Auto do 5-6tyś

Re: Auto do 5-6tyś

21 Maj 2016, 13:29

ta honda z błyszczącym lakierem bardzo ładna była. Już nieaktualne ale... pojeździłem ostatnio z kolegą jego focusem(nie,on nie chce sprzedawać). Pomyslałem że poznam autko lepiej skoro jest jednym z tych jakimi się interesuje. Ma focusa 1,4 w benzynie,sprowadzanego, z 2004 czy 2005r.
Fajne auto,jeździło się spoko,bez zarzutu. Jest tylko jedna rzecz która mi bardzo w nim przeszkadzała...siedzenia. Otóż,jestem osobą cwiczącą. Nie jestem przesadnie wielki,do Pudziana mi daleko ale bary/plecy mam z pewnością nieco większe niż osoba niećwicząca i okazało się ze siedzenia są troche wąskie. Oczywiscie nie ma problemów z przejechaniem kilku kilosów po mieście ale dłuższa trasa była już lekko dyskomfortowa... wiecie moze czy wszystkie focusy tak mają,czy to tylko przypadłosć u tego kolegi?(podpytywałem go,ale on nie mial pojęcia)
TheKane
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 06 2004
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: 20000

21 Maj 2016, 15:06

1.4 to słaby silnik do tej budy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

02 Cze 2016, 20:59

zostałem przy kilku modelach
Poczytałem jednak forum i troche zmartwiła mnie opinia ze w kasie jaką dysponuję nie dostanę dobrego civica czy focusa.
Opinia choćby z tematu troche młodszego od mojego: samochod-dla-swiezaka-5-6-5-tys-vt83174.htm

Oczywiscie ciężko stwierdzić co znaczy "dobrego", dla mnie dobry znaczy bezpieczny,zdatny do jazdy,z którego móglbym jeszcze pokorzystać jakieś 5-6 lat.

W ogłoszeniach widuję focusy i civici do 5-6 tyś, więc troche się zaczynam obawiać tych opinii. Widuję tez xsary o których jedyne co złego czytam,to że tylna belka pewnie będzie do regeneracji/wymiany skoro ktoś chce się pozbyć tego auta za niecałe 5tyś czy almery gdzie ostrzegają przed mega korozją...
TheKane
Nowicjusz

02 Cze 2016, 23:59

Civica VI kupisz spokojnie,Focusa też upolujesz ale w jakimś stopniu będzie miał problemy z rudą.
Xsarę zadbaną kupisz spokojnie za 4k a koszt regeneracji belki to 700-1000zł i przynajmniej wiesz co masz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

17 Cze 2016, 08:57

a tak jeszcze z innej beczki
Co jest nie tak z fiatami brava? Trafiam na ogłoszenia ze samochody niby sprawne, silnik działa,korozji nie ma itd a cena,2-3tyś...
przykłąd: [link wygasł]

kilkukrotnie trafiłem już na tego typu oferty dotyczące fiatów brava....na necie o bravie można poczytać różne opinie(jak o niemal każdym modelu), wiec skąd tak niskie ceny?
TheKane
Nowicjusz

17 Cze 2016, 09:28

Bo 1.4 to najgorszy silnik w tym aucie,miał problemy ze smarowaniem wałka rozrządu co w ostateczności groziło zatarciem silnika.

Ten z linku to nawet koło Abartha nie stał.. :roll:
Barol
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nadwozie koncepcyjnej Kia Sportspace Nadwozie koncepcyjnej Kia Sportspace
    W przeciwieństwie do klasycznych pojazdów typu kombi, station wagon czy nawet shooting brake – Kia Sportspace wyróżnia się zdecydowanie odmienną i wyszukaną architekturą w stosunku do tradycji. Wydłużoną ...
    Jak bezpiecznie pokonywać zakręty? Jak bezpiecznie pokonywać zakręty?
    Pokonywanie zakrętów nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Redukcja prędkości i skręcenie kierownicy to nie jedyne zadania, jakie musi uwzględnić kierowca. Kluczowa jest płynność wykonania manewru, a do tego ...

• Re: Auto do 5-6tyś

17 Cze 2016, 11:16

to taki przykład był:
    tu np silnik 1,6
    [link wygasł]

też cena bardzo niska
    TheKane
    Nowicjusz

• Warto przeczytać