Auto do 15000 zł

12 Lis 2009, 18:17

Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze auta. Mianowicie, ma to być autko dla mojej mamy, aktualnie jeździ Oplem Tigrą 1.6, ale jest to auto niepraktyczne i czas je zmienić. Wymagania mamy:
- rocznik od 2000
- przebieg max 120000
- silnik max 1.4, bez gazu, tylko benzyna
- kupiony w Polsce, najlepiej pierwszy właściciel
- cena do 15000 zł

Jak widać wymagania są duże. Auto ma służyć do poruszania się po mieście, raz w roku wyjazd na wakacje, ewentualnie przewożenie roweru od czasu do czasu.
Z tego co widziałem na Allegro, w grę wchodzą takie autka jak: Peugeot 206, Fiat Punto, Renault Thalia, Clio. Który według was jest najlepszy z tych aut? Może jakieś inne propozycje? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
bartek_0505
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Poznań

12 Lis 2009, 18:20

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - Clio oczywiście lepszy byłby dCi ale jak się zapierasz na benzyne no to tu masz 1.2 16V.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

12 Lis 2009, 21:07

A co myślicie o takim aucie?
[link do oferty na Allegro wygasł]

Wiem, że 1.9 TDI to świetny silnik, tylko czy dla kobiety lepszy będzie mały benzynowiec czy taki dieselek?
Co możecie w ogóle powiedzieć o tych Seatach?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
bartek_0505
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Poznań

13 Lis 2009, 10:12

Skoda Fabia, albo Seat Ibiza. Bravo pewnie będzie dla Twojej mamy zbyt sportowe i stare stylistycznie.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

25 Lis 2009, 11:34

A co powiecie na temat tego autka [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ??

Czy to dobry wybór? Czy aby ten egzemplarz nie jest bity? Wydaję mi się, że sprzedający trochę przesłodził opis.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
bartek_0505
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Poznań

25 Lis 2009, 11:39

Dużo praktyczniejszy będzie peugeot 206. Za 15 tys znajdziesz rocznik 2003-04 z przyzwoitym wyposażeniem. samochodzik w sam raz dla kobiety,do jazdy po mieście. Silnik 1.4 bedzie dynamiczny,można szukac z mniejszym.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwsza litera w alfabecie Lexusa to "F"
    Był rok 2006 i od premiery Lexusa IS drugiej generacji minęło kilka miesięcy. Dlaczego zatem Lexus testował nowego IS-a skrytego pod kamuflażem? Dziennikarze motoryzacyjni zauważyli, że coś się święci, kiedy zaczęły się ukazywać ...

25 Lis 2009, 12:24

Szczerze mówiąc Peugeota nie chcemy, mieliśmy nowego ze salonu 307 i mamy kilka niemiłych wspomnień. Zapomniałem dodać, że od czasu do czasu w aucie przewożony będzie wózek inwalidzki oraz rower, dlatego musi mieć trochę miejsca.
Auto nie może być też za duże, bo mama ma problemy z cofaniem, Peugeotem 307 dawała sobie radę, a z tego co wiem Mazda ma podobne gabaryty.
Potrzebuję rzetelnej opinii na temat tej Mazdy, najlepiej na temat egzemplarza podanego wyżej.
bartek_0505
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Poznań

26 Lis 2009, 18:46

Maska tej Mazdy na wszystkich 3 zdjęciach przodu ma inny idcień niż reszta auta (taki jakby bardziej złoty?). Wypucowana, silnik umyty. Ciekaw jestem tych wszystkich przeglądów, książek i innych dokumentów serwisowych bo ostatnio moda na podrabianie panuje ;) Poza tym auto od dziadka z niemiec co tylko po bułki jeździł więc jak wszystkie auta od handlarzy...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013