Auto do 5kpln - prośba o opinie

13 Cze 2011, 20:51

Witajcie,

mam do Was, szanowni fani czterech kółek, prośbę o opinie na temat tego oto pojazdu -> [link do oferty na Allegro wygasł]
chcę go oglądnąć w najbliższym czasie w związku z czym każda sugestia cd jego ewentualnych/możliwych wad będzie cenna :)
Ostatnio edytowany przez eroico, 16 Cze 2011, 07:18, edytowano w sumie 1 raz
eroico
Nowicjusz
 
Posty: 17

13 Cze 2011, 20:57

No wygląda dość ładnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Cze 2011, 07:14

zatem przybyłem, zobaczyłem i zwątpiłem...ostatnio oglądałem golfika za 3k w lepszym stanie (tyle, że bez bajerów i bez LPG);]
tzn - sprzęgło do wymiany, tylne zawieszenie za czas niedługi również, w układzie kierowniczym przy skręcaniu coś dziwnie stuka...dwa nadkola i tylna klapa tochę przygnite, jedne przednie drzwi bardzo przygnite...nie mówiąc o tym, że tył był malowany cały, łącznie z drzwiami itd... ogólnie niemiłe zaskoczenie :D

ale...widzę, że post kolegi w którym wymienił auta przereklamowane zniknął...

dla mnie cenniejsza byłaby lista pojazdów, spełniających te kryteria:
- hatchback
- 4/5 drzwi (aczkolwiek nie jest to warunek konieczny)
- wspomaganie kierownicy
- poduszka
- benzyna + LPG
- rocznik >1994
- przebieg w sumie sprawa drugorzędna ważniejszy i tak stan pojazdu...
- i najważniejsze: do max 5 tysięcy

które przereklamowane nie są...

pojeździłem sobie troszkę vw polo 2...ale potrzebuje czegoś troszeczkę większego, a na pewno bardziej dynamicznego ... bo i czeka mnie kilka przejazdów na trasie gliwice - nowy sącz

w zasdzie zastanawiam się nad fiatem bravo/brava...tyle że większość ma silniki 1.4 które nie mają najlepszej opinii :]
zatem znów wątek - jakie auto kupić , za niewielkie pieniądze...
eroico
Nowicjusz
 
Posty: 17

15 Cze 2011, 07:48

A coś takiego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Cze 2011, 10:16

witam
ja bym ci odradzal golfa III z motorem 1.6 znajomy mial i wieczne problemy a najwiekszy ze skrzynia.po zakupie jak skrzynia zaczela sie sypac dowiedzial sie ze silniki 1.6 mialy skrzynie z dolnym wybieraniem czy cos takiego ktore nie dosc ze sa bardzo awaryjne to uzywane drogia i ciezko dobra znalesc...moja propozycja jak chcesz golfa szukaj 1.8
adolf206
Początkujący
 
Posty: 69
Miejscowość: wieruszów

15 Cze 2011, 10:33

...hm...o skrzyni nie słyszałem, w takim razie dzięki za informacje :) jak dotąd szukałem golfów z silnikami 1.6 i 1.8 widzę, że trzeba zawęzić obszar poszukiwań :D

cd lanosa...hm... myśle nad nim również... szczerze powiem, że mi się po prostu nie podoba (tylko czy mając 5k jest miejsce na "podobanie się" ?)
eroico
Nowicjusz
 
Posty: 17

15 Cze 2011, 11:11

Kolego powiem Ci ze tez mam podobne wymagania. Tego golfa nie widziałem na żywo ale tak na zdjęciach wyglądał Ok. na allegro widziałem jeszcze jednego fajnego. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Wydaje mi się ze prawe nadkole było malowane chyba ze tak światło pada.

P.S. Forum jest bardzo nieczytelne. Ciemniejszy motyw był lepszy. Teraz taka rozpierducha ,że nawet dobrze tematów nie widać. :evil:
Jenczu
Początkujący
 
Posty: 132
Miejscowość: Głogów

15 Cze 2011, 12:01

hm...tak, pod koniec tygodnia będę przejeżdżał przez Bochnię to spróbuję go oglądnąć ;)

przy wyborze marki i modelu vw golf 3 nasunął się automatycznie sam...tyle, że on nie będzie wyróżniał się z tłumu...może skode favorit w takim razie :lol:
a cd forum...fakt - ciemniejsze było lepsze ...przydałby się większy kontrast pomiędzy elementami...
eroico
Nowicjusz
 
Posty: 17

15 Cze 2011, 12:07

No prawy błotnik był malowany.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Cze 2011, 12:14

niby oczywiste jest, że w pełnoletnim lub prawie pełnoletnim aucie niejedna rzecz była już robiona a mimo to oczekuje auta najlepiej nieużywanego :D

tak sobie myślę, że większa szansa na taki zakup jest z gazety, a nie z internetu...popularny "dziadek" raczej szybciej w tradycyjnym medium da ogłoszenie :D - tak wiem, tonący się brzydko chwyta :P

jeszcze się nad bravo zastanawiam (chociaż 3-drzwiowe, i mały bagażnik) ale blachy w ocynku...
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
eroico
Nowicjusz
 
Posty: 17

15 Cze 2011, 14:05

Z tym dziadkiem to masz racje. Szukaj w gazetach. Mój kuzynek tak kupił CC 98' 64tys.km -dziadek mówił że do kościoła i na cmentarz.

Ja w innym temacie już pisałem że zastanawiam się nad św.trójcą :P = Golf 3 , Civic 5 i Bravo.

Ten golfik co ci przesłałem wygląda dość apetycznie. Jak go oglądniesz to napisz jak on wygląda.
Jenczu
Początkujący
 
Posty: 132
Miejscowość: Głogów

15 Cze 2011, 23:09

zniknęła oferta niestety...zapewne golfik sprzedany...
hm...mam pytanka i kolejną prośbę o ocenę, tym razem peugeot 306 ->
1. [link do oferty na Allegro wygasł] czy to nie za tanio?
2. [link do oferty na Allegro wygasł]

prosiłbym o jakieś wskazówki co się w tych samochodach psuje (po za zawieszeniem), jeśli można oczywiście :mrgreen:
eroico
Nowicjusz
 
Posty: 17

16 Cze 2011, 06:35

1.Coś było robione z przodem,łyżwa pod prawą lampą jest troche krzywo założona a ta po lewej ma inny odcień.Spalanie gazu to podał chyba w trasie a nie mieście (w mieście około 10l lpg łyknie).Cena jest wporządku.
2.Albo cień tak pada albo przedni prawy błotnik był malowany,pozatym wygląda dość ładnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Cze 2011, 10:05

Ale nie ma co się zrażać, bo w 13-15 letnich autach to 90% było malowanych. Jak jest w dobrym stanie to trzeba brać, bo to auto za 5k a nie 20, że musi być cacy:)
pit85
Aktywny
 
Posty: 316
Miejscowość: bydgoszcz

16 Cze 2011, 14:08

Dokładnie,za 5tys ciężko jest znaleść igłe.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012