Auto kupione bezpośrednio od Niemca lub Szwajcara

Auto kupione bezpośrednio od Niemca lub Szwajcara

14 Lut 2016, 11:35

Witam

Planuję zakup auta z Niemiec lub Szwajcarii, a dokładnie Audi A6 3.0 diesel lub BMW 5 e60 3.0 diesel od roku 2006.

Sprawa wygląda tak, że mam dwóch szwagrów. Jeden jest rodowitym Szwajcarem, a drugi jest Polakiem mieszkającym w Niemczech z pełnymi prawami obywatelskimi.
No i tu moje pytanie. Jeśli jeden z moich szwagrów kupiłby auto na siebie, przerejestrował je w Szwajcarii lub Niemczech, a później sprzedał mi auto już dajmy na to na terenie Polski czy będę zwolniony z jakiś opłat np. z akcyzy w wysokości 18,6%. Poniosę tylko koszta przerejestrowania auta w Polsce ?

P.S Jeśli chodzi o Szwajcarię wiem, że muszę załatwić dokument stwierdzający, że auto zostało wyprodukowane na terenie UE żeby nie płacić 10% cła.
Bardzo proszę o informacje jakby wyglądała rejestracja takiego auta, bo już od pewnego czasu ten temat mnie nurtuje, a nie mogę odnaleźć żadnej sensownej informacji na ten temat.

Z góry dziękuję
Brumm
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Lut 2016, 11:22
Auto: BMW 3

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek
  Przedwojenne Bugatti T40 Macieja Pedy. Samochody od zawsze zajmowały specjalne miejsce w sercach jego rodziny. W 1968 roku ojciec Macieja zakupił pierwsze auto zabytkowe – Studebakera, w którym zakochał się od ...
  SEAT 124 Sport Coupe na trasie Silveretta Classic SEAT 124 Sport Coupe na trasie Silveretta Classic
  Między 5 a 7 lipca około 160 rzadkich historycznych modeli samochodów podążyło drogą historycznego Rajdu Silvretta Classic, przez zapierające dech w piersiach górskie serpentyny. 550 km alpejskich dróg ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • dystrybutor "cadillac"
   Grand Turismo Polonia 2008
   Mazda MX-5 Summer Edition, otwarty dach
   Honda Civic V, złote alufelgi