Auto do ok 12 tys.specyficzne wymagania :)

11 Sie 2013, 15:35

Witam.Obecnie posiadam Clio II 1.2 fl które spisuje się naprawdę bdb,jednak ma jedna wadę:jest nisko zawieszone,a przede wszystkim problemem jest bardzo niski przedni zderzak.W lato jest dobrze,ale zima to udręka(śnieg :x ) a drogi są naprawdę nieciekawe u mnie.Dlatego mam też pytanie jaki samochód odpowiadał by moim specyficznym potrzebom.Rodzaj paliwa-ON lub LPG chociaż benzyna też może być.PS.Myslalem nad Scenikiem czy to db trop?
Proszę o odp :D
Curver
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: Peugeot 308
Silnik: 1.6 HDi 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Sie 2013, 16:07

Zafira, Xsara Picasso, Scenic.
bullet
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 03 07 2011
Auto: Nie mam

11 Sie 2013, 16:11

Honda HRV a nie żadne namiastki samochodu.
JDM
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 27 06 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Lexus
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

11 Sie 2013, 16:39

A może kombi z 4x4?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Sie 2013, 18:05

Może Kia Sportage? wujaszek kupił jakiś czas temu i sobie chwali. W dodatku wysoko zawieszone nadwozie w ocynku i nie widać na nim wcale rdzy. Dał 10tysi za rocznik 2000.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

11 Sie 2013, 18:12

Wujaszek niedawno kupił i pewnie dlatego jest jeszcze zadowolony, przykro mi ale wśród posiadaczy aut koreańskich stan zadowolenia nie trwa długo.
W tym budżecie można polować na RAV4 I, Suzuki Grand Vitarę czy nawet Forestera więc odpuściłbym sobie takie podróbki jak Sportage.
JDM
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 27 06 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Lexus
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Upał za kierownicą
    Drażliwość, uczucie zmęczenia, utrata koncentracji i związany z tym opóźniony czas reakcji – to tylko niektóre z konsekwencji wpływu upału na kierowcę. Pomóc może rozsądnie używana klimatyzacja, ...
    Skoda Scala z jakim silnikiem?
    Zupełnie nowy, kompaktowy model w portfolio ŠKODY dostosowuje swoją moc i charakter do indywidualnych potrzeb kierowców. SCALA dostępna będzie w czterech wariantach silnikowych: trzech benzynowych i jednym wysokoprężnym. ...

11 Sie 2013, 18:59

Do czego to się ludzie posuną by zareklamować swoją stronę.
Za wymyślanie tragedii w rodzaju katastrofy drogowej lub śmierci prezydenta bojkotuję twoje linki szmaciarzu, moderacja powinna się nim zająć.
JDM
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 27 06 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Lexus
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

11 Sie 2013, 19:07

Wielkie dzięki za zainteresowanie :)
Sprawa wygląda tak że lekko boję się napędu 4x4 gdyż słyszałem o baaardzo kosztownych awariach więc jak myslicie czy takie autka z napedem nie pogrążyły by mnie z kosztami?

PS.jeśli możecie podawajcie oferty z woj.wlkp(Konin,Gniezno,Słupca) lub kuj-pom(Radziejów,Włocławek,Inowrocław,Mogilno).
Curver
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: Peugeot 308
Silnik: 1.6 HDi 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Sie 2013, 19:50

JDM Ty naprawde przesadzasz wciskając wszystkim japońce niezależnie od wymagań ;) Sam je lubie ale koreańce nie odstają od nich bezawaryjnością - wiem bo mam od 14 lat i jakoś zdanie mi się nie zmieniło i pytam czy miałeś skoro tak zniechęcasz?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

11 Sie 2013, 20:00

dzida napisał(a):wiem bo mam od 14 lat


Wiesz czym się różnicie-Ty masz 14 lat samochód, a on tyle samo żyje na tym świecie...W każdym temacie to samo gra, taki troll internetowy. Ja nawet rozumiem, że ktoś może mieć jakieś poglądy i je wyrażać, czasami nawet w ekspresyjny sposób (jak w tem. o samochodzie co ma śmigać +200km/h) ale ten dzieciak przesadza i moderacja powinna się nim zająć bo to co bierze naprawdę mu szkodzi :D
Kupuj rozważnie, unikaj chwytów i sztuczek, nie daj się nabrać. Nie bądź JELENIEM.
AkuQ
Aktywny
 
Posty: 300
Prawo jazdy: 14 10 1998
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

11 Sie 2013, 20:07

istnieje nawet podejrzenie że ten troll to nowe wcielenie pewnego właściciela czarnej tigry po "tJuningu" .
Być może pozbył się tygrysa i kupił zdezelowanego Civica V lub innego parcha i jest teraz ekspertem od JDM
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

11 Sie 2013, 20:34

A z typowych aut z przednim to co mozecie mi polecić-coś wyżej zawieszonego?Dodam ze to auto musi reprezentowac w terenie przynajmniej taki potencjał jak...fiat cc 900,ktorego mam, ale on juz jest pelnoletni i trzeba pomyslec nad sprzedaza,ale fiacik jest bardzo dzielny i chcialbym aby nastepne autko tez reprezentowało przynajmniej podobny poziom. :D

A z innej beczki to koreance to bdb auto znam lanosa ok 300 tys.przebiegu (caly czas na gazie)i chodzi i ma sie dobrze :) więc nw dlaczego koreance są beee.Chyba dlatego ze nie ma "prestizu" i lansu.
Ostatnio edytowany przez Curver, 12 Sie 2013, 07:13, edytowano w sumie 1 raz
Curver
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: Peugeot 308
Silnik: 1.6 HDi 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

12 Sie 2013, 06:37

No tak najwiecej wiedza te osoby ktore nigdy nie mialy stycznosci z danym autem.
Moja była już kobieta od prawie roku posiada 4letniego Hyundaia I20,auto kupione od właściciela w idealnym stanie (zakładałem kiedys tutaj temat nawet) i auto sprawuje sie pieknie. Codziennie robi po 50-100km.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Sie 2013, 09:13

Może Citroen C5?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

12 Sie 2013, 16:14

Ten C5 wydaje się interesujący na pewno się nim zainteresuję.
Curver
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: Peugeot 308
Silnik: 1.6 HDi 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008