Auto "luksusowe" [20-25tys]

Auto "luksusowe" [20-25tys]

11 Lis 2016, 19:14

Hej,

witam wszystkich bardzo serdecznie i prosze o pomoc. W tej chwili posiadam leciwe autko Opla Astra 2, nie powiem, ze nie bo auto jest naprawde dobre i psuje sie dosyc rzadko, aczkolwiek w tej chwili uczeszczam na dosyc dobra uczelnie i mam dosyc dobra pozycje w pracy co pozwala, a nawet i troche wymaga ode mnie posiadania bardziej wymownego samochodu, przyznam szczerze, ze jak kazdy chce tez poczuc ten tkzw prestiz :roll: .

Ogolnie w tej cenie myslalem, o mercedesie, znajomy z pracy ma i bardzo mi te auto przypadlo do gustu, on ma co prawda w210, ale bardzo sobie chwali. Ja jednak duzo slyszalem o tym, ze te mercedesy sa naprawde kiepskie i lepiej sie skupic na audi albo bmw, chociaz szczerze mowiac te auta mi sie kojarza bardziej pierwsze z rodzina a drugie z dresem, co nie do konca jest tym o czym marze :).

Ogolnie zalezy mi by byl dosyc mocny silnik (przynajmniej w porownaniu z moja wysluzona astra) i najlepiej sprawny w gazie, bo placenie 50 zl w jedna strone jest czasem wrecz smiesznie wysokie :P. Oraz, zeby te autko psulo sie "rozsadnie".
Drakx
Nowicjusz

Auto: Opel Astra II
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Auto "luksusowe" [20-25tys]

11 Lis 2016, 19:36

Lexus is200-is300
Chomiq
Nowicjusz

Auto: Nie mam

11 Lis 2016, 19:43

Lexus to raczej nie ten kierunek, w ktory chcialbym isc :). Sczerze mowiac duzo bardziej podoba mi sie Passat b6 od wyzej podanych lexusow.
Drakx
Nowicjusz

11 Lis 2016, 19:49

To może Volvo s60 co do niemieckich aut niestety nie wypowiem się
Chomiq
Nowicjusz

Auto: Nie mam

11 Lis 2016, 20:13

Widzę nazwę tematu i pomyślałem, Yes!!! W końcu jakiś cebulak, który będzie sobie podwyższał status społeczny "luksusem" za 25k i chyba jest tego nawet świadomy.
Wchodzę, czytam, a tu mu się najgorszy passat w historii zasilany podtlenkiem marzy, rozczarowałem się.
Chociaż, jakby rozpatrzyć to z psychologicznego punktu widzenia. Idziesz sobie przez miasto, mijasz zaparkowane samochody, passat, passat, golf, audi a4, audi a4, passat, [auto spoza VAG], passat, passat, a4, golf, [auto spoza VAG], passat, a4....ciągle masz go przed oczami, nie możesz przestać o nim myśleć, w końcu zaczyna Ci się podobać...kiedy będę chciał kupić passata to strzelcie mi w pysk
Invi
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna

11 Lis 2016, 20:45

Passat luksusowym autem heh :D pastuszek nasze bożyszcze niedługo postawcie mu ołtarzyk :naughty:
IS Lexusa wg mnie nie jest komfortowy zbytnio.
Seria GS jak najbardziej.
To moze klasycznie jak niemieckie auta lubisz to poszukaj gwiazdy tylko wcześniej znajdź taką nie zgniłą...
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu
    Zimą, parkując auto na zewnątrz, musimy liczyć się z tym, że zastaniemy nasz samochód pokryty śniegiem czy nawet lodem. Aby poradzić sobie z tymi niespodziankami i odpowiednio przygotować samochód do jazdy potrzebujemy przede ...

• Re: Auto "luksusowe" [20-25tys]

11 Lis 2016, 20:47

Audi a4 1.9 TDI S Line
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

11 Lis 2016, 21:05

Umowmy sie, napisane jest "luksus" bo jakby nie patrzec luksus to nie wygoda, a swiecenie. To nie ma byc wygodne a wygladac, dlatego wzialem to w cudzyslow. Co do passata czytaj calosc a nie urywki, jest jak byk napisane, ze wole passata w porownaniu z wymienionym wczesniej lexusem, a z tego chociazby powodu, ze podoba mi sie wizualnie i tutaj abstrachujac od dziwnych komentarzy, poczucie smaku i gustu kazdy ma swoje i to raczej nie jest dobry temat do dyskusji :ok: .

