Auto do 11k. Ekonomiczne, małe, miejskie i do firmy.

10 Gru 2011, 15:18

Witam!
Planuję kupno auta do mojej firmy. Moja firma zajmuje się nauczaniem języków obcych z dojazdem do klienta, wiec dziennie robię parę małych tras od 3 do 10 kilometrów., miesięcznie maksymalnie do 1000km. Nie potrzebuję żadnej super maszyny, komfort jazdy nie jest najważniejszy. Liczy się przede wszystkim! ekonomiczna jazda, również bezawaryjność auta, a jeśli jest średnio awaryjny to żeby części były w miarę tanie i łatwo dostępne. Rozumiem, że przy takiej charakterystyce jazdy lepsza będzie benzyna niż LPG czy diesel?
Mam do dyspozycji 11 tys zł.
Nie odrzucam żadnej marki i liczę na wasze sugestie. Sam rozważałem do tej pory Fiata Pandę i Forda Fiestę.
Proszę o pomoc : )
spiderpp
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 03 2009
Auto: Fiat Punto

10 Gru 2011, 16:15

Zimia robiac 3-5km, to diesel ci pali wiecej od benzyny, a benzyna sie nie zdarzy na gaz przelaczyc, lub zrobi to pod sam koniec. :D

Latem to prawie ci sie odrazu na LPG autko przelaczy i tutaj nie ma problemu.

Jak kupisz cos odrazu z LPG malej pojemnosci, to wyjdziesz na tym lepiej niz jezdzac autkiem co nie ma instalacji LPG.

Chyba ze kupic autko z instalacja II gen, troche z takimi instalacjami jest problemow czasami, ale mozesz nawet palic na gazie, czy odrazu po odpaleniu na gaz przeleczyc, nie jest to zalecane bo skraca zywotnsoc silnika, ale w przypadku instalacji IV gen, tz. sekwencji, to takie cos nie jest w ogole mozliwe.

Jak ci Panda pasuje, to kup jakas juz z wsadzonym LPG i tyle, czesci sa mega tanie, autko proste w budowie jak cep wiec naprawy tez tanie, tam nie ma zadnej filozofi, na dodatek kupisz cos w miare znosnym stanie i dobrym roczniku. Nawet ABS ma.

[link do oferty na Allegro wygasł]
2005 rok, krajowa, przebieg o ile prawdziwy to jest w miare niski, a przy krajowych od 1-szego wlasciciela czesto sa jednak prawdziwe przebiegi.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

11 Gru 2011, 14:11

A może by kupić coś tańszego a mianowicie Polo III w 1.0. Pali bardzo mało a jakbyś miał gaz w nim to już naprawdę minimalne koszty przejazdu, tanie i wszędzie dostępne części. A jak byś wychwycił gdzieś jakąś okazję to nawet byś za 11k kupił Polo IV 1 1.2 (trochę mułowaty ale daje jak na takie trasy to nie potrzebne nie wiadomo co). A jak nie podoba ci się polo to możesz poszukać tej pandy albo fiata sencento ( też jeszcze ci z niego kasy zostanie ).
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
    Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...
    Upał za kierownicą
    Drażliwość, uczucie zmęczenia, utrata koncentracji i związany z tym opóźniony czas reakcji – to tylko niektóre z konsekwencji wpływu upału na kierowcę. Pomóc może rozsądnie używana klimatyzacja, ...