Auto do 15 tysięcy. Prosze o POMOC !

15 Lut 2017, 19:53

Witam !
Mógłbym napisać : "Udało się " !
Po długim okresie czasu w końcu znalazłem pieniądze na swoje PIERWSZE AUTO.
Wydatków było sporo i pieniędzy ubywało , ale w końcu są pieniądze :)

Sytuacja wygląda następująco-- Mam 22 lata i w najbliższym czasie chciałbym kupić swoje upragnione auto. Codziennie sprawdzam ogłoszenia..czytam fora , komentarze nt. aut i przyznam szczerze , że można zwariować i zgłupieć :/
Nigdy nie interesowałem się zbytnio samochodami i tematyką związaną z nimi i teraz kiedy przyszło do kupna auta to jest porażka.
Dyskutowałem z wujkami , którzy coś tam wiedzą i poradzili mi , abym skupił się na szukaniu NIEMIECKICH aut szczególnie mieli na myśli AUDI A3 , SEAT LEON i GOLF 5.
Czy mają rację ? Nie wiem. Dlatego przychodzę z pytaniem do was do "ekspertów" w tym fachu.

Może przejdę teraz do szczegółów czego ja oczekuję , abyście mieli łatwiej.
No to jak już pisałem mam 22 lata i to będzie moje pierwsze auto, więc żadne KOMBI w grę nie wchodzi. Obejrzałem te audi i seata leona i muszę powiedzieć, że właśnie auta tego typu szukam . Jestem młody, więc wydaję mi się, że takie ala "sportowe" auto by do mnie pasowało.
Mam 190 cm wzrostu, więc żadne mniejsze autko w grę nie wchodzi , bo po prostu się tam nie zmieszczę i będę się czuł niekomfortowo :)

Myślę, że nie zaskoczę was pisząc , że chcę auto , które będzie wcale lub mało awaryjne :D Potrzebuje solidnego auta, w którym będę miał pewność, że zawiezie mnie ono do celu. Nie zależy mi zbytnio na osiągach i szybkości auta ,to jest aspekt drugoplanowy.
Nie chciałbym , aby spalanie było jakieś bardzo duże . Myślę, że w rok będę robić do 10 tysięcy kilometrów , nie więcej.

Podsumowując :
Chciałbym spytać was czy tak jak mówili wujki szukać te audi czy tam seata leona czy jednak polecicie jakieś inne ciekawe auta , widząc moje potrzeby ?
Auta szukam z woj. śląskiego .

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc :)
BezimiennyTyp
Nowicjusz
 
Posty: 34
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 29 05 2015
Auto: Nie mam

15 Lut 2017, 21:26

Dyskutowałem z wujkami , którzy coś tam wiedzą i poradzili mi , abym skupił się na szukaniu NIEMIECKICH aut szczególnie mieli na myśli AUDI A3 , SEAT LEON i GOLF 5.

Zostańmy przy tym, że "coś tam" wiedzą :ok:

Popatrz na civica vii z pakietem sport, focusa mk2, corollę e12, citroena c4, astrę h, vectrę c. Gdzieś w górnej granicy budżetu zaczynają się ciekawe saab'y 9-3
Jeśli bierzesz pod uwagę coupe to masz świetnego peugeota 406, volvo c70, hyundai'a coupe
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Lut 2017, 21:29

Jak VW/Audi grupa to
Audi A3 8 L 1,8T lub Leon I 1,8T,
Golf 5 to raczej 1,6 w tym budżecie i nie warto.
Ogólnie masz 190 cm to trochę kiepsko bo te auta na płycie Golfa IV zbyt obszerne w środku nie będą.

P.S. A może taki Accord jakim sam jeżdzę? VI generacja? np 1,8 Vtec? tylko sport w nim to chyba nakładki na pedały, bo jeździ przeciętnie, jedynie fajnie warczy powyżej 4 tys. :D
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lut 2017, 22:37

To co takiego mają w sobie te auta, które podaliście ?
Opel Vectra wydaje się być za duży, ale Astra H bardzo fajna.
Będę musiał poszukać dokładnych informacji na temat tego pojazdu.
BezimiennyTyp
Nowicjusz
 
Posty: 34
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 29 05 2015
Auto: Nie mam

16 Lut 2017, 10:42

Poszperałem trochę...
Opel Astra H niby fajna, ale większość ogłoszeń to auta z przebiegiem 200 tys km + ;/
To samo Opel Vectra C , wszystkie z dużymi przebiegami .
Bardzo mało jest ofert tej Hondy Civic VII :/
Seat Leon jest dużo ofert tak samo jak audi a3 z przebiegami +/- 150 tyś km z tym , że z tego co czytałem to taki Seat czy Audi sporo palą , jeśli chodzi o benzynę

Jakieś rady ? :D
BezimiennyTyp
Nowicjusz
 
Posty: 34
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 29 05 2015
Auto: Nie mam

16 Lut 2017, 11:01

BezimiennyTyp napisał(a):Jakieś rady ?
nie patrz na cyferki na wyświetlaczu przebiegu, bo znaczą tyle, co zeszłoroczny śnieg. Za 100zł możesz sobie ustawić przebieg jaki chcesz (co praktykuje wielu sprzedawców, zwłaszcza handlarzy). Skup się na stanie auta, niezależnie od przebiegu
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14070
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

