Auto kupione bezpośrednio od Niemca lub Szwajcara

Auto kupione bezpośrednio od Niemca lub Szwajcara

14 Lut 2016, 12:35

Witam

Planuję zakup auta z Niemiec lub Szwajcarii, a dokładnie Audi A6 3.0 diesel lub BMW 5 e60 3.0 diesel od roku 2006.

Sprawa wygląda tak, że mam dwóch szwagrów. Jeden jest rodowitym Szwajcarem, a drugi jest Polakiem mieszkającym w Niemczech z pełnymi prawami obywatelskimi.
No i tu moje pytanie. Jeśli jeden z moich szwagrów kupiłby auto na siebie, przerejestrował je w Szwajcarii lub Niemczech, a później sprzedał mi auto już dajmy na to na terenie Polski czy będę zwolniony z jakiś opłat np. z akcyzy w wysokości 18,6%. Poniosę tylko koszta przerejestrowania auta w Polsce ?

P.S Jeśli chodzi o Szwajcarię wiem, że muszę załatwić dokument stwierdzający, że auto zostało wyprodukowane na terenie UE żeby nie płacić 10% cła.
Bardzo proszę o informacje jakby wyglądała rejestracja takiego auta, bo już od pewnego czasu ten temat mnie nurtuje, a nie mogę odnaleźć żadnej sensownej informacji na ten temat.

Z góry dziękuję
Brumm
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Lut 2016, 12:22
Auto: BMW 3

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
  Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti