Auto do 26tys

Auto do 26tys

21 Lis 2016, 17:17

Witam, planuje kupno pierwszego auta udało mi się uzbierać 26tys. Rocznie będę robił z 15tys kilometrów. W grę wchodzą tylko silniki benzynowe podatne na gaz.
Sedan, coupe aby nie kombi nie potrzebuje tak dużego auta.
Najbardziej mi się podoba a4 b6/7 ale zdecydowałem że wole starszą b6 ale lepiej wyposażoną. Trochę czytałem i zastanawiam się nad silnikami 1.8T (wszystkie wersje) lub 3.0 - ale tu słyszałem że potrafią pić trochę olej.
Co sądzicie o napędzie quattro? jak sprawdzić czy nie jest uszkodzony?
Co do turbiny jak rozpoznać czy nadaje się juz do regeneracji? Czy w ogóle po jeździe próbnej można określić stan turbiny?

Jakie auta możecie jeszcze mi polecić? Bmw odpada.
Tak wiem a4b6 jest to bardzo popularne dla większości czuć wioską od tego auta, ale interesuje mnie tylko awaryjność silników itp.
pozdrawiam.
Lukasz1
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 02 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Auto do 26tys

21 Lis 2016, 17:32

Lukasz1 napisał(a):Tak wiem a4b6 jest to bardzo popularne dla większości czuć wioską od tego auta

nie ma co się dziwić jak 60-70% wyszukiwań tych aut jest przez mieszkańców wsi i małych mieścin (kiedyś otomoto pokazało statystyki) :)

Lukasz1 napisał(a):Trochę czytałem i zastanawiam się nad silnikami 1.8T (wszystkie wersje) lub 3.0 - ale tu słyszałem że potrafią pić trochę olej

1,8T jest całkiem w porządku.
3,0 to pomyłka w tym aucie - koszty serwisu niewspółmierne do popularności (zobacz ile kosztuje rozrząd)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód