Auto do 25tys z opłatami

30 Sie 2010, 20:39

Witam,jako że jestem świeżo po ślubie i mam troche funduszy, zastanawiam sie nad zmiana auta na większe gdyż moje coupe już niewystarcza, Napisze moje typy i jak bedzie użytkowane i prosze o jakies porady.

Do pracy mam 2 km i jezdze głownie pobmałym mieście, czasami wypady do wiekszego miasta oddalonego o 25km, pewnie diesel odpada ale nie wykluczone ze po nowym roku bede pracował w tym wiekszym miescie i trzeba bedzie pokonywac 25km w jedna strone.
Nie wiem czy jest sens kupować jakis wypas gdyz parkuje pod chmurka a wiadomo jak wyglada auto po gradobiciu. Chciałbym auto dobrze wyposażone z climatronikiem i w miare młode, oczywiście nie drogie w naprawach. Przejeździć jeszcze zime meganką i dopiero kupic na wiosne czy teraz.

Myślałem nad:
Golf IV
Astra II
Ford Focus II
Seat Leon
Seat Toledo
Skoda Oćtavia
Ostatnio edytowany przez K_O_z_a, 30 Sie 2010, 21:00, edytowano w sumie 1 raz
K_O_z_a
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Małopolska

30 Sie 2010, 20:55

Kolego mam podobny problem, na auto mam 25tys i też stoję przed wyborem auta.

Jeśli chcesz auto tanie w utrzymaniu to skłaniałbym się ku Leona/Toledo, ewentualnie może Passat? Moim zdaniem te auta są adekwatne cenowo do jakości.

Ja właśnie mam na oku te 3 auta, ale które wybrać dla siebie to póki co nie wiem.

Pozdrawiam.
bigbrother
 

31 Sie 2010, 08:02

Kolego ja na twoim miejscu skłonił bym się ku VW Golf IV z silnikiem 1,9TDI. :).
Jak już pewnie Ci wiadomo jeśli potrafisz dbać o śilnik, on potrafi się odwdzięczyć długą żywotnością. Do tego silnik jest dość elastyczny.
[link do oferty na Allegro wygasł]
vw
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 354
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia RS
Skrzynia biegów: Manualna

27 Wrz 2010, 21:43

Byłem oglądać pare leonów i wszystkie do niczego,jednak wybrałem benzyne z racji parkowania pod chmurka i kilometra do pracy.Co myslicie o tym leonie.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
K_O_z_a
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Małopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...