Auto do 13000 - Mazda6, Vectra C?

04 Paź 2013, 12:22

Witam, planuje sprzedać swojego civica VI i kupić coś nowszego, liczę na waszą pomoc w wyborze auta. Czego oczekuję?

- małe spalanie, jeśli kupie benzyniaka chce założyć LPG więc interesują mnie silniki tolerujące gaz
- silnik najlepiej do 1.8
- sedan, 5 drzwi
- max 10 latek, więc na tą chwile 2003r. co najmniej
- wiadomo mała awaryjność ale tego to chyba każdy oczekuje

Przeglądałem sporo ogłoszeń i na tą chwilę najbardziej odpowiadają mi Vectra C i Mazda 6. Proszę o opinie co do tych marek no i ewentualnie inne propozycje.
wisnia_wwy
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: Wyszków

04 Paź 2013, 12:53

Na forum jest sporo o tych autach. Moim zdaniem budżet jest za mały zeby kupic cos w dobrym stanie. Chyba ze 13tys na auto a jeszcze 1500zł odłożone na czynności serwisowe po zakupie i opłaty.
Oraz kolejne 2tys odłożone na instalacje LPG.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Paź 2013, 13:01

Jeśli chodzi o to odkładanie gotówki to zawsze lepiej mieć zapas i żeby cokolwiek zostało, miej to na uwadze... nigdy nie kupuje się za 13 tys. samochodu, na który mamy przeznaczone 13 tys. tak jak kolega pisał - obczaj tak do 9-10 tys. bo na starcie będziesz musiał coś włożyć
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot

04 Paź 2013, 13:04

zdaje sobie sprawę że będę musiał jakieś drobne rzeczy powymieniać typu filtry, olej itp. Nie wliczam do tej kwoty oczywiście LPG. Interesuje mnie po prostu auto które kupię do 13.000. Myślę że dało by rade wyrwać tą Mazde do takiej ceny w benzynie. A jeśli nie ona to co możecie polecić? przeglądałem tematy na forum ale każdy ma inne, indywidualne wymagania.
wisnia_wwy
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: Wyszków

04 Paź 2013, 13:07

Dać radę pewnie się da, tylko kwestia taka w jakim stanie (i czy tego trupa da się reanimować)
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot

04 Paź 2013, 13:24

maly budzet jak na te auta.
Gaz o mazdy raczej odpada......
tomaczek4
Początkujący
 
Posty: 74
Miejscowość: Internet
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Czarny lód na drodze! - niewidzialne zagrożenie
    Choć trwa jeszcze jesień i w ciągu dnia często można cieszyć się słoneczną pogodą, noce bywają już chłodne. Wraz z pojawieniem się pierwszych przymrozków na drogach robi się niebezpiecznie – jezdnia może pokryć ...

04 Paź 2013, 14:48

Za mały budżet masz na te samochody.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Paź 2013, 15:08

myślałem że wystarczający, przynajmniej na Mazdę. Może się myliłem, więc jeśli za małe na te to co mogę znaleźć ciekawego w tej cenie?
wisnia_wwy
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: Wyszków

04 Paź 2013, 16:17

co powiecie np. na Citroena C5? 2003 r. cena kręci się w okół 10.000. Nigdy nie miałem styczności z tym samochodem, wizualnie wydaję się ładny wśrodku też ok. Jak stoi mechanicznie, jak karoseria? Jak zachowuje się silnik z LPG?
wisnia_wwy
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: Wyszków

04 Paź 2013, 17:31

Wstrzymaj sie z bólami jak masz czym jezdzic. Ja kupiłem żonie Mazde6 wiec znam dobrze to auto. Mieliśmy 22tys a kupiliśmy za 12.500zł do opłat bezposrednio w NL. 1.8 benzyna.
Jak bedziesz miał szczescie to trafisz. Rocznik 2002. Długo czegos szukaliśmy w PL i cięzko było, a uparła się na ta szóstke. Auto ogólnie fajne. Pół roku codzien jezdzi do roboty i git.
Jedynie trzeba zadbac o spód i nadkola.
Silnik bardzo prosty można na spokojnie zakładać LPG. Zwykły wolnossak MPI. Trzeba tylko kolektor pod nawierty zwalić i sprawdzić tez zawory.
Średnie spalanie 9litrów Pb. Alternatywnie Vectra jak pasi tez jest ok.
Jeszcze w szóstce jest ten plus, że rozrząd jest na łańcuchu to długo jest spokój.
Opel raczej ma pasek, ale nie mam pewności.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004