Auto na krótkie trasy do 17tyś

Auto na krótkie trasy do 17tyś

20 Sty 2016, 12:20

Siemka :)
Już raz u was gościłem niestety plany się zmieniły i zakładam ten temat. Aktualnie studiuję w Krakowie i dwa razy w tygodniu pokonuję trasę około 200km najczęściej 4 osoby w aucie i pełny bagażnik. Jeżdżę skodą octavią I kombi z 2000r. z silnikiem 1.6. Do auta dołożyłem na remonty bardzo dużo pieniędzy, lecz szkoda mi jej " katować ", ponieważ w mieście czy jeśli chodzi o wyprzedzenie kogoś trzeba ją wysoko kręcić żeby jakoś jechała. Jeśli wszystko się ułoży planuję w okolicach lipca tego roku kupić inny samochód z większym silnikiem. Warunkiem musi być w miarę dobry komfort, obowiązkowo klimatyzacja, pojemny bagażnik, ceny napraw na "normalnym poziomie" no i rocznik od 2003 w górę. Jeśli chodzi o benzynę to będzie założony do niej gaz ale spalanie na poziomie 15-17l w mieście mnie nie odstrasza (pasażerowie płacą za paliwo :D). Diesla raczej nie brałem pod uwagę, ale wszystkie propozycje rozważę :)
Póki co moim faworytem jest Opel Vectra (hatchback lub kombi) z silnikiem 3.2l rocznik 2003-2005. Czy ktoś może napisać coś o awaryjności, realnym spalaniu, kosztach napraw itp? :)
Wiem, że przede mną jeszcze trochę czasu ale warto przebadać rynek :)
Za każdą pomoc dziękuję :D
Kerraz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 04 2014
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.6 SR 101KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Auto na krótkie trasy do 17tyś

20 Sty 2016, 17:01

Moim zdaniem Vectra lepsza będzie z silnikiem 2.0t. Mocy wystarczająco dużo (175KM zawsze można chipa dorzucić), a koszty utrzymania dużo niższe i tu nie chodzi tylko o spalanie :)
mazur93
Początkujący

Prawo jazdy od: 05 12 2011
Auto: Renault Scenic II
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 2006

Re: Auto na krótkie trasy do 17tyś

20 Sty 2016, 17:06

Wiem, że nie chodzi tylko o spalanie, ale także o szybsze zużycie zawieszenia, składki oc itp... Mogę się mylić pod tym względem ale jakoś nie ufam małym silnikom z turbo z takiego względu, że biorąc pod uwagę wiek tych samochodów 70% z nich ma przebieg ponad 200 tyś km (oczywiście bez kręcenia :) ), a większy silnik wolnossący mniej wysilony wytrzyma dłużej niż mały wysilony turbiną + chipem na te ok 190-200km.
Kerraz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 04 2014
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.6 SR 101KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...
    Alergia za kierownicą - jak sobie z nią radzić? Alergia za kierownicą - jak sobie z nią radzić?
    Razem z wiosną przyszedł ciężki czas dla alergików, uczulonych na pyłki i kurz. Prowadzenie auta w tym okresie jest dla uczuleniowców szczególnie uciążliwe. Łzawienie oczu, silny katar, obniżona koncentracja ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili