Auto do 25 tys, trudny wybór

02 Paź 2013, 00:14

Witam forumowiczów, po przeczytaniu wielu tematów, widzę że wasza wiedza pomaga w wyborze auta, dlatego i ja postanowiłem zarejestrować się i zasięgnąć waszej rady :roll:

Do tej pory dzielnie służyła mi moja Madzia 323F na której nigdy się nie zawiodłem, jednak nadszedł czas na coś młodszego i może mocniejszego. Sprawa wygląda tak iż po zimie mam zamiar kupić coś w granicach 25 tys zł w miarę możliwości nie starego i z przebiegiem nie większym niż 150 tys. km.
Mam już za sobą oglądanie i parę jazd próbnych kilkoma interesującymi mnie autami, jeśli to możliwe napiszcie co o nich sądzicie, jak oceniacie silniki, spalanie, koszty napraw i oczywiście niezawodność i trwałość,a także ogólne + i -, oto kilka z nich:
1. Audi A4 B6.
2. BMW E46 ( koniecznie po lifcie, z możliwością 200 tys. przebiegu ).
3. Honda Cilic VIII ( wiem ... ale co poradzę :cry: marzenie z młodych lat ).
4. Honda Accord VII
5. Ford Focus MK2
6. Ford Mondeo MK3
7. Kia Cee'd
8. Mazda 3 ( raczej w sedanie, sentyment do tej marki. gdyby nie opinie o blachach na paru stronach, tego postu by raczej nie było xD, potwierdzacie ? )
9. Opel Astra III
10. Opel Corsa D ( młody i sprawny ale pytanie czy nie za mały, nie siedziałem w nim nigdy )
11. Seat Ibiza IV ( w tych pieniądzach bardzo młode, z malutkimi przebiegami ale czy dobre ? )
12. Skoda Octavia II
13. Toyota Avensis
14. Volkswagen Golf V
15. Volvo S60/S40

Wiem że trochę tego jest, jednak nie chcę by wybór był pochopny i nastawiony na daną markę.
Modele w Sedanie / Hatchback 4/5 drzwi silnik Diesla / Benzyna ( nie jestem przekonany do gazu ).
Z góry dziękuję za komentarze, jeśli macie jakieś inne ciekawe propozycję, chętnie o nich poczytam.
bubu1239
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 28 08 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 323F
Silnik: 1.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

02 Paź 2013, 16:16

Jeżeli będzie to diesel to nie nastawiaj się że auto będzie miało poniżej 200 tyś km najechane. Z w/w w dieslu najlepszy będzie Focus 1.6 TDCI 90KM ponieważ nie ma DPF, turbiny ze zmienną geometrią łopatek oraz dwumasy. Z benzyn to Civic oraz Mazda 3. W Mazdzie uważaj na rdzę. Pozostałe samochody też są ok ale np. Mondeo Mk3 tylko w benzynie. Diesel jest awaryjny. W Golfie i Octavii jeśli chodzi o diesla to tylko 1.9 TDI bo 2.0 TDI to tragedia. Audi i BMW będą starsze od innych aut.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

03 Paź 2013, 14:23

Kia ceed także ma polecane diesle, bez dwumasy i dpf-u.
napoleon
Początkujący
 
Posty: 172
Zdjęcia: 3
Auto: Ford Mondeo
Silnik: benz.lpg

03 Paź 2013, 19:16

coś mi się wydaje że masz za mało kasy na podane auta. Wiem są takie na Allegro ,szukasz dobrego auta czy mieszczącego się w Twoim budżecie ?
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

04 Paź 2013, 08:45

25 tys to raczej nie tak mało kasy, ale w pewnych markach w z rocznikiem sie nie zaszaleje i wybór jest raczej ciężki. Raczej ważniejszy jest stan auta....ale każdy chciałby jak najlepsze,najmłodsze, naj...naj...naj :P
napoleon
Początkujący
 
Posty: 172
Zdjęcia: 3
Auto: Ford Mondeo
Silnik: benz.lpg

05 Paź 2013, 00:06

To że BMW, Audi, VW i Toyota w tych pieniądzach nie będą młodsze niż 2000/2002r i z przebiegiem mniejszym niz 200 tys to ja wiem, dlatego założyłem ten temat, lepiej kupić sprawdzone, większe auto 10-14 lat czy lepiej sie pobawić w 5-6 letnie, mniejsze Skody, Seaty itp. :wink:
bubu1239
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 28 08 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 323F
Silnik: 1.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Pagani Huayra - centralnie umieszczony wydech
    Samochody ze stajni Pagani zawsze słynęły z ekstrawaganckiego wyglądu i nie inaczej jest w przypadku następcy modelu Zonda, czyli Huayry. Tak samo jak w Lexusie LFA, wszystkie końcówki wydechu włoskiego auta skupiono ...

05 Paź 2013, 01:02

nie wiem gdzie chcesz kupować takie dobre, sprawdzone auta. Dzisiaj wróciłem z pod Rzeszowa z oględzin audi a4 . [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] uprzedzałem kupującego że może to być mina a koszty wyjazdu trzeba ponieść i to niemałe.
Auto w realu bez wysiadania z auta wyglądało na zewnątrz strasznie , porysowane całe jakby ktoś druciakiem go szorował, środek zniszczony , podrapany na maksa. Na zdjęciach tego nie widać. Tarcze i klocki wszystkie do wymiany , wentylator chłodnicy podłączony na stałe, czyli chodzi cały czas, błąd ABS, central zwarcie do masy, check engine świeci się cały czas, już nie pamiętam jaki to był błąd bo było ich wiele. Auto walone w tył, źle zrobione, w bok też, zrobione ciut lepiej, lampy pouszkadzane .
Pan opowiadał przez tel. kupującemu że sprowadził mu z Włoch 5 lat temu dobry znajomy , auto w dobrym stanie nic nie trzeba robić. Instalacja LPG założona po kupnie. Na miejscu okazało się że auto sprowadzone 2 lata temu a instalacja LPG jest Włoska. Jazdę próbną zakończyłem po ok 10 metrach bo pedał hamulca wpadł w podłogę, pan twierdził że się nie znam że każde auto inaczej hamuje. Kupujący jednak zdecydował się na jazdę próbną . Na moją opinię że auto jest zero warte , że to śmieć i nie ma co kupować jakoś nie reagował. Wyjechał na szosę !!!! rozpędził auto do ok 80km/h i hamował naciskając pedał hamulca na maksa. auto zatrzymało się po kilkuset metrach. Sprzedawca nabierał chęci żeby powiedzieć że jak się podłączyłem kompem to pewnie dlatego nie ma hamulców ale uprzedziła go kałuża płynu hamulcowego z pękniętego przewodu. Pan twierdził że jak nacisnąłem na hamulec to pewnie wtedy uszkodziłem ale po powrocie na do pkt. startowego mokre ślady płynu hamulcowego zamknęły mu usta. Więc bądź ostrożny przy zakupie jakiegokolwiek auta.
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Paź 2013, 15:26

W ogóle co to za pomysł aby jechać kupić a4 b6 z 1.6 w benzynie......
Mega słaby silnik i bardzo duże spalanie z racji tego, że ten sobie z masą auta nie radzi.
Zawsze mnie zastanawiało czym kierują się ludzie chcący kupić taki samochód. Przecież nie jest on ekonomiczny pod żadnym względem.
A wracając do tematu. Cóż Ci autorze po przebiegu skoro dobre 80-90% kilku-kilkunastoletnich aut na rynku ma cofany przebieg. Auto bierz na stację i sprawdź a nie sugeruj się tym co pokazują cyferki. Już pomijam fakt, że przebieg, przebiegowi nie równy. Wolałbym auto które ma 300k km nalatane na autostradach niż 150k km natłuczone w samym mieście.
DauK
Początkujący
 
Posty: 106
Prawo jazdy: 08 01 2005
Auto: BMW e92
Silnik: 335i
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

05 Paź 2013, 17:51

Każdy kupuje co chce, ja mogę tyko coś sugerować. Chciał takie Audi i nie było innej opcji. Przebieg sam sprawdziłem nigdzie nie musiałem jechać a jakie są przebiegi też doskonale wiem. Na stację , też nigdzie nie muszę jechać bo sam sprawdzę auto, od tego jestem.
Czy auto ma 300 tys.km po autostradzie czy 150 po mieście to musi być dobre i takie się kupuje.Jednak to zawsze kupujący podejmuje decyzję co chce , określa ramy czego szukać i jaki ma budżet. W tym przypadku wiedział dobrze że może się tak skończyć, był o tym poinformowany przed wyjazdem.
Czy czytałeś ten mój opis ze zrozumieniem tekstu ? Pytam bo mam pewne obawy że nie.
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Paź 2013, 19:56

Z wymienionych przez ciebie marek najbardziej do mnie przemawia Honda Accord VII tu możesz śmiało brać diesla 2.2 CDTI, jednostka bardzo udana, mało awaryjna i wygląd też - prezentuje się.
Drugie autko które wymieniłeś i mi jeszcze podchodzi to volvo S60, też w dieslu są ok, co do benzyn może ktoś się wypowie kto lepiej zna. Kolega jeździ S80 z 2.9L benzyną + gaz w automacie i nie zamieniłby na żadne inne.
Skoda Octavia II 1.9 TDI potwierdzam silnik dopracowany oszczędny mało pali w trasie i po mieście

możesz jeszcze popatrzyć na SAAB 9-3 auta które jak się kupi to się kocha. udane silniki benzynowa 1.8T, 2.0T i 2.3T a w wymienionych pieniążkach to możesz przebierać w modelach z lat 2002-2003
do Hondy Accord VII w dieslu dobrego modelu może ci zabraknąć budżetu.
leasing
Początkujący
 
Posty: 57
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: AUDI

07 Paź 2013, 10:47

czeslaw555 napisał(a):Czy czytałeś ten mój opis ze zrozumieniem tekstu ? Pytam bo mam pewne obawy że nie.


Obawiam się, że ty nie czytałeś mojego bo do twojej wypowiedzi nawiązałem jedynie z silnikiem audi a reszta, o czym napisałem była już kierowana do autora tematu. To, że nie doczytałeś i podciągnąłeś to pod swoją wypowiedzieć pisząc elaborat to już inna kwestia.
DauK
Początkujący
 
Posty: 106
Prawo jazdy: 08 01 2005
Auto: BMW e92
Silnik: 335i
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

08 Paź 2013, 06:28

a to przepraszam Kolegę za niezrozumienie jego wypowiedzi :)
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

10 Paź 2013, 17:59

Honda Accord VII to bardzo fajne rozwiązanie i chyba jeden z najlepszych modeli,przynajmniej jak dla mnie,ale faktycznie może zabraknąć Ci budżetu. Dobry wybór ot także Volkswagen Golf V chociaz inna klasa niż Accord.
Turbopama
Początkujący
 
Posty: 218
Prawo jazdy: 10 03 1996
Auto: BMW M3