3 lata temu, tak dobrze mi się nią jeździ), a przerabiałem różne auta Lancia Delta 2 SE (klima, nubuk + alkantara, pełna elektronika), VW Passat b3, Seat Cordoba I, Opel Astra 2 i Vectra B, Nissan Almera n15, Fiat Stilo, Renault Scenic 1 i 2 - wymieniam tu auta którymi tłukłem się nie krócej niż 9 miesięcy. W żadnym mi się tak dobrze nie jeździło jak w mojej "krowie"... No dobra, "pancernik miał świetne zawieszenie (nie jechało się nim po drodze, nim sie po prostu płynęło :P), a "szczeniaki" są dość komfortowe, ale nie leży mi pozycja za kółkiem (za wysoko?). w reszcie było mi po prostu ciasno (albo z nogami sie nie mieściłem, albo tarłem głowa o podsufitke... Tak dla przykładu w wakacje zrobiłem nią 700km w jedną strone z 2 przerwami na papierosa i u celu wcale nie czułem sie dojechany...
Mori
Nowicjusz

19 Mar 2016, 14:39

Mori napisał(a):Skoda Fabia 1,9tdi
Seat Ibiza

Mori napisał(a):Aż taka niewygodna ta Fabia?

Bardzo ja jeżdżę polo czyli jakby fabią i ibizą w innej budzie i przy wzroście 180 cm niby się mieszczę dość dobrze ale jednak nie jest to za wygodne :P Jedyne zalety to wygodne parkowanie w mieście ale komfortu minimum a fabia ma tragiczne wnętrze i po przesiadce z 80-tki mocno się zniesmaczysz :mrgreen:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Zabici bez zaiętych pasów Zabici bez zaiętych pasów
    Aż 50% ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku. Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo podczas ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Michał Gołoś - VW Golf III, 2
      VERVA Street Racing 2010
      Samochód terenowy zjeżdża z góry
      Lexus LFA