16 Lut 2017, 11:03

Rada 1. Żadne auto w twoim budżecie nie będzie miało przebiegu poniżej 200 tys km. Układ cyferek na wyświetlaczu nie odzwierciedla przebiegu w 90 % a te pozostałe mają przebieg ponad 250 tys.
Rada 2. Jeżeli kupujesz auto takie jak twój wujek to oprócz ciebie właśnie 500 tys ludzi w Polsce poszukuje auta w takim budżecie i właśnie tej jednej słusznej marki. Proszę podaj mi jaki masz pomysł aby ich ubiec albo nie dać się wepchnąć na minę w takim tłumie.
Rada 3. Znaczek na masce nie gwarantuje jakości czy bezawaryjności a jedynie postrzeganie samochodu. Najbardziej awaryjne są auta z dużą ilością elektroniki czyli "bogato wyposażone" więc wersja bida będzie dużo bardziej trwała niż na wypasie.
Rada 4. Każda z marek produkujących samochody ma modele dobre i słabe. Często konfiguracja poszczególnego egzemplarza (jaka skrzynia, jaki silnik, i jakie wyposażenie) będzie powodował czy to auto podwyższonego ryzyka czy świetne. I to właśnie jest kluczowe przy wyborze a nie logo na kierownicy.
Rada 5. Auta popularne są najtańsze w eksploatacji, bo posiadją mnóstwo zamienników i są znane warsztatom.
Rada 6. Auta uchodzące za trwałe i bezawaryjne mają zawyżoną cene w stosunku do wartości.
Rada 7. Auta świeżo sprowadzone są z reguły szrotami, handlarz żyje z tego że tobie wepchnie szit. Przypominam że handlem samochodami zajmują się miliony ludzi w europie i właśnie oni czekają na jeleni.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

16 Lut 2017, 11:38

Rada 8. Przeczytaj dokładnie to co napisał diddy79 (najlepiej kilka razy) i weź to sobie do serca.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

16 Lut 2017, 11:53

diddy79 napisał(a):Najbardziej awaryjne są auta z dużą ilością elektroniki czyli "bogato wyposażone" więc wersja bida będzie dużo bardziej trwała niż na wypasie.
spieszę z wyjaśnieniami, bo chłopak zacznie szukać Gulfa na korbotroniku, w którym najbardziej skomplikowanym urządzeniem na prąd będą reflektory :D nie należy również popadać w przesadę i szukać, jak wspomniałem wyżej wersji sado maso edition, bo będziesz się męczyć - i w trakcie eksploatacji i w trakcie sprzedaży. Nie wyobrażam sobie auta za 15k bez klimy czy elepstrycznych szyb chociażby z przodu
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14070
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Lut 2017, 12:31

mike napisał(a):spieszę z wyjaśnieniami, bo chłopak zacznie szukać Gulfa na korbotroniku, w którym najbardziej skomplikowanym urządzeniem na prąd będą reflektory :D

No tak. Zgadzam się. Klimatyzacja, wspomaganie kierownicy czy grzane lusterka w aucie być muszą ale automatyczne wycieraczki, automatyczna klima, podgrzewane fotele klimatyzacja czy hands free już niekoniecznie. Ksenony są fajne ale trzeba zdać sobie sprawę ile kosztują żarówki i zimowy płyn do spryskiwaczy.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

16 Lut 2017, 12:32

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie mi całej otoczki związanej z kupnem auta :)

Tylko chciałbym jeszcze dopytać...

1. Załóżmy , że jakieś auto np. Seat Leon ma wpisane , że przebieg to 150 tys i zakładając, że jest to licznik podkręcony to jaka jest pewność, że taka Vectra która na wpisane 250 tys nie ma podkręconego licznika?

2. Piszecie, że nie ma co patrzeć na markę , bo są różne auta i wszędzie znajdzie się jakiś ciekawy model jak i jakiś szmelc , że to zależy od silnika itp.
Ale chyba są samochody i modele , które można polecić , które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród kierowców i które w przeważającej części są bezawaryjne.
I ogólnie ludzie chwalą sobie ów pojazd.

3. Wujki mówili też , zebym brał tylko 5- drzwiowe auta , bo potem jak przyjdzie mi sprzedawać to szybkiej sprzedam 5 niż 3-drzwiowe.
Prawda ?
Z tym , że i tak chciałbym 5-drzwiowe, bo dużo niepotrzebnej zabawy jest z wpuszczaniem ludzi do tyłu.
BezimiennyTyp
Nowicjusz
 
Posty: 34
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 29 05 2015
Auto: Nie mam

16 Lut 2017, 12:54

BezimiennyTyp napisał(a):Tylko chciałbym jeszcze dopytać...

1. Załóżmy , że jakieś auto np. Seat Leon ma wpisane , że przebieg to 150 tys i zakładając, że jest to licznik podkręcony to jaka jest pewność, że taka Vectra która na wpisane 250 tys nie ma podkręconego licznika?

