Auto do miasta do 50k

Auto do miasta do 50k

19 Sty 2016, 09:23

Witam wszystkich :)

Przymierzam się powoli ( na wiosnę ) do zakupu samochodu. Szukam czegoś co wygląda w miarę nowocześnie i nie sprawia kłopotów.
90% czasu będę woził jedynie siebie i powietrze, ale musze mieć czasami możliwość wciśnięcia 4 pasażerów.
Jeżdżę dość mało, codziennie do pracy i z powrotem to ok 10km + kilka razy w roku na działkę 120km w obie strony. Sumarycznie pewnie zbierze się ok. 5000 rocznie. Ogólnie 90% duże miasto + 10% trasa.
Obecnie mam mazdę 6 2.3l, która spala mi w mieście ok 13l i nie przeszkadza mi to przy tym przebiegu, więc niskie spalanie to nie jest ważna kwestia.
Budżet to myślę, że 50k już razem z kosztami rozruchowymi.
Fajnie jak by miał 200KM+ w automacie, ale jak będzie mniej to jakoś przeżyję ;)
Obecnie zainteresowały mnie samochody ( głównie wizualnie ) takie jak: a4 b8, BMW e90 i Insignia 2.0T, choć dwie pierwsze opcję chyba ciezko bedzie dorwać w tej cenie.

Byłbym wdzięczy za podpowiedzi! :)
GreenGo
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 02 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.3 166KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi

Re: Auto do miasta do 50k

19 Sty 2016, 10:04

Kupisz w tej cenie Audi i BMW ale w przypadku Audi problemem są słabej trwałości silniki benzynowe. W BMW szukaj 325i lub 330i przed liftem, ponieważ miały jeszcze wtrysk pośredni. W poliftingowych stosowali już wtrysk bezpośredni nie najlepszej trwałości

Z propozycji Lexus IS 250
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 56
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty
    Jazda wyznaczonym torem wydaje się kierowcom jedną z oczywistych zasad ruchu drogowego. Tymczasem wielokrotnie można zaobserwować niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach.
    Co to jest Defensive Driving? Co to jest Defensive Driving?
    Amerykanin Chris Imhoff z National Safety Council jako pierwszy sformułował reguły "Defensive Driving" (DD), czyli jazdy defensywnej. Pierwszy kurs DD zorganizowano w USA w 1964 roku. Od 50 lat w krajach anglosaskich oraz ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili