Auto traci na mocy po załączeniu lpg

19 Gru 2010, 16:52

Witam!

No i udało mi się w miarę ogarnąć ostatni problem... niestety ledwo się uporałam z tamtym, teraz jest następny :/
Otóż... Posiadam w mojej Daewoo Nexiii instalację II generacji marki Landi Renzo z niedawno wymienionym reduktorem (reduktor zamiennik)...
Niedawno był na przeglądzie ogólnym (wtedy też wymienili mi ten reduktor) no i poza tym wszystko ok... niestety ledwo zaczęła się zima i moja Nessie nie podołała :(
Otóż, zatankowałam sobie lpg (spokojnie wystarczyłoby na 100km natomiast ja jechałam z Katowic do Sosnowca)... no i ok, dojechałam... natomiast w drugą stronę włączyłam gaz (gaz ZAWSZE włączam jak silnik jest nagrzany - na liczniku kreseczka na środku)... no a tu zaczęło mi coś pstrykać od przełącznika benzyna-gaz... no i ok, wyłączyłam i załączyłam jeszcze raz i przełącznik dalej pstrykał a auto zaczęło tracić na mocy jakby brakowało lpg... pomyślałam - ok, jest zima może więcej zżera gazu... no i po kilku dniach pojechałam na stację chciałam zatankować za 50zł, ale dało się jedynie za 40zł, bo butla była pełna... no i standardowa procedura - jadę jadę, aż silnik się zagrzeje, włączam lpg i.... znowu to samo... więc to napewno nie jest wina ogromnego zżerania gazu...
Miał ktoś kiedyś podobny problem?
Wiecie co to może być???
Moi gaziarze nie są zbyt ogarnięci, więc wolę wcześniej wybadać opinie żeby później ewentualnie podsunąć im jakiś pomysł czego to może być wina...
agacia
Początkujący
 
Posty: 56
Miejscowość: Katowice ^^

19 Gru 2010, 22:42

Na 99% brak masy.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

20 Gru 2010, 00:24

hmmm, bardzo dziękuję za odpowiedź, ale czy mogłabym prosić nieco jaśniej? :D
blondynką jestem, mnie trzeba jak dziecku tłumaczyć ;)
agacia
Początkujący
 
Posty: 56
Miejscowość: Katowice ^^

20 Gru 2010, 08:56

Od minusowej klemy z akumulatora idzie masa na karoserie i na blok silnika musisz znaleźć gdzie jest przymocowana odkręcić i przeczyścić.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

20 Gru 2010, 13:56

Migazowi chyba nie o tą masę chodziło bo nasza blondynka ma problemik z gazem. Na Pb jeździ. Podejrzewam, że koledze Mogaz chodziło o masę ze sterownika albo przy którymś elektrozaworze.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Gru 2010, 08:17

Jeżeli jest to osobno prowadzone to całkiem możliwe osobiście myślałem, że masa na sterownik czy resztę podzespołów LPG jest przekazywana przez rzeczy do których są przykręcone te podzespoły np. sterownik przykręcony do karoserii bierze z niej masę.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...

22 Gru 2010, 21:45

i obaj macie rację :lol: Należy znaleźć masę sterownika. Może ona być podłączona do minusa akumulatora lub do karoserii.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994