2. Piszecie, że nie ma co patrzeć na markę , bo są różne auta i wszędzie znajdzie się jakiś ciekawy model jak i jakiś szmelc , że to zależy od silnika itp.
Ale chyba są samochody i modele , które można polecić , które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród kierowców i które w przeważającej części są bezawaryjne.
I ogólnie ludzie chwalą sobie ów pojazd.

3. Wujki mówili też , zebym brał tylko 5- drzwiowe auta , bo potem jak przyjdzie mi sprzedawać to szybkiej sprzedam 5 niż 3-drzwiowe.
Prawda ?
Z tym , że i tak chciałbym 5-drzwiowe, bo dużo niepotrzebnej zabawy jest z wpuszczaniem ludzi do tyłu.


Nigdy nie masz pewności co do przebiegu ale załóż że każdy jest kręcony. Skup się li tylko na stanie technicznym konkretnego modelu.
Wyznacz segment aut które cię interesują. My byśmy polecali na pierwsze auto kompakta (segment C) który jest najbardziej uniwersalny. Określ czy będziesz jeździł na benzynie czy raczej skłaniasz się ku gazowi. Diesla raczej ci odradzimy chyba że zakładasz przebiegi na trasie na poziomie 40 tys rocznie.
Samochód trzy drzwiowy ma swoją klientelę której nie interesuje HB5d. W segmencie C auta trzy drzwiowe mają bardziej młodzieżowy charakter i taki klient je poszukuje. Młody chłopak czy dziewczyna woli astre 3d która wygląda jak auto singla niż 5 d które jest dla statecznych ojców i mężów. Zatem ponownie wujek nie ma racji co nie zmienia faktu że auto 5d jest praktyczniejsze.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

16 Lut 2017, 12:57

Szukaj po prostu kilku aut z jakimiś wersjami silnikowymi i tyle.
Na przebieg nie patrz bo po 10 właścicielach raczej nie dojdziesz do tego ile ma km najechane. Poza tym co to Ci da? satysfakcja?

Aut które można polecić jest sporo, jeden będzie szukał Leona 1,8T drugi zadowoli się Focusem 1,6 a inny poszuka Lexusa IS albo Saaba.
To nie tak że będziesz szukał Leona 1,8T np. i wszyscy będą CI gratulować bo zbierają ciężko kasę na ten jedyny model od 10 lat pracując dziennie po 8 godzin :)
Są różne typy modele, upodobania.

kwestia auta + silnika i szukania godnego egzemplarza.

Z tymi 3 a 5 drzwi bym nie szalał, co lepsze zdrowe auto? czy 5 drzwi i trup? kupujesz nastoletnie auto, jak będzie w 3 drzwiach dobre, szczególnie jakieś tam 1,8 turbo Vaga to kupuj i tyle.
Wiadomo lepiej 5 drzwi podgrzewane fotele, skóra, tempomat itd..kolor czarny najlepiej :D ale wiesz trzeba zejść na ziemię.
Myślisz że jak ktoś ma wersję 3 drzwi to co sprzedaje za 500 zł?
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

16 Lut 2017, 15:40

Gdybym miał jakąkolwiek wiedzę na temat motoryzacji to nie było by tej dyskusji tylko założyłbym temat z konkretnymi modelami i tyle.
Ale niestety zaczynam od zera i wraz z zakupem tego auta muszę wejść w świat motoryzacji, lecz myślę że trzeba przejść już do jakiś konkretów , bo do niczego nie dojdziemy taką dyskusją :)

Potrzebuję fajnego , sprawnego autka. W rok zrobię nim MAKSYMALNIE 10 tyś kilometrów , więc wydaje mi się, że benzyniak będzie odpowiedni.Choć gdy będę kupować to z myślą, że może kiedyś w przyszłości go zagazuje.
Zapierdzielać szybko nie musi , bo i tak nie będę miał się gdzie rozbujać a i jakoś szczególnie mi na tym nie zależy.Bajerów też wiele być nie musi , ale takie coś jak centralny zamek czy wspomaganie kierownicy to podstawa :)

Podam wam moją listę aut i bardzo bym prosił , abyście napisali na które z nich mam się skupić a które odrzucić z miejsca i po prostu ocenić.

Mój faworyt : Seat Leon (Minus to duże spalanie)
- Opel Astra H (gdzieś ktoś napisał , że mało miejsca na nogi na kierowca)
- Audi A3 ( minus duże spalanie)
- Ford Focus mk2
- Opel Vectra C ( dość duże auto)
- Golf V
-Honda Civic VII

Macie jakieś swoje propozycję ? Może o którymś aucie zapomniałem a jest wart polecenia ?
BezimiennyTyp
Nowicjusz
 
Posty: 34
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 29 05 2015
Auto: Nie mam

16 Lut 2017, 15:45

BezimiennyTyp napisał(a):Seat Leon (Minus to duże spalanie)


ale o jakim aucie mowa dokładnie? jaki silnik? i co to znaczy duże spalanie? wiesz no benzynka więcej pali niż diesel ale czasem mocniejszy silnik pali tyle co ten słabszy a ma lepszą dynamikę.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna