Auto w okolicach 35tys. zł - kilka możliwości

22 Sty 2013, 18:53

Witam wszystkich kolegów kierowców :)

Obecnie jeżdżę 6-letnim Ceedem, ogólnie auto oceniam bardzo pozytywnie, ale nadszedł czas na zmiany. Po przeczytaniu wielu testów, poradników, opinii itd, na placu boju zostały:

Alfa Romeo 159 1.9 diesel 150KM
Subaru Impreza GH 2.0 benzyna 150KM
Volvo V50 2.0 diesel 136KM

Cena jaką mogę dać to 35tys. +- kilka tys. Wiadomo że jak trafi się jakiś rodzyn, to wyłożę ze 40, ale jak się uda nabyć przyzwoitą np. Alfę za 31tys. będę tym bardziej zadowolony :)

Chciałem zasięgnąć waszych opinii n/t tych modeli, oraz ewentualnie jeśli nic z tych to co w zamian? Głównie kompakty i klasa średnia, rocznikowo na pewno nie starsze niż KIA, moc 130KM+, wyposażenie powinno być więcej niż standardowe bo tu mnie już KIA rozpieściła i krzywię się na samą myśl o np radiu bez możliwości sterowania nim z kierownicy:)

Z takich czy innych powodów zupełnie odpadają marki: KIA (bo już mi się znudziła, więc bliźniaczy Hyundai też), Toyota, Opel, Audi, Skoda, Ford, wszystkie amerykańskie.

Na początku skłaniałem się do BMW serii 3 albo 1, ale ponoć 95% ofert to zgniataki z Niemiec? Przynajmniej w cenie do 40tys.?
szoppracz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 10 04 2006
Auto: KIA Cee'd
Silnik: 1.6 126KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Sty 2013, 19:53

Dlaczego odpadają akurat te marki ? W porządku- Kia, Hyundai, Toyota mogą się znudzić, ale np. auta amerykańskie są bardzo ciekawe.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

22 Sty 2013, 20:26

Kolego wyżej, autor jasno napisał, że to ma byc auto kompaktowe i średnie a Ty pokazujesz jakieś wielkie SUVy, sportowe auta i limuzyny - wszystkie niebotycznie droższe w serwisie niż oczekuje autor... Nie odrywaj się od rzeczywistości.
Golf GTI pożera olej silnikowy.
Scirocco z mocnym TSI lepiej unikać.
Jedyne co powieram to subaru Outback z propozycji

Wracając do tematu to wybierałbym pomiędzy Subaru mimo tandetnego wykończenia ale bokser plus trwałość tej marki w pełni to rekompensuje, a Alfą jeśli brałbym pod uwagę diesla.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

22 Sty 2013, 20:38

jesli chodzi o v50 to uwazaj na nieszczelnosc chlodnicy, niedomagania automatow w alfie sa awarie ukladu wspomagania kierownicy
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

23 Sty 2013, 22:00

Kolega Geniodekt chyba nie zauważył że niektóre ceny podane są netto - czyli trzeba jeszcze doliczyć 23% :) Gdybym miał możliwość nabycia Sirocco w cenie ok. 40tys. zł jak tamten, to już bym po niego jechał :)

Mam jeszcze jedno pytanie - czy przy zakupie kierować się raczej przebiegiem, wiekiem, czy czym? Po raz I będę kupował używany samochód i nie wiem na co zwrócić uwagę :)
szoppracz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 10 04 2006
Auto: KIA Cee'd
Silnik: 1.6 126KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Sty 2013, 12:09

A faktycznie, trochę się pośpieszyłem... Co do kompaktów, to może Volvo C30 ?
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006