Auto kombi do 60-70 tyś z salonu

31 Sie 2009, 17:08

Witam

Jestem na etapie poszukiwania auta. W gre wchodzi tylko salon firmowy nowe auto ( będzie kupowane w leasingu). Ma to być kombi co byście polecili. Po tygodniowych poszukiwaniach na dzien dzisiejszy upatrzyłem sobie vw golf Variant 1.9tdi 105KM w podstawowym pakiecie.

Czekam na propozycje
solo23
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Wawa

31 Sie 2009, 17:23

Jeśli golf wariant to tak ale czekaj na VI. Wtedy 2.0TDi 110KM lub 1.4 TFSI 122KM ew. 1.6 TDi 105 KM.
Brałbym 1.4 TFSI.

pozdrawiam.
Ciupelek
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Wrocław

31 Sie 2009, 17:31

Ahoj!
Może rzuć okiem na Dacię Logan MCV.
http://dacia.pl/gama-dacii/logan-mcv/pr ... /index.jsp
Wydaje mi się być większa od tego Golfa.
Jest też dostępna w wersji 7-mio osobowej. Dizel tylko 85KM, ale samochód lżejszy.
Wersja full wypas (5-cio osob.) - ok. 50 tysięcy.

W tym przedziale cenowym jest jeszcze Cyd Kombi lub Lacetti Kombi
http://www.kia.pl/ceedSWFL_wyposazenie.htm
http://www.chevrolet.pl/lacetti-kombi/l ... ennik.html
Borys
Borys68
 

31 Sie 2009, 18:13

Moze to nie kombi, ale liftback juz na pewno... Toledo TDI 1,9 w tej cenie bardzo bogatej wersji:-) mozna dostac(na pewno mozna liczyc na felgi alu, dwustrefowy climatronic, radio z dekoderem mp3(czasem nawet navi). Najlepsza propozycja w tej cenie moim zdaniem. I tak nie patrzysz na swoje auto z tylu:-)
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

31 Sie 2009, 19:13

Hej dzięki za poszerzenie choryzontów o :

-lacetti
-toledo
-Kia

oczywiscie może to być również auto tańsze niż podałem. Próg 60-70tys jest to próg jaki maksymalnie mogę udzwignąć na dzień disiejszy w leasingu.
Co do dacia to mnie troche ta marka odpycha ( mimo żandych negatywnych doświadczeń ) ale tak czasami jest też wezmę ją pod uwagę.

[ Dodano: Pon Sie 31, 2009 20:29 ]
Dodam jeszcze pewne informacje.

Auto nie będzie jeździć w celach zarobkowych. Na dzień dzisiejszy jest to dojazd do biura i spowrotem 15km. Co tygodniowy wyjazd dalszy 200km. Plus wyjazd raz na miesiąc w polske, Dodatkowo 2 razy w roku w europe. Chciałbym to auto kupić by miało powyższe zalety:
-auto rodzinne i pakowne na ewentualne wypady lub transport sprzętu z biura do biura ( nie chodzi mi o VAN lub tego typu autko)
-dobre wyposażenie w miarę rozsądną cene
-by nie traciło dużo na wartości ( choć przy zakupie nowego auta jest to najmiej ważny argument ), przewiduje je mieć ok 5-6 lat.
solo23
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Wawa

31 Sie 2009, 23:20

Nowy Golf VI 1.4 TSI 122KM 5 drzwi w wersji Trendline kosztuje 66.720 zł. Powiedzmy że kombi bedzie droższe o 3-5tyś., sądze ze do równych 70k diler dorzuci ubezpieczenie + jakiś dodatek. Masz najnowszy, bierzący model, pewność że sie z autem nic nie stanie, łatwe w odsprzedaży, po 5-6 latach bedziec warte jakieś sensowne pieniądze a nie opłate złomową.
W standardzie 7 poduszek, ABS, ASR, klima półautomatyczna, elektryczne lusterka ( grzane ) , elektryczne szyby, elektrohydrauliczne wspomaganie i jakieś jeszcze dodatki. Jest to podane wyposażenie dla wersji 5d. Jedyny w tym problem jest taki że nie wiadomo kiedy wejdzie Golf VI Kombi do produkcji.

A wydawanie 50k na Dacie to lekka przesada. Moge zrozumieć 35~40k.
Ciupelek
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Wrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi Q5 hybrid quattro
    Q5 hybrid quattro, pierwszy model hybrydowy Audi, został skonstruowany jako wysokowydajna hybryda równoległa. Tak jak i w dwóch innych hybrydowych modelach Audi, pojazd napędzają: silnik 2.0 TFSI o mocy 155 ...

01 Wrz 2009, 06:48

Ciupelek napisał(a):Nowy Golf VI 1.4 TSI 122KM 5 drzwi w wersji Trendline kosztuje 66.720 zł. Powiedzmy że kombi bedzie droższe o 3-5tyś., sądze ze do równych 70k diler dorzuci ubezpieczenie + jakiś dodatek. Masz najnowszy, bierzący model, pewność że sie z autem nic nie stanie, łatwe w odsprzedaży, po 5-6 latach bedziec warte jakieś sensowne pieniądze a nie opłate złomową.
W standardzie 7 poduszek, ABS, ASR, klima półautomatyczna, elektryczne lusterka ( grzane ) , elektryczne szyby, elektrohydrauliczne wspomaganie i jakieś jeszcze dodatki. Jest to podane wyposażenie dla wersji 5d. Jedyny w tym problem jest taki że nie wiadomo kiedy wejdzie Golf VI Kombi do produkcji.

A wydawanie 50k na Dacie to lekka przesada. Moge zrozumieć 35~40k.



to bedzie golf 5 i pol, poza przodem i konsola z 6 niewiele go laczy :cool:

Ja nadal bede upieral sie przy Toledo bo najwiecej urwiesz, po prostu :wink: Kadzy przechodzi do Leona czy Altei ze wzgledu na wyglad tego modelu, przez co przeceny niektorych demo sa koszmiczne(!) W zeszlym roku widzialem Toledo na 1,9 TDI nowe z roku 2007 ale w troche ubozeszej specyfikacji("Climatic", radio) za 56 tysiecy- a to nie duzo za auto tej wielkosci.
No i pozostajac w marce moze Exeo kombi na koniec roku w tej cenie sie zmiescisz, ale tak bogaty jak Toledo nie bedzie
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

01 Wrz 2009, 18:42

to bedzie golf 5 i pol, poza przodem i konsola z 6 niewiele go laczy.

HEHE. A zwykły 6 to tez tak naprawde "5 i pół"
Płyta podłogowa i konstrukcja właściwie ta sama.
Zmieniono karoserie, wnętrze, jakość materiałów, diesle z CR, zawieszenie poprawiono , poduszki kolanowe i chyba wszystko.
A w kombi nie chciało im im sie kombinować to dali tylko nowy przód. Tył zostawili.

W 5 bym sie nie pchał na dzień dzisiejszy. Lepiej poczekać na VI w kombi.

Toledo - lubie Seaty, jak najbardziej jestem za.

Exeo? to chyba 1.6 100KM bez wyposażenia po cięzkich negocjacjach.
Szkoda zachodu.

Kia Cee'd - póki co ma wysokie notowanie więc może być ciekawą propozycją, no ale VAG to to nie jest.

Pomyślałem sobie nad nowym Megane w Kombi. 1.6 110KM expresion 5d z klima, 4 poduszki, ABS, ASR, full elektryka, komputer, przeciwmgielne za ~ 57k. Do 70 można by kombi w dieslu z wypasem kupić.
Ciupelek
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Wrocław