Auto Peugeot 206 czy Clio II?

19 Gru 2013, 16:00

Mam Peugeota więc z czystym sumieniem mogę Ci polecić właśnie Peugeota. Ja mam z silnikiem 2.0 HDI i jestem bardzo zadowolony, osiągi w zupełności wystarczające, sprowadzany, po autostradzie jechałem nim we dwójkę 180 km/h i poszedłby więcej. W mieście naprawdę dużo nie pali, a fajnie czuć zapas pod nogą. Jeśli chodzi o awarie to oprócz tych typowo eksploatacyjnych miałem problemy ze sprzęgłem (bodaj zerwała się linka),a tak to standard- klocki, tarcze itp. Naprawdę mój egzemplarz jest bardzo mało awaryjny.
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot

19 Gru 2013, 16:04

A spalanie mniej więcej na jakim poziomie? Bo czy to silnik 1.6 czy 2.0 w dieslu to czytam sporo tych właśnie pozytywnych opinii na ich temat w kwestii awaryjności.
Ludwa10
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 349
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat Punto, Seat Toledo II
Silnik: 1.9 TDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

19 Gru 2013, 23:48

gracz24ha napisał(a):Mam Peugeota więc z czystym sumieniem mogę Ci polecić właśnie Peugeota. Ja mam z silnikiem 2.0 HDI i jestem bardzo zadowolony, osiągi w zupełności wystarczające, sprowadzany, po autostradzie jechałem nim we dwójkę 180 km/h i poszedłby więcej. W mieście naprawdę dużo nie pali, a fajnie czuć zapas pod nogą. Jeśli chodzi o awarie to oprócz tych typowo eksploatacyjnych miałem problemy ze sprzęgłem (bodaj zerwała się linka),a tak to standard- klocki, tarcze itp. Naprawdę mój egzemplarz jest bardzo mało awaryjny.

Jak długo masz tego Peugeota ? Co miałeś na myśli pod pojęciem awarie typowe eksploatacyjne ?
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

19 Gru 2013, 23:52

Osobiście 3X razy szybciej wybrałbym Peugeota niż Renault. Do Puga mam więcej zaufania. I dużo lepsza opinia o nim krąży. Znajomy który siedzi dosyć głęboko w Francuzach mówi że Peugeot zjada Renault na śniadanie. Aczkolwiek to Clio II też daje rade. Na pewno to jeden z lepszych wyborów spośród stajni Renault.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

20 Gru 2013, 07:52

kon146 napisał(a):
mihau napisał(a):Mondeo kupowane było jak maiło 3 lata i 52,5 tys. km przebiegu bezpośrednio od właściciela.
Czyli nawet zakładając ,że on przekręcił licznik i auto miało wtedy 100 tys. km to i tak branie oleju przy 220 tys. km zajeżdza lipą.
Nie chce wchodzić z Tobą w dyskusję bo to co piszesz to idiotyzm, a inni to czytają. Proponuje wejść na forum forda i tam wejść w dyskusje. .

To nie idiotyzm tylko fakt .Mondeo prz 170 tys. km zaczęło olej wpierdzielać ,uszczelniacze były wymieniane i dalej brał czyli pierścienie tłoka.Nie wymyśliłem tego.
A niech czytają ,będą wiedzieli żeby przy zakupie durateca sprawdzić czy olej nie bierze.
Na forum forda zamknęli by temat bo pewnie już był taki temat.
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Gru 2013, 09:51

Nie było takiego tematu bo normalni ludzie kupują auta w realnych cenach a nie problem na kółkach jak robisz to Ty. Nigdy nie było problemu z braniem oleju w Fordach i Ci nie uwierzę. Koniec dyskusji z Tobą
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW M6 Gran Coupe: siła i estetyka w najczystszej formie
    Na salonie NAIAS 2013 w Detroit BMW M przedstawi premierowy trzeci wariant nadwoziowy BMW M6, wysokiej klasy samochodu sportowego. Nowy BMW M6 Gran Coupe łączy charakterystyczne dla aut spod znaku M osiągi z wyjątkowymi walorami ...

20 Gru 2013, 12:48

kon146 napisał(a):Nie było takiego tematu bo normalni ludzie kupują auta w realnych cenach
Mondeo nie było kupowane po jakiejś okazyjnej cenie

kon146 napisał(a):Nigdy nie było problemu z braniem oleju w Fordach

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114565
Karloss z fcp napisał(a):]Branie wiekszej ilosci oleju w mondeo mk3 benzyna to czesta przypadlosc tych silnikow przed pierwszym FL. Bardzo czesto jest tak, ze nie bedzie widac zadnych wyciekow, nie bedzie praktycznie nic niepokojacego w spalinach, a wina glownie lezy w pierscieniach. Radze poszukac na ten temat w archiwum, troche tego znajdziesz. Najczesciej konczylo sie to wymiana wlasnie pierscieni lub zakupem drugiego silnika
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Gru 2013, 14:50

A no bo jest zasada że Fordow się nie gazuje.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

20 Gru 2013, 15:36

Tyle że nasze nigdy nie było przerabiamy na gaz .
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Gru 2013, 15:41

mihau napisał(a):Tyle że nasze nigdy nie było przerabiamy na gaz .
Skąd wiesz jak było użytkowane?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

20 Gru 2013, 19:26

Radze sie uspokoić bo robicie burdel w temacie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Gru 2013, 22:45

Z tego co widze to panienki już są w wy nimi jesteście :naughty:
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

21 Gru 2013, 09:22

Dziękuje w takim razie wszystkim za odpowiedzi,mimo tego w dalszym ciągu mam dylemat,chyba jednak Clio II ostatecznie mnie nie przekonało będąc też na forum dedykowanym. W dalszym ciągu nie wiem która opcja jest najlepsza,tym bardziej że w podobnym budżecie dostanę nieco większe,aczkolwiek wg opinii wielu osób bardzo dobre auto Toyote Corolle wiec to kolejna z możliwości,a samo auto bardzo mi się podoba.
Ludwa10
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 349
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat Punto, Seat Toledo II
Silnik: 1.9 TDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

21 Gru 2013, 14:58

Łooo ,olej kondomiki ,bier golfika trójeczke .Po co przepłacać za prawie nówke skoro golfik za piątkę też jeździ i za spejcjanie się nie psuje .Szyberdach ,folia na szyby ,owiewki nad oknami i bez klimy można się obejść , tuby co by bass napierdzielał skutecznie ewentualne pukanie w zawiasie zagłuszą .Bierz TDI bo diesel wychodzi taniej niż benzyna+gaz pod warunkiem ,że lejesz olej opałowy .Jeszcze znaczek TDI będzie wszystkim się po nocach śnił.Gdy zajedziesz nim pod kościół wszyscy powiedzą to jest gościu .
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008