Auto z LPG czy samemu założyć?

Auto z LPG czy samemu założyć?

20 Maj 2016, 01:40

Panowie, pytanie, mianowicie lepiej kupić samochód z lpg do 7k czy rozejrzeć się za benzyniakiem do 5k i założyć gaz samemu ?
lesko1909
Początkujący

Auto: nie mam

Re: Auto z LPG czy samemu założyć?

20 Maj 2016, 07:42

Wszystko zależy od stanu auta,ja raczej skłaniam bym się ku samodzielnej instalacji lpg,ale w tym budżecie nie wiem czy warto,jakie przebiegi roczne?
Ludwa10
Początkujący

Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Punto
Silnik: 1.9 JTD 86km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

20 Maj 2016, 09:34

Ja kupiłem B5 za 7tys bez gazu i założyłem nowy.
Te już zagazowane w tym przedziale finansowym często są na wykończeniu.
Trzeba od sprzedającego żądać informacji gdzie gaz zakładał i na jakich podzespołach.
Jak zrobił instalacje druciarz kłopoty murowane np opiłki z wiercenia w silniku, a w lepszym wydaniu tanie wtryski i reduktor wiec tu od razu wymiana na nowe...
Poszukaj jakieś taniej w użytkowaniu benzynki (bron Cie od B5 :)) i jak sporo jezdzisz załóż nową instalację.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1998

20 Maj 2016, 11:30

Jeżeli różnica wynosi 2000zł, to wolałbym kupić za 5k jakiś samochód i za te 2000zł założyć nową instalację LPG. Tyle, że jak kupiłem samochód to był ok blacharsko, założyłem LPG, ale po 2 latach jak go wzięła ruda to progów teraz prawie nie mam i będę wymieniał. Kupiłem taki sam z LPG to raz, że instalacja była źle dobrana pod plastikowy kolektor, dwa, mechanik robił remont silnika i dołożyłem do niego trochę. Spadek mocy odczuwałem tylko na tym z LPG, natomiast z nowym LPG nie było różnicy - i w ogóle nawet na benzynie z gotowym LPG silnik był o wiele słabszy niż na na nowej sekwencji w tym samym modelu na gazie.
reexe
Nowicjusz

Auto: Fiat Panda

20 Maj 2016, 13:45

Jak jest dobrze założony gaz nie ma spadków mocy. Nie powinno też wywalać na benzynę jak się pociągnie do wyższych obrotów.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.8T
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1998

20 Maj 2016, 18:29

Ja jestem zdania, że lepiej samemu, chyba że wiesz, po czyim montażu kupujesz i na jakich podzespołach. Jak kupisz z 3 letnią instalacją, to bierzesz towar bez gwarancji. Jak Ci się trafi egzemplarz to bierz. Jak nie, to nie na siłę. Kup auto i dopiero montuj.

Wybierz silnik pod lpg i szukaj montazysty. http://gazeo.pl/dlaczego-lpg/Samochod-n ... ,9266.html
Forumowicz
Aktywny

Prawo jazdy od: 01 01 1980
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Vectra
Silnik: 2,2 16V 155KM direct
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Północ - Południe SKYACTIV, wielki finał wyprawy Mazdy Północ - Południe SKYACTIV, wielki finał wyprawy Mazdy
    Wyprawa Mazdy "Północ-Południe SKYACTIV" dotarła do mety. Właśnie zakończyła się dwutygodniowa podróż Haliny Mlynkovej i Łukasza Nowickiego w ramach projektu Północ-Południe SKYACTIV, realizowanego przez ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

• Re: Auto z LPG czy samemu założyć?

20 Maj 2016, 19:12

Samochodów z zainstalowaną instalacją LPG jest średnio 4 razy mniej niż tych czysto benzynowych, więc na starcie masz 4 razy mniejsze szanse na znalezienie zadbanego egzemplarza (przy założeniu, że taki sam odsetek i tych benzynowych i tych z LPG to parchy, co jest dość optymistyczne, ponieważ w tym przedziale cenowym jednak w przypadku aut z LPG będzie większy odsetek ,,parchów'').

Z ekonomicznego punktu widzenia - jeśli robisz powiedzmy te 20 tysięcy kilometrów i koszt montażu instalacji (nie wiem czemu podałeś 2000zł, koszt montażu dobrej sekwencji to raczej okolice 2300-2500zł) zwróci się po nieco roku, to opłaca się montować samemu. Jednak z praktycznego punktu widzenia, pomiędzy samochodem za 5 a tym za 7 tysięcy wbrew pozorom może być odczuwalna różnica w komforcie jazdy, wyposażeniu itp., gdyż jest to specyficzny pułap cenowy. Jest to więc kwestia własnych wymagań - czy np. koniecznie chcesz mieć klimatyzację (choć jeśli akurat o ten aspekt chodzi to obecnie nawet za 5 tysięcy można znaleźć egzemplarz z działającą). Plus dochodzi kwestia stanu samochodu - ten za 5 tysięcy zazwyczaj będzie starszy i bardziej wyeksploatowany od tego za 7 tysięcy, choć nie jest to do końca zawsze prawdą, bo jeśli ktoś montuje do samochodu LPG to równie często pokonuje samochodem duże ilości kilometrów w różnych warunkach, więc kwestia wyeksploatowania może różnie wypadać.

Warto również wspomnieć o tym, że mało kto montując LPG wybiera się do większego miasta i szuka najlepszego zakładu - często wszystko robi się po kosztach, przez co skutki potem są opłakane. Inną kwestię jest oszczędzanie nie tylko na paliwie, ale również na serwisowaniu - rzadsze wymiany oleju, zaniedbanie zawieszenia itp.

Podsumowując - jeśli jeździsz rocznie przynajmniej te 15 tysięcy kilometrów i nie wymagasz od samochodu jakiegoś ,,świeżego wyglądu'' i podobnych rzeczy, to lepiej kupić benzyniaka za 5 tysięcy, pojeździć nim ze 2 miesiące (sprawdzić, czy silnik nie nadaje się do remontu itp.) i go zagazować. Jeśli jednak chcesz w miarę ,,świeższy'' egzemplarz i co nieco orientujesz się jak odróżnić samochód serwisowany od nieserwisowanego, to lepiej wyposażony samochód, to szukaj za 7 tysięcy już z LPG - tylko pamiętaj, że Twoje poszukiwania będę trwały przeciętnie 4 razy dłużej niż w przypadku zakupu samej benzynki, o czym pisałem wyżej. :)
    Petento
    Początkujący

Auto: VW Polo

• Warto przeczytać
    • WST 1/4 MILI - Dajtki
      Honda Civic III generacji, tył
      Renault Megane
      Tor Poznań Track Day - I edycja 2012 : 09