Dlaczego niemieckie? To tez moge latwo odrazu wytlumaczyc. Renault jest dla mnie zbyt oplywowe, troche bez charakteru (jak nadmienilem gust rzecz wzgledna). Idac dalej wezme japonskie, podobaja mi sie mazdy 6 drugiej i trzeciej generacji oraz 3 tak samo, ale to nie ten prog cenowy. Toyota ktos powie? Jedynie corolla, a te trudno dostac w dobrym stanie uzywane i znowu te, ktore mi sie podobaja to inny prog cenowy. Ford? Posiadam zle doswiadczenia z ta marka, podobnie z nissanem.

Co bym mogl widziec poza Benz, Audi, BMW ? Kia mi sie podoba Rio np, Opel astra J,K oraz Insygnia (skryte marzenie). Volkswagen to sa auta, ktore sa ok i naprawde fajne, ale nie maja czegos specjalnego dla mnie. Volvo raczej mi sie srednio podoba a i ceny czesci bywaja ciezkie do zrozumienia. Nad honda accord nr 7 moglbym sie zastanowic bo te auto mi sie podoba akurat.

I takie typowe buractwo (jak zainteresowany czlowiek wyzej warzywnymi obelgami) mnie bawi. Jezeli chcesz sie bawic w psychologiczne punkty widzenia to powinienes zrozumiec co znaczy w kontekscie wyzszego stanowiska i mozliwosci awansu lub zmian w obrebie branzy, prestiz i to co soba prezentujesz i to nie tylko wewnetrznie ale i zewnetrznie. Ale widac po tym co piszesz, ze chyba musisz jeszcze odkryc ten temat. :wink:

Co do audi i silnikow tdi to slyszalem wlasnie, ze sa super, ale w moim wypadku szczerze mowiac bardziej by benzyna + gaz pasowala, poniewaz robie wiecej krotkich tras np 5 razy w tygodniu po 12 km (w obie strony).
    Drakx
    Nowicjusz

11 Lis 2016, 21:10

Zbytnio sensownego silnika do Audi i gazu to nie znajdziesz, pomijam muły.
    galakty
    Zaawansowany

Prawo jazdy od: 23 08 2012
    Auto: Megane I PHII
    Silnik: 1.6 16V 110
    Rok produkcji: 1999

11 Lis 2016, 21:23

Drakx napisał(a):Dlaczego niemieckie? To tez moge latwo odrazu wytlumaczyc. Renault jest dla mnie zbyt oplywowe, troche bez charakteru (jak nadmienilem gust rzecz wzgledna). Idac dalej wezme japonskie, podobaja mi sie mazdy 6 drugiej i trzeciej generacji oraz 3 tak samo, ale to nie ten prog cenowy. Toyota ktos powie? Jedynie corolla, a te trudno dostac w dobrym stanie uzywane i znowu te, ktore mi sie podobaja to inny prog cenowy. Ford? Posiadam zle doswiadczenia z ta marka, podobnie z nissanem.
    same bzdury, zwłaszcza o Toyocie, którą na pewno trafisz prędzej w dobrym stanie niż Passeratti. Z Audi to byl sarkazm

galakty napisał(a):Zbytnio sensownego silnika do Audi i gazu to nie znajdziesz, pomijam muły.
    w budżecie do ustrzelenia b6/b7 a tam coś sensownego się znajdzie
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

11 Lis 2016, 21:55

I takie typowe buractwo (jak zainteresowany czlowiek wyzej warzywnymi obelgami) mnie bawi. Jezeli chcesz sie bawic w psychologiczne punkty widzenia to powinienes zrozumiec co znaczy w kontekscie wyzszego stanowiska i mozliwosci awansu lub zmian w obrebie branzy, prestiz i to co soba prezentujesz i to nie tylko wewnetrznie ale i zewnetrznie. Ale widac po tym co piszesz, ze chyba musisz jeszcze odkryc ten temat. :wink:

