Auto klasy średniej lub wyższej do 11-12 tys

28 Maj 2016, 16:02

Cybul99 napisał(a):2.4 V6


Tylko silniki 4 cylindrowe.

Doczytałem kilka minut temu taki atrykuł;
"Wersje benzynowe nie cieszą się w Polsce powodzeniem. Słabsze, czterocylindrowe silniki nie są specjalnie ekonomiczne, nie oferują też dobrych osiągów. W przypadku jednostki1.8 T uwagę trzeba zwrócić na turbosprężarkę. Bliźniacze konstrukcyjnie wolnossące silniki V6 2.4, 2.8 i 3.0 nie są awaryjne, ale zużywają ogromne ilości paliwa. Silnik o pojemności 2.7 posiada natomiast dwie turbosprężarki. Jego naprawa nie należy więc do tanich. Do słabych stron Audi A6 C5 zaliczyć należy skomplikowane zawieszenie, w którym wykorzystano aluminiowe wahacze (z przodu po 4 na każde koło!). Taka konstrukcja gwarantuje świetne właściwości jezdne i eliminuje tzw. "torque steer", czyli szarpanie kierownicą podczas gwałtownego przyspieszania. Niestety, skomplikowana konstrukcja wybitnie nie lubi nierównych dróg - wahacze często się poddają, tym szybciej im tańsze zamienniki zastosowano."

Czytaj więcej na: http://www.chceauto.pl/audi-a6-20-e-130km-2001-27659/

Czyli lipa, z Audi A6 odpuszczam sobie.
Ostatnio edytowany przez krikus 28 Maj 2016, 16:15, edytowano w sumie 2 razy
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

28 Maj 2016, 16:11

Zależy ile i jak jeździsz, jest to mankament bez dwóch zdań. Ale każde auto ma wady i zalety. Do gazu praktycznie musisz szukać 1.8T, bo 2.0 130KM będzie słabawy, to auto jest ociężałe.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

28 Maj 2016, 16:27

A BMW 3 E46 ? z benzyniaków najwięcej jest poj 1.9, nadaje sie to na co czy badziew ?
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

28 Maj 2016, 16:43

Te 105 konne są za słabe do tego auta, ciężko też będzie potem odsprzedać.
Takim można się zainteresować, do normalnej jazdy:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

28 Maj 2016, 21:06

Przeglądałem i same bezwypadkowe "igiełki" z niemiec. :D Trudno znaleźć coś normalnego żeby nie było od handlarzy. Od prywatnego ciężko cokolwiek sensownego znaleźć.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

28 Maj 2016, 22:02

Ja zakupiłem S60 od prywatnego właściciela, nieidealne, ma kilka rzeczy do zrobienia i jest po remoncie głowicy. Jak zobaczyłem rachunki ile kosztowało utrzymanie tego auta to niekoniecznie polecam. Większość to ASO i droższe serwisy nieautoryzowane (specjalizujące się w Volvo), ale nie wiem na ile da się oszczędzić serwisując auto gdzieś gdzie naprawią, ale przy okazji popsują coś innego (lub nie zauważą typowej usterki).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Benzynowe kombi segmentu C z pojemnym bagażnikiem
    Samochody segmentu C cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. W pierwszym kwartale 2017 roku zarejestrowano – zgodnie z raportem PZPM – ponad 37 tys. takich pojazdów. Za wynik ten odpowiadają głównie ...

28 Maj 2016, 23:12

Ossy gratki, czekamy na fotki :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

28 Maj 2016, 23:27

Ossy napisał(a):Ja zakupiłem S60 od prywatnego właściciela, nieidealne, ma kilka rzeczy do zrobienia i jest po remoncie głowicy. Jak zobaczyłem rachunki ile kosztowało utrzymanie tego auta to niekoniecznie polecam. Większość to ASO i droższe serwisy nieautoryzowane (specjalizujące się w Volvo), ale nie wiem na ile da się oszczędzić serwisując auto gdzieś gdzie naprawią, ale przy okazji popsują coś innego (lub nie zauważą typowej usterki).

