Auto sportowe za ~5-7tys.

04 Gru 2011, 18:03

Witam, zdaje sobie sprawe, że podobnych tematów było pewnie kilkadziesiąt. Ja jednak nie chce pytać jakie mam kupić żeby szybko i tanio jeździć, chce żebyście pomogli mi wybrać spośród już upatrzonych modeli. Wiem że to są tylko pseudo-sportowce, ale mają ten sportowy wygląd na którym mi zależy, bo nie potrzebuje auta praktycznego ;-)
1. Toyota Celica VI gen.
Czy da się kupić w miarę sensowny egzemplarz tego auta za 7-8 tysięcy złotych? Nie mówię o wersji GT, tylko o słabszej (bodajże 115km), Czy kupując auto w kiepskim stanie da się je jeszcze uratować, czy nie ma sensu się w to pakować i Celicy poniżej 10k nawet nie szukać?

2. Mazda Mx-3
Na allegro i otomoto widze sporo modeli w cenie 3-5 tys. zł. Jak wyglądają te modele za 5? Są bardzo przetyrane, czy po prostu to auto jest tanie samo w sobie i za piątke da się coś wybrać? Chodzi mi oczywiście o wersje 107km.

3. Ford Cougar
O tym już czytałem że za 7tys nie ma opcji, ale jak już tu jestem to i o to spytam.

Ewentualnie myślę o Prelude IV i e36 318is w cenach granicy 6tys.
arix22
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 14 04 2010

04 Gru 2011, 20:09

E36 318is do tej kwoty no to będzie raczej normalny sedan, żeby to wyglądało na bardziej sportowe to może compact (jeśli bagażnik zbędny) lub qp które wygląda bardziej sportowo niż sedan :wink: jednak do tej kwoty będzie to pewnie przedliftowa wersja z pierwszych lat produkcji.
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

04 Gru 2011, 20:12

Np. [link do oferty na Allegro wygasł] tylko ciekawe co z przodem nerka i zderzak jest poliftowy a model 92
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

04 Gru 2011, 20:18

Patrzac na zdjecie tylu, to on ma chyba felge za szeroka o 1 cal do tej opony co jest zalozona. Albo tylko takie wrazenie mam.

A z przodem mial cos robione, bo widac ze lekko maska zle spasowana(chociaz ch...a wie) i za kierunkowskazem jest dziura.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

05 Gru 2011, 03:09

hmm a kolego weź pod uwagę ewentualnie xsara VTS ( również koledzy z forum mi podpowiadali) :)
Hyundaia Coupe coś do 7 tys można w miarę kopić:)
Honda civic, crx dość stare autka aczkolwiek mają potencjał
w Fordy bardzo się nie pchaj :) Toyota Celica? Bardzo dobre autko jeśli poszukasz
powinieneś coś znaleźć w tych granicach a mazdę kupisz nawet taniej.
Pozdrawiam:)
panaas
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: `

06 Gru 2011, 19:47

Może volkswagen corrado? Słyszałem że super autko. Podejrzewam że w tej kwocie dałbyś rady coś takiego znaleść
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

07 Gru 2011, 09:31

Poperam maciek1203,corrado to fajne auto,dobrze się prowadzi,do tego mało ich na ulicach jezdzi ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

07 Gru 2011, 21:57

Fakt corrado to ładny wóz chociaż ma już swoje lata a za zadbany egzemplarz naprawdę trzeba wlepić sporo pieniążkow
panaas
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: `

08 Gru 2011, 12:39

No to ci przyznam rację ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)