Jak to dobrze, że pracuję dla siebie, nie muszę niczego robić na pokaz :ok:

Skoro auto ma wyłącznie wyglądać to dlaczego piszesz o rzeczach typu kia rio czy astra (już to lpg pominę)? Uważasz za "luksusowy" (tak będę określał to, czego szukasz w aucie) jeden z najtańszych modeli popularnej marki?
    A tak całkiem serio to nie kupisz za 25k samochodu spełniającego Twoje "wymagania". Wolałbym w takim przypadku kupić jakiegoś youngtimera i być uznawanym za kogoś w stylu "miłośnika motoryzacji" niż szukać "luksusu" w tanim aucie, którego "bracia i siostry z tej samej fabryki" stoją co 20m na parkingu.
    Invi
    Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
    Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
    Silnik: 2.5T/2.0

12 Lis 2016, 10:52

Do 25 tyś szukałbym a4 b6 z pakietem s-line dodaje trochę sportowego charakteru ale też zwiększa cene. Co do silników wszystkie wersje 1.8t eleganckie do gazu i przyzwoite spalanie. Co do 2.0 i 3.0 pancerne jednostki ale na fabrycznych pierścieniach piją sporo oleju.

ps. Nie wiem po co na siłę chcecie udowodnić że lepiej jeździć autem mniej popularnym skoro po prostu komuś te auta się nie podobają.
    lukasz2452
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 11 2007
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Audi s4 b6
    Silnik: 4.2 - 400KM
    Rok produkcji: 2004

12 Lis 2016, 12:20

Drakx napisał(a):psuje sie dosyc rzadko, aczkolwiek w tej chwili uczeszczam na dosyc dobra uczelnie i mam dosyc dobra pozycje w pracy co pozwala, a nawet i troche wymaga ode mnie posiadania bardziej wymownego samochodu, przyznam szczerze, ze jak kazdy chce tez poczuc ten tkzw prestiz :roll: .

Dawno tak nie śmiechłem xd Chodzę do Koźmińskiego, nie ma chyba bardziej bananowej uczelni w Polsce. Pracuję w zagranicznej korporacji, wymagana płynna znajomość języka angielskiego, mam pod sobą mały zespół ludzi. Jeżdżę 17-letnią Hondą Accord, mój kumpel z uczelni nowym Lexusem RX w hybrydzie i jakoś każdemu lata to koło nosa kto czym jeździ, jeśli jesteś normalnym człowiekiem i nie masz nasrane w bani.

Tak więc sugeruję zacząć od przemyślenia priorytetów w życiu :D Najwyraźniej prestiżowa uczelnia nie nauczyła cię podstaw racjonalnego dysponowania finansami, skoro jako pretendent do posiadania wykształcenia wyższego chcesz mieć na karku wypisane "Zastaw się, a pokaż się".

Jeździ ci ta Astra? Jest zadbana? Nie koroduje? Masz klimę? To de facto nie różni się za wiele od aut z wyższej półki, które mają ładniejszy design, może lepszą jakość materiałów i masę bajerów, szkoda tylko, że summa summarum zarówno Astra jak i Jaguar mają jeden, zasadniczy cel - przewieźć cię z punktu A do punktu B.

Nie szaty zdobią człowieka, każdy, kto stosuje skrajnie odmienny pogląd nie zasługuje na znajomość z nim. Szczególnie w naszym kraju, gdzie z dnia na dzień niektórzy stają się bankrutami, a jeszcze więcej z nich jeździ autami na słony kredyt.

