Auto do 7 tys

20 Paź 2010, 14:38

Przede wszystkim chciałem przywitać się na forum.

a teraz mój dylemat...

Najpierw o mnie. Prawko mam krótko, bo dopiero niecałe dwa lata. Ale w tym czasie przejechałem jakieś 25-30 tysięcy km. Głównie Matizem, którego kupiłem zaraz po zrobieniu prawka. Sporo jeździłem (i jeżdżę) też służbowym Palio oraz Mazdą 626. Poza tym przejechałem więcej niż 500 km Octavią I, Renault Megane II, Fordem Focusem i kilka tysięcy CC.
Obecnie jeżdżę od pon do pt średnio 60 km dziennie, w tym połowę po mieście plus wypady weekendowe.
Zależy mi już na autku, którym bez większego stresu i dość wygodnie pojadę na wakacje. Matiz..no sami wiecie. Na pierwsze autko był ok, ale...czas na zmiany.
Oczywistym banałem jest, że chciałbym aby auto było: jak najmniej awaryjne i jak najbardziej ekonomiczne. Nie będę się wygłupiał z klimami itp. Jakby się jakimś cudem trafiła-super. Wspomaganie by się przydało z "luksusów".
Początkowo chciałem koniecznie diesla. Wiadomo, mało palą. Tylko za tą cenę jak się mi diesel posypie to się nie pozbieram z naprawami. Ale może się mylę. Brałem tu pod uwagę 2.0 HDI (Xsara?), 1.9 JTD (Punto?Palio-ponoć to miały ale nie w PL)lub jakieś stare Audi lub BMW, a ostatnio też Carisma z 1.9 TD i Felicia z 1.9 D no ale toto nie ma turbiny a jednak w trasie fajnie jest wyprzedzać bez serca w przełyku.
Potem zacząłem rozglądać się za benzyną. Najpierw zastanawiałem się nad Punto 1.2. Można dostać w miarę nie za stare (2000-2002), ale najczęściej z 60KM czyli przyspieszenie rzędu 15 s do 100km/h.
No i tak siedziałem dziś i dumałem i nie wiem czy nie lepiej pomyśleć o aucie 10-12 letnim i wybierać spośród: Alfa 145 (1.4), Polo (1.4, 1.6), Civic (1.4) lub Carisma (1.6 lub 1.8 GDI). Najbardziej skłaniam się ku tym dwóm ostatnim..zależy mi na niezłym przyspieszeniu a wg danych tech. te mają spośród wymienionych najlepsze. Zależy mi też na niskim spalaniu i bezawaryjności. I tutaj jest nieźle. Nawet ten 125 konny GDI ma niezłe raporty spalania (średnie 7,4 ponoć).
No i pytanie do Was-bardziej doświadczonych kierowców: co byście mi poradzili? A może któreś auto jest w ogóle bez sensu?
Od razu napiszę, że koreańców mam już dość Tzn.-Matiz mnie nie zawiódł, ale...no chciałbym coś innego

P.S. byłoby super, gdyby autko miało poniżej 170 000 km przebiegu..ale to nie jest warunek.
poziom
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź
Auto: Mazda 6 I, Honda Civic VI

20 Paź 2010, 14:47

Większość aut będzie miało tylko poniżej 170tys.km na liczniku a w realu 2razy więcej :wink: za te pieniądze porozglądaj sie za Brava JTD.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Paź 2010, 15:15

To nie jest JTD, tylko wczesniejsza konstrukcja fiata o tej samej pojemności.
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

20 Paź 2010, 16:34

ja bym bral civic , albo carsma.... dobre samochody , a jesli chodzi o GDI to taka carisma spali przy lekkiej nodze te 7,6l w miescie.... jest tylko jedna rzecz w GDI o ktorej musisz pamietac , te silniki nie toleruja gazu.....
pozdro
artopoo
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 156
Miejscowość: Helmstedt DE

20 Paź 2010, 18:55

No może sie pomyliłem z tym linkiem troche.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Paź 2010, 19:53

Ok. Dzięki za odpowiedzi.

A jaki Waszym zdaniem może być realny przebieg auta do 7 tysi? Nie piszę tu o okazjach (tych faktycznych, np. auto sprzedaje wujek, który mało jeździł...) tylko o tym, czego naprawdę powinienem się spodziewać...
poziom
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź
Auto: Mazda 6 I, Honda Civic VI

20 Paź 2010, 20:02

ja bym na twoim miejscu pofatygowal sie osobiscie po samochod do niemiec, tutaj malo kto kreci liczniki , a taka carisma to da sie za 1200 euro wyrwac z 180 000 z ksiazka tylko np beda gumki w zawieszeniu wymienione , ale to zalezy od Ciebie.

a jesli chodzi o przebieg to podam ci przyklad , czasami tutaj sprzedawalem jakies samochody . np kupuje taka carisma 97 1.6 113koni za 400 euro , z przebiegiem 260 tys. przyjezdza polak , kupuje odemnie za 650-700 , robi w polsce polerke , czyszczenie tapicerki i wystawia za 6500zl z przebiegiem 150tys i lewa ksiazka pojazdow... O dziwo tutaj w niemczech do polski ida glownie samochody powypadkowe lub z duzymi przebiegami... takie sa realia , lepiej przyjechac samemu i cos poszukac... czasem warto dac tysiac wiecej i miec te 180 000 niz 260 000
pozdro
artopoo
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 156
Miejscowość: Helmstedt DE

20 Paź 2010, 22:15

osobista wizyta w Niemczech to dodatkowe koszty, a i tak nie będę miał gwarancji, że cokolwiek znajdę i że nie okaże się 'odpicowane' pod klienta...
No i potem jeszcze rzeźba z rejestracją...chyba jednak poszukam w Polsce. Może uda się jakies punto 1.9 JTD wyhaczyć...bo te Carsimy jednak palą nie mało...a takie ładne :(
Albo civic 11-12 letni..nic innego chyba mi nie pozostaje
poziom
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź
Auto: Mazda 6 I, Honda Civic VI

20 Paź 2010, 22:19

jesli chodzi z odpicowaniem aut w niemczech , to prawda , niektore samochody sa robione pod klienta.... ale napewno nie sa to samochody za 2000 3000 tys. euro. uslugi sa tutaj drogie wiec nie kali sie robic auta zeby na nim zarobic 200euro... a gdybys pojechal to napewno cos znajdziesz... ale rob jak chcesz...
artopoo
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 156
Miejscowość: Helmstedt DE

20 Paź 2010, 22:21

a może ukraina ?
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

20 Paź 2010, 22:36

Ja za tą kwotę bym pomyślał o E36 1.8is, wygodny na trasę, nie pali za dużo, no i wyprzedzić idzie. W razie co sekwencja do R4 nie jest zbyt kosztowna.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Paź 2010, 23:00

hmm...to znaczy chodzi Ci chyba o diesla, bo benzyny żrą swoje (w zamian za dobre osiągi). Ale diesla poniżej 15 lat w tej cenie nie dostanę...chyba, że będzie miał coś koło 300 tysięcy nakręcone...nie oszukujmy się
poziom
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź
Auto: Mazda 6 I, Honda Civic VI

21 Paź 2010, 08:12

Punto JTD może być ciężko znaleść za tą kwote,benzyne byś prędzej znalazł i ona dużo nie pali,po mieście ok 7-8l/100km przy motorze 1.2 60KM.W trasie uda się zejść nawet do 5l/100km.

zobacz tego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] wygląda ładnie
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Paź 2010, 08:56

poziom napisał(a):hmm...to znaczy chodzi Ci chyba o diesla, bo benzyny żrą swoje (w zamian za dobre osiągi). Ale diesla poniżej 15 lat w tej cenie nie dostanę...chyba, że będzie miał coś koło 300 tysięcy nakręcone...nie oszukujmy się


9l miasto, trasa można się zmieścić w 7. To chyba nie jest dużo, jak to ma jakoś jechać to mniej nie będzie, no chyba, że jakiś mocny turbodiesel, ale... weź to potem napraw albo coś. Poza tym sekwencja do 4 cylindrów to 2k zł. i szybko Ci się zwróci. Więc będziesz miał furtkę jak stwierdzisz, że za drogo paliwo wychodzi. Jak 15l diesel, zwłaszcza niemiecki, będzie miał 300tys realnego przebiegu to brać w ciemno i się cieszyć. Zwykle trzeba liczyć koło pół miliona.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW