Auto kupione bezpośrednio od Niemca lub Szwajcara

Auto kupione bezpośrednio od Niemca lub Szwajcara

14 Lut 2016, 11:35

Witam

Planuję zakup auta z Niemiec lub Szwajcarii, a dokładnie Audi A6 3.0 diesel lub BMW 5 e60 3.0 diesel od roku 2006.

Sprawa wygląda tak, że mam dwóch szwagrów. Jeden jest rodowitym Szwajcarem, a drugi jest Polakiem mieszkającym w Niemczech z pełnymi prawami obywatelskimi.
No i tu moje pytanie. Jeśli jeden z moich szwagrów kupiłby auto na siebie, przerejestrował je w Szwajcarii lub Niemczech, a później sprzedał mi auto już dajmy na to na terenie Polski czy będę zwolniony z jakiś opłat np. z akcyzy w wysokości 18,6%. Poniosę tylko koszta przerejestrowania auta w Polsce ?

P.S Jeśli chodzi o Szwajcarię wiem, że muszę załatwić dokument stwierdzający, że auto zostało wyprodukowane na terenie UE żeby nie płacić 10% cła.
Bardzo proszę o informacje jakby wyglądała rejestracja takiego auta, bo już od pewnego czasu ten temat mnie nurtuje, a nie mogę odnaleźć żadnej sensownej informacji na ten temat.

Z góry dziękuję
Brumm
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Lut 2016, 11:22
Auto: BMW 3

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
  Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...
  Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl! Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl!
  Sezon letni to nie tylko czas odpoczynku i wyjazdów wakacyjnych, ale także zbiorów owoców, które często można kupić na poboczach tras. Wielu kierowców zatrzymujących się w tym celu zapomina, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • VW Sharan, wnętrze
   VW TOURAN CZARNY MAT
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   Ford Focus II, Bestia
   Wyścigi na motorach na 1-8 mili