Auto max 12 tys. zł - Wymagania:)!

20 Lis 2009, 15:57

Witam.
Nadeszła pora na zakup pierwszego auta. Niestety mam duże wymagania co do niego:)
1. max 12 tys zł
2. jako że samochodem dziennie będę robił ok 100km, potrzebuje czegoś dynamicznego a zarazem w miarę ekonomicznego (myślę o silniku 1.6). Na trasie czasami będę musiał wyprzedzać jakieś większe samochody i zapas mocy by się przydał.
3. BEZPIECZNY ,poduszki powietrzne, ABS muszą być!!! żadna mała puszka...:/
4. przeważnie, będę jeździł sam wiec może być 3 drzwiowy.
5. niezawodny


Jak widać, stawiam duże wymagania:) Co możecie mi polecić spełniającego moje kryteria?
Pozdrawiam:)
Ostatnio edytowany przez thomson1989, 21 Lis 2009, 13:08, edytowano w sumie 1 raz
thomson1989
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Grójec

20 Lis 2009, 16:15

100 km dziennie to jest ok 35 tysięcy rocznie. Moim zdaniem zdecydowanie powinieneś szukać diesla. Peugeot 406 2.0 HDI, Fiat bravo/brava 1,9JTD
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

20 Lis 2009, 17:05

406 nawet fajny samochód. Nie pomyślałem o nim wcześniej. Duży, wygodny, i spokojnie można trafić dobrze wyposażoną wersje. A jak jest z niezawodnością Peugeotów? Obawiam się ze, na 2.0 HDI zabraknie mi grosza(ceny allegro):/ Co do fiata mam mieszane uczucia... Wiem tylko, ze silniki JTD są chwalone:) Z dieslem trochę zaoszczędzę, to może być dobra opcja. Co myślicie o Astrze II, Mazdzie 323f pow. '98r , Carismie?
thomson1989
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Grójec

20 Lis 2009, 17:24

406 to chyba najbardziej bezawaryjny francuz jakiego znam. Cała masa taksówkarzy takimi jeździ. Jeśli Ci się podoba to na prawdę warto. Będziesz zadowolony. Jeśli chodzi o mazdę to w dieslu odradzam. Japońskie ropniaki z tamtych lat nie są najlepsze. Ogólnie samochód super ale w benzynie. Carisma za 12 tysięcy to będzie raczej jeszcze I generacja a ta nie jest polecana. Po liftingu poprawiono wiele wad i carismą II można się już interesować. I generację odradzam i mówię to jako użytkownik Mitsubishi :) Z fiatami jest tak, że czasem psują się jakieś niedrogie pierdółki ale na pewno nie są tak awaryjne jak się o nich mówi. Za 12 tysięcy takie bavo/brava będzie super zadbane więc myślę, że jeszcze parę ładnych lat pojeździ. Podsumowując ja bym szukał 406 2,0 HDI - może uda się znaleźć w tej kwocie, zawsze można ponegocjować. Życzę cierpliwości w poszukiwaniach i udanego zakupu.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

20 Lis 2009, 20:57

No to z czystej ciekawości muszę znaleźć właściciela 406 w mojej okolicy. Obejrzę sobie samochód, przejadę się i dopiero wtedy ocenie czy jest to samochód dla mnie.

Czym się jeszcze warto zainteresować?
thomson1989
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Grójec

20 Lis 2009, 21:29

thomson1989 napisał(a):1. max 12 tys zł


jest tu taki jesen na forum chyba tradelux się nazywa, ma taką bm-kę do sprzedania
więcej jak 12 tys. to to warte nie jest także mozesz zaklikać do niego

[ Dodano: Pią Lis 20, 2009 21:31 ]
thomson1989 napisał(a):3. BEZPIECZNY ,poduszki powietrzne,


bo tu byś musiał dobrze to sprawdzić :twisted:
andrewb25
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus zwycięża w stolicy elektromobilności
    Po raz 8. z rzędu Lexus zwyciężył w norweskiej edycji badania satysfakcji klientów Autoindex. Mieszkańcy tego europejskiego kraju, który w największym stopniu postawił na elektromobilność najlepiej ocenili samochody ...
    Lexus IS 430 - prekursor serii F
    Był 2003 rok, w kalifornijskim Huntington Beach ekipa mechaników Rod Millen Special Vehicles przygotowywała pokazowy egzemplarz Lexusa IS do targów SEMA. Ostatecznie z warsztatu wyjechał sportowy sedan z V-ósemką ...

20 Lis 2009, 21:53

A ibiza 2 1.9 tdi gt? Co możecie o niej powiedzieć? Sam przymierzam się do zakupu samochodu z podobnego przedziału cenowego i również chcę diesla :)
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

21 Lis 2009, 13:13

Ja kolego polecam lagune, swoją mam ją pół roku i jestem bardzo zadowolony.

Jeśli kupisz jedynkę po lifcie z końcówki produkcji będziesz miał bezawaryjną jazdę, tanie części, bardzo dobre wyposażenie typu podgrzewanej przedniej szyby, foteli, klimatroniku, pelnej el. zasłon przeciwsłonecznych itp. pomijam jakies wspomagania abs itp jak na tą klasę auta na tą cenę i rocznik bo za 12 kupisz spokojnie 2000rok i mozesz liczyc na 4 poduchy.

Ja mam benzynkę oczywiscie bez gazu i tu troche boli ale robie mniej km od ciebie, mozesz poszukac diesla chociaz generalnie dti to stara konstrukcja a dci nie dopracowana. Możesz znaleśc 1.6 100pare koni albo 1.8 125, ja polecam 2.0 f4r 140km silnik niezmieniony i dawany do laguny 2ki bardzo dobry.

Pozdrawiam i zycze udanego zakupu
dziara1987
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Chełm

21 Lis 2009, 15:07

Polecam Nissana Almerę II z silnikiem 2,2 d (bez turbo).Zapewniam,że się nie zawiedziesz !!!
Mam na myśli takie coś ↓.Może też być z 5 drzwiami.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lis 2009, 16:49

Jeśli mniej zależy ci na wyposażeniu i komforcie to Almerę też polecam.
dziara1987
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Chełm

21 Lis 2009, 18:09

Almera bardzo fajne autko, ale bym musiał trochę grosza dołożyć. Muszę się zastanowić czy warto się zadłużać...:/ Celowałbym 2.2 dCi wersję 110KM.

Co sądzicie o Volvo S40 1.9 TD. Volvo podobno najbezpieczniejsze, a i ten model mi się nawet podoba. Wydaje mi się ze dałoby rade w granicach mojej gotówki dorwać jakiś sensowny model.

Znalazłem jeszcze Lancie Lybre z fiatowskim 1.9 JTD. Ktoś Tym jeździ, wypowie się na temat tego auta? W oko wpadła mi jeszcze Alfa 156 1.9JTD. Może i głupi pomysł (delikatne zawieszenie) ale warto się spytać:) Dobre te silniki JTD?

Co do laguny którą polecił mi dziara1987... Samochodem miałem okazje jeździć, bardzo wygodny, przemyślany samochód. Z biegiem lat stracił trochę na wyglądzie, ale to akurat dla mnie nie jest aż tak ważne. Biorę go pod uwagę.

Dzięki za liczne posty:)
thomson1989
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Grójec

22 Lis 2009, 09:37

Ja miałem przyjemność jeździć samochodem z fiatoskim silnikiem 1.9JTD... I widzę że silnik zawsze wyrywa do przodu (jest to wersja 105KM) jeśli chodzi o awaryjność silnika to przez 5 lat nie miał żadnej awarii... Jeżdżony od nowego jest...
evo
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Gdańsk

22 Lis 2009, 10:19

s40 średnio polecam, ma swoich zwolenników ale... średek strasznie plastikowy i taki bez wyrazu jak w japonczykach z polowy lat 90tych, ogolnie malo miejsca i uwazam ze za tą cene mozna miec fajniejsze autko. Bezpieczne? Czy ja wiem, to juz nie jest to samo Volvo co kiedys jak 700 czy 900 to zlep wszystkiego silniki takie jak w renault a całosc robiona w holandii w kooperacji volvo - mitsubishi. Jednym slowem taki z niego szwed jak z carismy japonczyk.

a ja przez tego posta tak oglądam te almery i oglądam i szczerze to chyba blizej wiosny laguna pujdzie do ludzi i poszukam wlasnie takiej almerki oszczędnej.
dziara1987
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Chełm

22 Lis 2009, 12:12

thomson1989 napisał(a):Celowałbym 2.2 dCi wersję 110KM.

No cóż ... miałem na myśli Almerę ze 114 KM bez turbo,a nie auto od 2003 wzwyż z francuskim DCi.To auto jest faktycznie droższe ale tylko ze względu na rocznik. Osobiście wolałbym może starszy rocznik ale ze z japońskim bezawaryjnym silnikiem 2,2 Di.
Jeśli chodzi o V 40 w TD,to nie jestem pewny ale chyba ten silnik jest też francuski od Renault.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

22 Lis 2009, 18:33

Artur zalinkuj bo nie bardzo wiem o jakiej Almerze piszesz? Byłem zainteresowany takim autem ale od 2000 r. były tylko 2,2D 110KM i na 100% mają one turbinę.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013