A co do tematu - w tej kasie to zamiast "luksusu" wybrałbym "stosunkowo nową przeciętność" typu Fiat Bravo 2, Renault Megane, jakiś Citroenik - chodzi o to, żeby auto nie wyglądało, jakby brało udział na obu frontach II wojny światowej :-)
    Killaz
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 09 06 2013
    Auto: Honda Accord VI
    Silnik: 1.8 136 KM VTEC

12 Lis 2016, 14:32

Jak ma wyglądać to nie jakiś nudny Passat czy Audi B6... Przecież to po prostu jest i tyle można o tym powiedzieć. To najczęściej (podkreślam to słowo aby nie było, że zawsze) kupują ludzie o minimalnej lub żadnej znajomości samochodów aby gul skakał ludziom, którzy też nie mają pojęcia o motoryzacji... Podziękujcie wrodzonej zazdrości, że Niemcy mieli zawsze lepiej i marketingowi :ok:
    I zawsze się zastanawiałem co ludzie widzą w tym ciężkim i pokracznym Oplu Insigni... Odpowiedź jest też głupia - po prostu menedżerowie nimi jeżdżą i to taki trochę wyznacznik statusu. No luuuudzie :o

Zakładam, że słowo "luksusowy" powinniśmy tłumaczyć "o świeżym wyglądzie".

P.S. Pracuję w największej firmie meblarskiej w Polsce i też każdy ma to gdzieś czym kto jeździ - ja po prostu lubię motoryzację, stąd mam coś niebanalnego ale pogadać o samochodach nie ma z kim... I tak każdy zapyta o spalanie, przebieg i rocznik, a potem się łapie za głowę co to za paliwożerny grat musi być.
    Mój szef "menedżer" do ubiegłego tygodnia jeździł rozklekotanym Audi 80 1,9 TDI, a jego szef dyrektor Focusem mk2 po lifcie.
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM

12 Lis 2016, 14:42

Ehh widac Killaz jak sie znasz, nie bede Ci probowal tak jak Ty mi wmawiac, ze sie nie znasz, ale powiem wprost. Doswiadczenie i umiejetnosci nie sa wazne a liczy sie wartosc rynkowa, a o tym mozesz juz poczytac sam. Zreszta czy nie moge po prostu lubic jezdzic drozszym autem od tak bez powodu? A to, ze chodzisz na prywatna uczelnie wcale nie znaczy, ze jest ona dobra, poniewaz kazdy moze sie dostac jak odpowiednio posmaruje :roll: .

Dlatego nadmienilem, ze luksus to swiecenie i wyglad a nie wypasienie wewnatrz. Juz tlumacze co to znaczy u mnie. Chce auto, ktore po prostu wyglada ladnie, dlatego w tym miejscu nadmienilem takie auta jak mazda 3 lub mazda 6 drugiej i trzeciej generacji. To samo ten civic, na ktorego mowia UFO, nie jest to w ogole auto "bogate" a np mi sie bardzo podoba.

Nadmienilem na poczatku bmw, audi i merc nie z tego powodu, ze sa to znane marki, tylko swego czasu mialem troche wspolnego z automotive i sam wzglad na to, ze w bmw i mercu nawet drobne elementy czy detale jak chociazby zwykle oparcia siedzen, sa pokryte warstwa ocynku, gdzie niektore auta nie maja nawet karoserii i sam sposob, w jaki dopieszczony sposob sa te auta wykonywane spowodowal, ze bez chwili zastanowienia o nich pomyslalem.

Powiem odrazu, ze nie chcialem nikogo jakkolwiek obrazic, po prostu nie mialem za bardzo czasu wytlumaczyc, a troche zle odebraliscie to. Stad np nadmieniony passat. Wyglada on po prostu ladnie dla mnie, lubie auta wygladajace ladnie. Luksus i prestiz poprzez ladny wyglad.

Pytalem o Accorda 7 to kazdy jakby nawet nie rzucil na to okiem, a te auto np mi sie podoba. Te Audi a4 jest bardzo fajne :), podobaja mi sie auta tak wygladajace. Tak jak ktos sie nasmiewal z Astry J czy K, nie chodzi o cene a o luksus - wyglad, dla mnie te auto jest po prost sliczne, czy jest w tym cos zlego? Lexus dla mnie to tylko marka, ale wyglad mi sie nie podoba, mimo, ze jest to auto prestizowe.

Edit:

Dokladnie tak, dobrze przetlumaczyles luksus. A opel insygnia? Nie wiem czy menadzerowie, u mnie akurat firmowe auta to sa skody superb,rapid i octavie, ktore notabene tez sa ladne. Mi sie opel insygnia po prostu podoba z wygladu, nawet nie potrzebuje szukac wyjasnien - dla mnie wyglada ladnie :).
    Drakx
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył