Auto do 12-13 tysiecy

07 Lut 2017, 06:57

Witam, szukam czegoś ciekawego do 12-13 tysięcy.
Obecnie posiadam e39 2.0 150km.
Szukam czegoś w gazie, rocznik nie gra roli (tylko żeby dało się coś znaleźć bez dziur), głównie do jazdy po mieście, nie odrzucam żadnej marki ani wielkości (tak wiem, sam nie wiem czego chcę :D ).
Jedyne co mi przychodzi do głowy to leon 1.8t i mondeo mk3 jakieś ST albo zwykłe z silnikiem v6.
Jakieś propozycję? ;)
rafal1730
Początkujący
 
Posty: 54
Miejscowość: Warszawa

07 Lut 2017, 12:49

Renault Safrane 2.5
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - sprzedaje się już trochę,więc uważaj

Mazda Xedos - troszkę informacji
http://autapremium.com/produkt/mazda-xe ... -ideal-18/

[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] tutaj manual
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] tutaj z kompresorkiem

Lancia Lybra - nie znam autka,ale ciekawe może być
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Kia magentis/Hyundai Sonata 2.4 lub 2.5 V6
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Linki przykładowe.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

07 Lut 2017, 13:38

Zernij na tego mercedesa:
[link do oferty na Olx wygasł]

Sam nie tak dawno chciałem jechać go oglądać. Szybki, wygodny i co najważniejsze ciekawy. Kolor wnętrza dyskusyjny ale samo wnętrze obszyte skórą wygląda ekstra. No i cena dobra. Z Warszawy daleko nie masz :)
Dlaczego już nie chcesz BMW ?
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

07 Lut 2017, 15:07

Nic z wymienionych jakoś szczególnie do mnie nie przemówiło,
kirin88 napisał(a):Dlaczego już nie chcesz BMW ?

Z BMW chętnie bym nie rezygnował i kupił e38 ale raczej ciężko będzie w tych pieniądzach.
Jakieś jeszcze propozycje?
rafal1730
Początkujący
 
Posty: 54
Miejscowość: Warszawa

07 Lut 2017, 17:18

Ja kupiłem jakiś czas temu właśnie w tych pieniądzach e38 bez grama rdzy z idealnym lakierem bez wkładu finansowego. Jedynie profilaktycznie wymiana oleju w skrzyni biegów 500zł i wymiana oleju w silniku. Mam do ogarnięcia we wnętrzu kilka dupereli kosmetycznych i to wszystko.
Ostatnio e38 bardzo staniały i na prawdę idzie dorwać fajną właśnie w tym budżecie.
Ludzie boją się kupować siódeme ze względu na podobno wysokie koszty eksploatacji a co za tym idzie sprzedający są skłonni do na prawde duzych negocjacji ceny.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

07 Lut 2017, 17:51

kirin88 napisał(a):Zernij na tego mercedesa:
[link do oferty na Olx wygasł] ... 8b13a6f694


Powiem szczerze że zdziwiłem się że polecasz takie coś budżecie 12k-13k.
Panowie można podetrzeć dupę szkłem i się nie skaleczyć ale trzeba wiedzieć jak to zrobić więc tu akurat w208 nie jest tym złotym sposobem.
Tak naprawdę przygoda z takim wynalazkiem zazwyczaj kończy się podwojeniem kwoty zakupu + kłopot z odsprzedażą...

Na pierwszy rzut pójdzie rdza która w 208 jest nie do opanowania, potem serwis nie współmiernie drogi do wartości auta a na końcu lipa ze sprzedaniem tego czegoś... no bo ktoś kto ma kasę i kocha w208 nie kupi tej opcji a ten co nie ma kasy liczy tylko na najtańszą ofertę na rynku...

Ogólnie w tym budżecie auta premium to temat jest mocno kaskaderski dla kieszeni... kirin88 i tak jak e38 jestem w stanie uwierzyć że miałeś szczęście i z całej przygody wyjdziesz obronną ręką a będziesz miał w cv fajne auto tak już ze śmietnikami e39 2,0, w208 V6 szanse spadają do minimum.

Podsumowując jest to badziewna baza do odzyskania wkładu w serwis oraz w rdze...

Moja rada jest tak masz 12-13k szukaj czegos małego i zwinnego ale np: szybkiego... albo jak szukasz czegoś pokroju merca to bierz sobie opcje które trzymają cenę bo za 3lata nie będziesz sobie tłumaczył "umoczyłem 20k ale było premium" .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...
    Światowa premiera Volkswagena cross up!
    Volkswagen rozszerza ofertę samochodów cross o nowego członka New Small Family, o cross up!. To miejskie auto pojawi się na rynku już latem i obok CrossPolo, CrossGolfa i CrossTourana będzie czwartym zindywidualizowanym ...

07 Lut 2017, 20:05

Siemka i ja się wtrącę jak można, taki Merc to szrot to tak jakbyś spalił pieniądze, też się dziwię że ktoś coś takiego poleca, może i autko fajne ale naście lat temu dzisiaj to skarbonka bez dna.
Malix7
Początkujący
 
Posty: 69
Prawo jazdy: 01 06 1996
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Megane II
Silnik: 1.6 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

07 Lut 2017, 20:39

kirin88 długo nie był tutaj to może stąd :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

09 Lut 2017, 11:37

Huyndai Sonata lub Kia Megnetis- ciekawe opcja jeżeli zależy Ci na aucie nietuzinkowym którego nie spotyka się na każdym kroku i dostępnym w Twoim budżecie, bo to ma chyba największe znaczenie. Też jestem zdania aby nie szukać na siłę auta klasy premium.
Petrostar
Początkujący
 
Posty: 220
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000