Auto do max 7tyś

30 Paź 2010, 14:04

Witam, tak jak w temacie szukam auta do 7tyś. Oczywiście kwota +/- 500zł. Z tego co ja się orientowałem, to :

Opel Tigra - małe, ładne, sprytne i szybkie / korozja zjada, i użytkownicy to 3/4 młodzież, więc praktycznie wszystko zaniedbane, oglądałem już wieele sztuk ( pół roku ) i nic wartego uwagi nie znalazłem
Fiat Bravo - również fajne, silnik 1.2 w zupełności by mi wystarczył, nie szukam dużych silników z powodu dużych opłat rejestracyjnych
Opel Vectra B - wiadomo, komfort jazdy, atrakcyjny wygląd jak na tą cenę, jednakże bardzo mi się podoba w środku jak i na zewnątrz
Mazda 323F - w sam raz dla młodej osoby, z tym że ja poszukuje czegoś raczej 96/97+ , ale słyszałem że tym autem da się dłuuugo jeździć
Ford Puma - bardzo atrakcyjny samochodzik, jedynym minusem jest to że w tej kwocie nie łatwo znaleźć dobrą sztukę
Rover 214/200 - po prostu .

Ewentualnie :
VW Polo, VW Golf III, Seat Ibiza
Dlaczego ewentualnie? Ano dlatego , że po pierwsze wygląd tych aut ( w szczególności Golfa, odrzuca mnie na kilka metrów ) , i dlatego iż są one bardzo rzadko spotykane z klimatyzacją, a właśnie główną rzeczą jaką szukam w samochodzie to właśnie klima. Szukam czystej opinii o tych w/w samochodach, nie potrzebuję linków z allegro ( no chyba, że ktoś zamierza mnie przekonać ). Z góry mówię, że kompletnie mnie nie interesują takie sztuki jak Audi 80 czy Honda Civic V i VI. Podkreślam jeszcze, że nie zależy mi na mocy auta, tylko komforcie jazdy i jego wyposażeniu. Pozdrawiam.
Arjen
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Częstochowa

30 Paź 2010, 14:28

Z klimą najłatwiej do tej kwoty będzie dorwać Bravo lub Rovera 214.
Oba mają ocynkowane blachy, oszczędne i dobrze znoszące gaz silniki ;) Części do Bravo będą tańsze i łatwiej dostępne, za to jakość materiałów w środku przemawia za Roverem.
siebek25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 156
Miejscowość: Kielce

30 Paź 2010, 14:45

Ok, a co w kwestii silników? Bo ja słyszałem że jak w Roverze jakaś tam uszczelka czy coś pójdzie, to cały silnik do wymiany, znajomy mi odradzał. A gaz nie gaz... szczerze to szukam albo gazu albo benzyny, nie robi mi to różnicy ;)

[link do oferty na Allegro wygasł]
a takie coś?
Arjen
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Częstochowa

31 Paź 2010, 11:20

Są dwa silniki 1.4 w Roverze:
75km - bodajże z Hondy
103km - autorska konstrukcja Rovera i właśnie w tym silniku jest problem z uszczelką pod głowicą. Ale naprawa nie wiąże się z wymianą całego silnika, a tylko wymianą uszczelki plus planowanie głowicy.
siebek25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 156
Miejscowość: Kielce

31 Paź 2010, 11:39

Następna bawarka na forum..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Paź 2010, 19:23

hmm no nie wiem... jeśli chodzi o bmw , to w grę wchodzi tylko e36 compact, i raczej 1,6 bo nie chce dużych opłat... dzisiaj właśnie to jedno oglądałem, wygląda wspaniale, na zewnątrz i w środku, tylko straaaszny wyciek gdzieś z silnika, zarzygany bardzo... Jak dla mnie myślę że taki kompakcik to fajny wybór.
Arjen
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Częstochowa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...