A co to się dzieje na forum jakiś okres gdzie bardzo dużo stałych użytkowników kupuje sobie auta :shock: Nie no Ossy gratki zakupu i szerokości. :D
PS. Ja też ostatnio (we wtorek) kupiłem sobie auto Seicento 900 z LPG. :wink: A i bardzo mało za nie dałem :wink:
Krikus co do twoich rozterek myślałeś może o ciut tańszej ale bardzo dobrej opcji zakupu Peugeota 406 :?: Jak sam wiesz całkiem dobre auto jest z niego choć nie wiem czy stylistyka ci pasować będzie :)
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Maj 2016, 07:28

Zobaczymy co dalej. Na razie się mi nie spieszy z kupnem. Na bierząco przeglądam ogłoszenia.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

29 Maj 2016, 08:43

Ossy napisał(a):Ja zakupiłem S60 od prywatnego właściciela, nieidealne, ma kilka rzeczy do zrobienia i jest po remoncie głowicy. Jak zobaczyłem rachunki ile kosztowało utrzymanie tego auta to niekoniecznie polecam. Większość to ASO i droższe serwisy nieautoryzowane (specjalizujące się w Volvo), ale nie wiem na ile da się oszczędzić serwisując auto gdzieś gdzie naprawią, ale przy okazji popsują coś innego (lub nie zauważą typowej usterki).


mam dwóch kolegów od Volvo i... obaj mówią to samo że albo drobnostki i sami naprawiają albo warsztaty wyspecjalizowane bo niestety volvo ma trochę bolączek nawet drobnych a w oczach mechaników laików urasta to do miana katastrofy technicznej za którą trzeba zapłacić x2. Do tego obaj twierdzą że mechanicy potrafią zareagować tak trochę jak z Lexem czyli cena dla zasady.

Prosty przykład z ostatniej chwili... jednemu z kolegów od Volvo udało się kupić kolekcjonerską sztukę z przebiegiem 120k.km. :) (960ka...) Coś delikatnie stukało w zawieszeniu przy kręceniu kierownicą i warsztat który nie znał się na volviakach ale tani wyliczył kosztów na 1000zł. a ludzie którzy się znają zrobili to w kilka godzin za 250zł... :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Maj 2016, 09:43

Wychodzi na to, że do typowego polskiego mechanika można jeździć tylko z VW (i to najlepiej jakimś starszym), bo inaczej nie ogarnie.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

29 Maj 2016, 09:51

Ossy napisał(a):Wychodzi na to, że do typowego polskiego mechanika można jeździć tylko z VW (i to najlepiej jakimś starszym), bo inaczej nie ogarnie.


Ogólnie straciłem wiarę w mechaników... :angry:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Maj 2016, 09:53

Ossy napisał(a):Wychodzi na to, że do typowego polskiego mechanika można jeździć tylko z VW (i to najlepiej jakimś starszym), bo inaczej nie ogarnie.

Nie no nie przesadzajmy mojego sejaka powinni ogarnąć :wink: Choć jest tak prosty, że sporo można zrobić samemu z pomocą znajomego :wink:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Maj 2016, 11:12

Ossy napisał(a):Wychodzi na to, że do typowego polskiego mechanika można jeździć tylko z VW (i to najlepiej jakimś starszym), bo inaczej nie ogarnie

Ja dopiero 3ciemu, którego odwiedziłem oddaję auto i wiem, że zrobi. Podwórko ma zawalone autami wszelakiej maści i konstrukcji i naprawia wszystkie. Jedyne co żałuje ten mój kolega mechanik to, że przyzwyczaił ludzi do grubej roboty. Do innych jeżdżą na wymiany oleju, rozrządu czy opon, a do niego remonty silników, wymiany skrzyń itp. Mnie witają z pierdołami z otwartymi rękami tylko trzeba się ustawić w kolejce :D

Ossy i Krzychu wpisujcie się w dział "Nasze Auta" :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Maj 2016, 11:15

dzida napisał(a):Ossy i Krzychu wpisujcie się w dział "Nasze Auta"

Żebym to miał dobre zdjęcia a mam tylko jedno bo mi coś komórka szwankuje choć może na początek założę taki początkowy z jednym zdjęciem a potem regularnie coraz więcej :wink:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010