Auto do 7000zł

22 Lut 2017, 15:29

Pytam poważnie dlaczego te Rovery są zazwyczaj w tej butelkowej zieleni? Czy oni nie mieli innych lakierów?
Malix7
Początkujący
 
Posty: 69
Prawo jazdy: 01 06 1996
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Megane II
Silnik: 1.6 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

22 Lut 2017, 16:47

to są najpiękniejsze kolory, były i inne ale przeprowadzone badania wpływu kolorów na psychikę człowieka wykazują, że zielony ma kojący wpływ na układ nerwowy działa relaksacyjnie i odstresowuje. Na ten i podobne kolory maluje się wnętrza w szpitalach czy halach fabrycznych, aby zmniejszyć stres związany z chorobą czy pracą. Ma również korzystny wpływ na oczy i zmniejsza zmęczenie.Więc masz odpowiedz dlaczego zielony.
dozowacz
Nowicjusz
 
Posty: 49
Prawo jazdy: 16 03 1997
Auto: rover

22 Lut 2017, 17:00

Wszystko fajnie, ale ze środka tego koloru nie widać XD
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Lut 2017, 18:21

Zapytaj tego użytkownika o lakier:
rover-75-1-8-sekwencja-vt99086.htm#p637576
Kirin88
Świetnie ogarnia temat Roverków
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

22 Lut 2017, 19:16

Auto do 7000zł, którym chcesz jeszcze jeździć co najmniej 5 lat? Trudne do zrealizowania, w pierwszej kolejności musisz patrzyć na blachę, a więc odrzucić większość japońców, niestety.
Petento
Początkujący
 
Posty: 194
Auto: .

23 Lut 2017, 00:05

Kieł napisał(a):Może Rover 6xx fajne autko,często dobrze wyposażone i poniżej budżetu do dostania :ok:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... yKlk5.html
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... yKXQl.html
[link do oferty na Allegro wygasł] ... ml#thumb/7
Zrobiony na Accordzie,silniki też Hondowskie


Myślałem o Roverach. Cena dość niska, wystarczające wyposażenie, stylistyka też na +. Ale słyszałem różne opinie na ich temat i mam mętlik w głowie.

Petento napisał(a):Auto do 7000zł, którym chcesz jeszcze jeździć co najmniej 5 lat? Trudne do zrealizowania, w pierwszej kolejności musisz patrzyć na blachę, a więc odrzucić większość japońców, niestety.

Applausa mam od ok. 5 lat, łączny koszt za zakup auta, sprowadzenie z Niemiec, opłaty itp. - wyniosło mnie 3000zł. Nabite już 210tys. km, a doczytałem, że mimo iż silniki nie do zajechania to padają po ok. 230-250tys. km (lecz oficjalnej informacji nie znalazłem, info oparte na doświadczeniach innych właścicieli tego modelu). Pierwsza rdza pojawiła mi się dopiero w tą zimę i to na dole drzwi. Ale tutaj ważna rolę odgrywa sam fakt, że Niemiec jak coś robił w tym aucie to jedynie przez serwis Daihatsu (udokumentowane w książce) i auto garażowane. Ja niestety do garażu dostępu nie miałem i nie mam więc Polska pogoda i sól robią swoje.
ice6666
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Daihatsu Applause II
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

23 Lut 2017, 09:55

Tego modelu nie ma się co bać,technicznie to Honda - popatrz na przebiegi jakie kręcą te modele w benzynie + LPG np.
Można się bać tych w których montowali silniki serii K,gdzie padały uszczelki pod głowicą.
Poczytaj o modelu 6xx,zarejestruj się na forum Roverki i napisz do Kirin88 - link podałem i wypytaj tego użytkownika co potrzebujesz. :ok:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

23 Lut 2017, 10:10

Np. Rover 45 z silnikami właśnie "K". Są cholernie podatne na pałowanie na zimno, a nawet jak ktoś dbał to potrafił dwa razy wymieniać uszczelkę pod głowicą.

A tak to Honda na licencji, w Roverze 75 omijać automatyczne skrzynie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Lut 2017, 10:26

A może Daewoo Leganza?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
linki przykładowe.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Lut 2017, 18:26

galakty napisał(a):Np. Rover 45 z silnikami właśnie "K". Są cholernie podatne na pałowanie na zimno, a nawet jak ktoś dbał to potrafił dwa razy wymieniać uszczelkę pod głowicą.

A tak to Honda na licencji, w Roverze 75 omijać automatyczne skrzynie.


Ni strasz chłopaka jak nie miałeś roverka z silnikiem k to głupot nie pleć, teraz są inne uszczelki i możesz go gazować mam takie auto od 8 lat i nic kolego się nie dzieje z silnikiem tylko bolączka roverków to oblatujące blachy, jak nie wierzysz to zapraszam na oględziny .
Bo ktoś powiedział ale niewiedział co powiedział,,,,, to ja dziękuję za takie porady :shock:
dozowacz
Nowicjusz
 
Posty: 49
Prawo jazdy: 16 03 1997
Auto: rover

23 Lut 2017, 18:40

No tak, a na necie mnóstwo tematów o uszczelce a wiele portalów motoryzacyjnych kłamie, że te silniki są wyczulone na pałowanie na zimno, jasne.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Lut 2017, 23:09

Akurat temat uszczelki jest dobrze znany w tych autach i nawet użytkownik kirin88 który zjadł zęby na tych autach o tym wspominał więc to żadna ściema a jak Tobie jeszcze nie padła to nic tylko się cieszyć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Lut 2017, 23:53

Do automatu nic mnie nie przekona, może być benzyna, nawet Kombi (ale tu rolę już gra wygląd), ale na automat mówię 3x nie.
Póki co to Rover 600-620 coś bardziej mnie przekonuje i dodatkowo widzę że spalanie w sumie małe. Niestety z awaryjnością jeszcze do końca nie wiem co i jak. Ponoć elektryka lubi siadać. Ale "elektryka" to dość obszerne pojęcie.
Ale chyba się pokuszę i napiszę o kilka info do kirin88 :ok:
Deawo Leganza - też ciekawa, dodana do listy aut :naughty:
ice6666
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Daihatsu Applause II
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997