Auto sportowe do 8 tys. zł.

15 Sty 2012, 21:01

Mm pare autek, które bardzo mi się podbają.. są nimi:
Toyota Celica VI
Honda Prelude IV lub V
Hyundai Coupe I
Mitsubishi Eclipse II

Nie mogę się zdecydować, które auto kupić dlatego piszę tu - może ktoś coś doradzi, jak wiadomo to są autka z zeszłej dekady, wiec już troszkę przejeździlły. Chciałbym kupić autko, które mi troszkę posłuży i żeby koszty napraw nie zrujnowały mnie, a wiadomo, że każde z tych autek zwykle pali jak smok.. dlatego też chiałbym zadać pytanko związane z mocą silnika. Wydaje mi się żę to dosyć ważne. Zastanawiam się pomiędzy silnikami 1,8 a 2,0 - ale jak wiadmo w każdym z podanych autek silnik jest inny. I czy jeśli autko ma istalację gazową to zmniejszy koszty..

Panowie i panie podzielcie swą wiedzą ze mną! Doradzcie, a może macie jakieś inne propoozycje.. proszę tylko mi nie pisać o BMW/Audi itp. bo niechiałbym kupić auta, którym jeździ cała Polska :P.
Kola1986
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 07 04 2005

15 Sty 2012, 22:00

A może Volkswagen Corrado. Ich sie nie wiadomo jak czesto nie widuje
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

15 Sty 2012, 22:17

No cóż jest wyjątkowe na pewno ale jakoś do mnie nie przemawia cena też jest spora jak na rocznik produkcji w sumie to Volkswagen :lol: .
Kola1986
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 07 04 2005

15 Sty 2012, 22:33

Rozumiem że chcesz auto które bywa rzadko spotykane na drogach?Jeśli tak to może coś takiego Cie zainteresuje [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] większość użytkowników chwali jej bezawaryjność.Auto solidne i bezpieczne,dające sporo satysfakcji z jazdy.Dobrze trzyma sie drogi jak i zakrętów.Jedynym minusem może być mało miejsca z tyłu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Sty 2012, 13:08

Hym wyda się że jestem wybredny ale stwierdzam że ta toyotka jest brzydka i bym jej nie kopił z powodu wyglądu. Hahaha i troszkę mała moc silnika 90 koników to jak by nie było to nie kosmos. :shock:
W sumie zaraz pewnie ktoś mnie zjedzie z góry na duł zpowodu że chce autko w gazie wiec będzie spora utrata mocy liczę się z tym :P
Kola1986
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 07 04 2005

16 Sty 2012, 13:47

Niekoniecznie,jak będzie instalacja sekwencyjna dobrze wyregulowana to spadku mocy praktycznie nie bedzie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus LC Black Panther
    Na potrzeby filmu "Czarna Pantera" Lexus stworzył też jedną sztukę modelu LC w specjalnej wersji Black Panther. Filmowy pojazd wyróżnia się niebieskim malowaniem z grafiką przedstawiającą wizerunek głównego ...

16 Sty 2012, 18:50

OO W końcu się czegoś dowiedziałem dziękuję to tez jakiś kierunek w poszukiwaniu autka :mrgreen:
Kola1986
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 07 04 2005

16 Sty 2012, 18:54

Ford Probe moze?
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

16 Sty 2012, 21:23

same japońsczyki dopisałbym jeszcze mazde mx 6 i forda probe 2 który jest zbudowany na tych samych częsciach,z grupy japończyków proponowałbym hyuindai coupe ale jedynie z 2.0 dość dynamiczne i spalające umiarkowanie bo około 7/8 w trasie i 12 w mieście i łatwo dorwać dobry egzemplarz, a z nie japońskich ale żucających się w oczy to fiata coupe i alfa gtv 2.0 turbo według mnie najlepszy silnik około 200km można naprawde poszaleć ale przy ostrym bucie potrafi dużo paliwa wciągnąć,oraz ford puma super autko jest dość ładne małe i zrywne ale jedynie z silnikiem 1.7 do setki ma niecałe 9 sekund prawdopodobnie 8.9 autko z tym silnikiem daje dość dużo frajdy jego wada to że jest troche mały ale napewno nie jest częste na ulicy
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 337
Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2

17 Sty 2012, 09:32

Tak mi się wydaje że alfa jest dość dość ale z tego co słyszałem część są dość drogie a fiacik jest dość brzydki :twisted: a fordzik niczego sobie ale bryła samochodu jest strasznie kanciasta na pewno coś muszę wybrać ale jest tego tak dużo że sam już nie wiem.
Kola1986
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 07 04 2005

17 Sty 2012, 09:36

Może coś z małych odrzutowców ;D :
Saxo vts
Polo gti
punto hgt
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

17 Sty 2012, 10:42

No niewiem czy Alfa GTV za 8tysięcy to dobry pomysł.. Punto HGT też.
Hm a może to [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Sty 2012, 10:49

Z tych, które podałeś to Prelude IV <yes>
sebalzk
Początkujący
 
Posty: 63
Miejscowość: WWA

17 Sty 2012, 12:55

ford puma na pewno nie jest kanciasty części są w średniej cenie i do tego to auto będzie raczej w dość ciekawym roczniku a jeśli chodzi o fiata hgt często obraca się panewka samochód spoko ale pozycja za kierownicą według mnie do sportowych wogule nie należy siedzi się tam strasznie wysoko nawet regulacja fotela dużo nie pomaga
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 337
Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2

17 Sty 2012, 13:02

Zależy od gustu,mi osobiście Puma też sie nie podoba.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012