Auto do 45000zł

Re: Auto do 45000zł

31 Paź 2016, 18:56

łysy30 napisał(a):A Ty dalej swoje (przed edycją post był bardzo ok i myślałem, że zmierzamy do porozumienia) - skąd pewność, że te usterki pojawiają się w jednym na tysiąc egzemplarzy?

1 na 1000 to przenośnia - chodzi o rzadko ;)
"common problems" to chyba jednak nie wydech albo strzelanie czy to padła cewka czy czujnik

łysy30 napisał(a):nie tego dotyczyła nasza dyskusja

ale to konkluzja, że wszystkiego tu nie wstawię tylko co częstsze ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 60
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

31 Paź 2016, 19:13

dzida napisał(a):"common problems" to chyba jednak nie wydech albo strzelanie czy to padła cewka czy czujnik

Właściciele tych aut twierdzą inaczej :ok:
Dobra, jeśli chodzi o mnie pas, bo i tak w tym temacie do porozumienia nie dojdziemy.
Tak na marginesie - fajnie by było, żebyś kiedyś stworzył zestawienie z typowymi usterkami Hondy Civic VI 1.4, tu nieźle się można zdziwić (z powtarzalnych ustaliłem...jedną, przepalający się rezystor wentylatora nawiewu - u mnie akurat działał :D ). To był dopiero solidny Japoniec, tylko ta korozja :(
łysy30
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8 i-vtec 140KM

31 Paź 2016, 19:19

łysy30 napisał(a):Tak na marginesie - fajnie by było, żebyś kiedyś stworzył zestawienie z typowymi usterkami Hondy Civic VI 1.4, tu nieźle się można zdziwić (z powtarzalnych ustaliłem...jedną, przepalający się rezystor wentylatora nawiewu - u mnie akurat działał :D ). To był dopiero solidny Japoniec, tylko ta korozja :(

Kiedyś ogarnę, bo mam w planach liftbacki segmentu C (ogólnie mam 7 zestawień do przodu zaplanowane). Tylko temat ciężki z racji, że to stare auto. Korozji niestety nie da się wycenić :/
Ogólnie kolega miał i mówi to co Ty, czyli mechanika świetna ale ta blacharka...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 60
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000

31 Paź 2016, 19:32

piękny
xd
furakomura
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 01 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Volkswagen tiguan l
Silnik: 1.8 tdi 150 km
Typ: SUV
Rok produkcji: 2010

31 Paź 2016, 19:34

dzida napisał(a):Korozji niestety nie da się wycenić :/

To siłą rzeczy trzeba pominąć, bo tu też kwestia tego, kto jak szybko reagował. Ogólnie powiem Ci, że Golf IV, którego zawsze tu chwaliłem za niskie koszty eksploatacji przy tym aucie wychodzi drogo (więcej typowych usterek przy podobnym koszcie serwisu i dostępności części, wyższe spalanie benzyniaków, wyższa cena zakupu). Podejrzewam, że z E11 może być podobnie. Niestety im nowsze japońskie auta tym gorzej, bo po pierwsze nie są one już tak "japońskie" jak kiedyś (w mojej Hondzie nawalają elementy europejskich poddostawców, choćby ten czujnik autorstwa Boscha), a po drugie - brak zamienników części nieeksploatacyjnych i strach "mechaników".
Dobra, koniec off top.
łysy30
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8 i-vtec 140KM

01 Lis 2016, 00:03

Jeszcze całkiem niedawno twierdziłem, że ciekawie czyta się te wasze wymiany ognia, ale teraz stwierdzam, że jest do głupie i niektórzy coś próbują sobie przez to podnieść/powiększyć :o no i zasadniczo każdy z was jest hipokrytą.
To naturalne, że łysy będzie łapać za słówka i we wszystkim węszyć spisek, 959, człowiek rodem z XIX w., który twierdzi, że nie ma części do normalnie sprzedawanego w PL auta istniejącej marki (dla Twojej wiedzy, nie ma problemów z częściami do DU, Saaba czy Mamy, pardon, Taty). dzida i szybki no to wiadomo :naughty: po co to wszystko? Nie możecie się cholewka zająć odpowiadaniem na pytanie "jakie auto kupić", a nie przekomarzaniem :?: to na serio jest już nudne i off top pojawia się w co drugim temacie, a dotyczy, jakże by inaczej, tego samego...

Także po raz kolejny apeluję o rozsądek. Chcecie sobie popsioczyć jest od tego dział "Off top" lub PW :idea: jeśli taki spam pojawi się jeszcze raz w "jakie auto...", będę rozdawać ostrzeżenia bez względu na to, czy stały użytkownik, czy świeżak, lubię/nie lubię itd

Wy naprawdę macie jakiś problem z tymi VAG-ami, serio Jak ktoś zaatakuje Lexusa to od razu "a VAG to, a VAG tamto"....
dwa największe koncerny :ok:

Dyskusję uważam za zamkniętą
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Moto Session 2016 Moto Session 2016
    Lubelskie Święto Motoryzacji to obowiązkowa pozycja w kalendarzu imprez w 2016 r. Już w weekend 7-8 maja zapraszamy na Moto Session. W tym roku na zwiedzających czekać będą wystawy nie tylko samochodów, ale także motocykli, ...
    Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną? Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną?
    Zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. W 2013 roku policja odnotowała aż 179 wypadków z udziałem zwierząt, ...

• Re: Auto do 45000zł

01 Lis 2016, 00:26

mike napisał(a):Dyskusję uważam za zamkniętą

No proszę nie rób mi tego bo na raty tworzyłem posta przez 2g. :mrgreen:
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze