Auto do ok. 25 tysięcy do jazdy głównie po mieście

Auto do ok. 25 tysięcy do jazdy głównie po mieście

10 Maj 2016, 16:23

Witam jako nowy na forum!
Planuję zakup swojego pierwszego, własnego auta. Skill'a mam wyrobionego na autach służbowych. Zastosowanie - głównie jazdy po Wrocławiu, czasem jakiś wypad za miasto. Raz na jakiś czas trasa na Warszawę, ze względu na rodzinę (może z 2-3 razy w roku) oraz pod niemiecką granicę (jakieś 150km w jedną i 150 km w drugą stronę autostradą). Ze względu na wzrost +/- 190cm, odpadają małe pierdółki miejskie. Celuję w hatchback'a lub jakiegoś zgrabniejszego sedana.

Co do auta
- najlepiej 5-drzwiowy;
- rocznik > 2007;
- benzyna;
- fajnie jakby miał więcej mocy (tak ze 100 KM);
- tempomat, bo może tych dłuższych tras za dużo nie będzie, ale jak już coś to fajnie byłoby go mieć, żeby noga odpoczęła;
- z bajerów, to jak da radę - wielofunkcyjna kierownica i/lub szyberdach - żeby czasem głowę wystawić; :D
- cena maksymalnie może być tak powiedzmy z tysiaka większa;

Sam do tej pory zastanawiałem się nad Kia Ceed ewentualnie Proceed, oglądałem też Chevroleta Cruze'a (sedan lub hatchback) chociaż nie ukrywam, że marzy mi się Japończyk - na Mazdę 3 drugiej generacji raczej mnie nie stać, ale z Hondą Civic UFO może już by dało radę? Czy w takiej cenie jest w ogóle sens ją brać (chodzi mi o walnięte egzemplarze, które są w promocyjnych cenach)? Jakie są Wasze opinie?

Pozdrawiam!
marcineq1988
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 08 2008
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

Re: Auto do ok. 25 tysięcy do jazdy głównie po mieście

11 Maj 2016, 23:24

Ktoś coś? ;)
marcineq1988
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 08 2008
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Popular - samochodowa ikona ze sportowym sukcesem Skoda Popular - samochodowa ikona ze sportowym sukcesem
    Dokładnie 80 lat temu rajdowy duet Zdeněk Pohl/Jaroslav Hausman ukończył ŠKODĄ Popular legendarny Rajd Monte Carlo na drugim miejscu w klasie o pojemności silnika poniżej 1500 cm3. Prekursor dzisiejszej ŠKODY ...
    Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW 750 Li Individual
      Before Service - Hyundai
      ALT
      Dodge Durango 2011