Auto do 30 tyś.

Auto do 30 tyś.

03 Wrz 2016, 13:55

Witajcie. Jestem tutaj nowy, poczytałem kilkadziesiąt tematów, ale nie znalazłem wystarczających informacji dla siebie więc zakładam nowy temat.

Więc zacznę od tego czym jeżdżę. Poruszam się starym poczciwym autkiem - Opel Corsa. Samochodzik śmiga jak igiełka. Pomimo tego że w tym roku stuknęło mojej Corsinie 20 lat, lubię to autko, prawie wcale nie miałem z nim problemów jeśli chodzi o silnik czy inne mechaniczne sprawy. Blacharka wiadomo - kilka zabiegów już było ale ogólnie stan auta bardzo dobry. Nie chciałbym go zmieniać i chciałbym żeby Corsa została u mnie do końca swoich dni ale... własnie - ale..... autko jest dla mnie za małe. Jestem szerokim barczystym chłopem. Corsina choć poczciwa i nigdy mnie nie zawiodła - jest dla mnie za mała. Moja matka świetnie się w niej czuje, ale ja niestety wyglądam w niej jak sardynka w puszcze.... i tak tez się czuję. Jestem za duży na to autko. Wybaczcie że tak się rozpisuję, ale lubię pisać i gadać :)

Teraz do rzeczy - szukam auta do 30tyś. zł.
Jeśli chodzi o trasy - to zdecydowanie szukam benzyniaka. Ze względu że dużo nie jeżdzę, codziennie ok 5km do pracy i tyle samo do miasta na jakieś zakupy. Dłuższe trasy bardzo rzadko się zdarzają. używam auta kiedy tego potrzebuję i nie jestem typem człowieka który wieczorami pali gumę na jakiejś stacji benzynowej itp.

Zdecydowanie stawiam na wygode i komfort. Auto nie musi być jakieś mega ekonomiczne. Tak czy siak trzeba tankować, a przy ilości moich przebytych kilometrów może nawet palić trochę więcej.
Mam upatrzonych kilka modeli aut, które mi się podobają, ale w których też czuję się dobrze i wygodnie.
Oto autka które mam na oku -
*Audi A4 B7 - podwoził mnie znajomy, a raz sam takie prowadziłem dlatego biorę je pod uwagę ze względu na wygodę i sporo miejsca.
* Mazda 6 - trochę mniejsza, ale podoba mi się, tylko trochę się zmartwiłem gdyż kolega ma takową i smutno mu bo mu Madzia rdzewieje, z drugiej strony mój znajomy mechanik mówił, że mają dobre silniki w benzynie i żeby taki usmiercić to trzeba z pługiem po polu jeździć i osobiście mi taką polecał.
* Passat B6
* Golf V - średnio mi się podobają, może dlatego że są tak bardzo pospolite, ale słyszałem opinie, że sa bardzo dobre i mało kiedy zawodzą.
* Volvo S60
*Ford Mondeo Mk4
* Toyota Avensis II - tutaj też dodam że polecał mi ją znajomy, ma dwie takie i mówił mi że silniki sa wytrzymałe i mało kiedy bywa z nimi u mechanika. Z drugiej strony zastanawiam się czy na taką budę, Avensis nie ma za małego silnika?
* Opel Corsa któryś z nowszych modeli, ale pytanie czy wystarczy miejsca... ;/
* Opel Astra - również któryś z nowych modeli.

Takie mam pomysły. Zaznaczam, że nie jestem specem od samochodów. Nie znam się na turbinach itd, stawiam na wygodę i poprostu auto ma być przyjemne w użyciu. Nie kręcą mnie tuningi wizualne, czy też podrasowanie silnika żeby miał 200KM. Chciałbym żeby cieszyło moje oko, żeby przyjemnie się to auto prowadziło i żeby było wygodne.

Osiągi typu "8s do setki" mnie nie rajcują. Proszę o pomoc, z góry przepraszam za taką litanię. Pozdrawiam i czekam na Waszą pomoc. Pozdrawiam.
screamofhate
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 06 2014
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: Auto do 30 tyś.

03 Wrz 2016, 20:31

S60 to z minimum 2,0T, bardzo ciekawa jest też wolnossąca 2,4. Na twoje użytkowanie poszukałbym S60 w ciekawej konfiguracji. O blachy nie musisz się martwić przez kilkanaście lat. Ceny części nie rzucają z nóg i są ogólnodostępne. Ze wszystkich opcji które podałeś S60 na pewno się wyróżni.
Szukasz nowego Volvo lub Forda, nie wiesz które?
Potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu wymarzonego Volvo,
Chcesz porównać oferty dealerów?
Mogę pomóc, zawsze znajdzie się lepsza oferta ;)
pisz PW.
Rom33
Zaawansowany

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2008

03 Wrz 2016, 20:39

Wrzucenie corsy czy astry i porównywanie ich z resztą samochodów jest lekko nie na miejscu. Inna klasa, inna jakość.

Skupiłbym się na s60. Kupisz samochód o świetnym stosunku cena/jakość, który będzie dobrze wyposażony. Może to wyłącznie moja opinia, ale uważam, że o wiele łatwiej kupić zadbane volvo niż jakieś audi czy vw. Po prostu inny target.
Wszystkie benzyniaki można polecić, nie było żadnych typowych, spektakularnych awarii. Najsłabszy silnik 2.4 ma 140/170KM, ale dzięki niemałej pojemności jest dość fajny moment i już to się jakoś odpycha.
Reszta benzyniaków to doładowane konstrukcje a sprężarka przy tak krótkich dystansach będzie miała ciężko.
W b7 i passacie nie ma benzynowych silników, które byłyby warte polecenia. Temat golfa odpuszczę. Mazda 6 jest ok, tylko jak zauważyłeś ma problemy z korozją, w świeższych rocznikach trochę się z tym uporano, ale i tak trzeba uważać. Mondeo również będzie ok, ale jakość nie ta co s60. O avensisie niewiele wiem;P
Invi
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna

04 Wrz 2016, 10:32

Wezmę s60 pod uwagę na pewno!!! Dziękuję za rady.
screamofhate
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 06 2014
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1996

04 Wrz 2016, 15:25

Invi napisał(a):W b7 i passacie nie ma benzynowych silników
co do passata zgoda (tylko słabe 1.6 v i 19. TDI), ale w b7 jest 1.8t oraz 2.0 131KM

Ja bym ograniczył poszukiwania do Mondeo, s60 i A4.
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy? Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...
    Jak podróżować bezpieczniej samochodem? Jak podróżować bezpieczniej samochodem?
    Instruktorzy Szkoły Auto SKODA doradzają, jak wygodnie i bezpiecznie podróżować samochodem. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Pozycja za kierownicą to podstawowy element bezpiecznej jazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili