Auto do 2.5 tys - świetokrzyskie

Auto do 2.5 tys - świetokrzyskie

14 Lis 2016, 17:29

Witam, pilnie szukam samochodu za niewielkie pieniądze. Zadaje sobie sprawę z tego, że za taką sumkę ciężko o "igłe" . Nie znam się zbytnio na samochodach , dlatego chciałbym zapytać na co głównie zwracać uwagę przy zakupie takiego antyku ;) Jeśli chodzi o moje wymagania, to chciałbym, żeby to było ekonomiczne auto, które pali do 20 pln ( LPG ) na 100 km (z obecnego cennika gazu , bo wiadomo, że ma zdrożeć ). Chciałbym, żeby troche wytrzymało jeszcze.
Ma służyć nie tylko do jazdy po mieście ale i na lekkie wypady. Wiem, że trzeba patrzeć w takich przypadkach na to, czy po prostu skręca, hamuje, czy nie zeżarła go rdza od spodu i czy nie ma na nadkolach i progach już jakiś wiekszych oznak raka.. Ostatnio spotkałem znajomego mechanika, to mówił, że lepiej niemca znaleść bo sie nie rozsypią od razu.. Podobają mi się samochodziki Daewoo też i Renault

Chodzi mi o samochód z woj. Świętokrzyskiego tak do 30-40 km od Kielc.
Oto co znalazłem po ogłoszeniach:

Niemcy:
[link wygasł]
[link wygasł] - komis
[link wygasł]

Daewoo:
[link wygasł]
[link wygasł] ??? cena szokuje
[link wygasł] - wizualnie super jak dla mnie

inne:
[link wygasł] - fajny z wyglądu, ale co powiecie o takich autach, nie rozsypia sie ?
[link wygasł]
[link wygasł]

no dobra i takie fajne dieselki znalazłem jeszcze ;) :
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

Na co zwracać jeszcze uwagę przy zakupie takiego samochodu ? warto w ogóle udać się dostacji diagnostycznej (jeśli fura za takie grube pieniądze) czy lepiej jechać z kimś ogarnietym w miare ? Pozdrawiam, przepraszam za błędy językowe lub jeśli nie tak opisałem sytuacje, jestem takim "laikiem" w tych sprawach ;)
rozmat90
Nowicjusz

Auto: aaaa

Re: Auto do 2.5 tys - świetokrzyskie

14 Lis 2016, 17:59

rozmat90 napisał(a):Na co zwracać jeszcze uwagę przy zakupie takiego samochodu ?
przede wszystkim na stan blacharki, bo mechanikę można tanio ogarnąć.
rozmat90 napisał(a):warto w ogóle udać się dostacji diagnostycznej
nie
rozmat90 napisał(a):czy lepiej jechać z kimś ogarnietym w miare ?
zdecydowanie lepszy pomysł niż stacja.

Generalnie połowa aut które wrzuciłeś to handlarze :wink: (pierwsza kupejka, Gulf, czerwona 80-tka, pwn coś pominąłem)
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

16 Lis 2016, 19:15

a coś z tych, które przedstawiłem by sie nadawało?
rozmat90
Nowicjusz

Auto: aaaa

16 Lis 2016, 19:56

Krótko mówiąc same szroty wkleiłeś i kilka od handlarzy..

Zerknij na te:
[link wygasł] - dobre wyposażenie tylko błąd w mocy,ten silnik ma 133km.
[link wygasł] - nie żartuje.
[link wygasł]
[link wygasł] - tylko mało zdjęć.
[link wygasł]
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

16 Lis 2016, 20:05

Barol napisał(a):https://www.olx.pl/oferta/polonez-atu-p ... 6d6ad1cd4e - nie żartuje.
auto z komisu za 1k to kiepski pomysł :/ mogę się niemal założyć, że stoi w tym komisie ruski rok, i pies z kulawą nogą się nim nie interesuje, podobna sytuacja miała miejsce w komisie, w którym pracowałem. Tylko że tam był C+
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

16 Lis 2016, 20:17

Gdzieś mi umkło że to handlarz :oops:

Jeszcze coś takiego znalazłem:
[link wygasł] - dopytaj czy ma fakturę na rozrząd.
[link wygasł] - przednie lampy do wywalenia..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus IS 200 od dzidy Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...
    [SUV-E] Q7 I 3,6 / Range Rover III 4,4 / RX 400h mk2 / Cayenne I 3,2 [SUV-E] Q7 I 3,6 / Range Rover III 4,4 / RX 400h mk2 / Cayenne I 3,2
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV segmentu E - silnik benzynowy o mocy ok. 250KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Audi Q7 I 3,6 FSI - 280KM - Land Rover ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Drift Mercedes
      Jeep Grand Cherokee, INTERCEPTOR
      Samochód odrzutowy - Predator, przed startem, 3
      Moto Piknik Tychy 2007