Auto z Niemiec- 3500€

22 Sie 2016, 14:54

Witam,

Zamierzam w ciągu najbliższych tygodni zakupić auto w Niemczech. (w tej chwili mam tam praktyki)
Kwota w jakiej planuje zakupić auto to 3500 € na sam samochód. Oczywiście liczę się z wydatkami rzędu kilku tysięcy złotych na dodatkowe opłaty oraz około 3 tysiące zł na instalację LPG.

Informacje w skrócie:
- Student 19 lat, Prawo Jazdy od roku
- 3500 € na samochód (jakieś 15 tys. zł)
- Roczny przebieg 15 tys km
- Miejsce zakupu auta: Niemcy- Düsseldorf- obszar 70km w okół
- Benzyna- będę przerabiać w gaz
- Przebieg ani rocznik mnie nie interesuje- tylko stan auta
- Ekonomiczny ale żwawy (raczej powyżej 100km)
- Hatchback lub sedan
- Obowiązkowo musi być sprawny bo chce nim wrócić do ojczyzny na kołach :D

Moje typy (kolejność ma znaczenie):
- Toyota Corolla e12 1.6 (brałbym może 1.8 ale boje się kosztów i nie wiem jak z LPG)
- Mazda 3 2.0 lub 1.6 (tutaj boje się rdzy, podobnież tragedia)
- Mazda 6 2.0 (j.w.)
- Opel Astra GTC 1.8 lub 2.0

Oczywiście jestem otwarty na propozycje.
Niestety jest tu problem ze znalezieniem aut innych niż niemieckie :P także przy Mazdach i Toyotach wybór ograniczony :(

Co myślicie o moich propozycjach? Czy jest jeszcze jakieś auto w takiej kwocie godne polecenia?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc,
Kamil
KJL
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 05 10 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

22 Sie 2016, 16:08

1.8 w Corolli masz na myśli tą TS - ciężko w tym budżecie znaleźć ładną sztukę w PL a co dopiero w za gramanicą.
1.6 spoko silniczek,gazowalna ale musisz znaleźć dobrego gazownika.
Mazda 3 2.0 lub 1.6 (tutaj boje się rdzy, podobnież tragedia) - 2.0 nie ten budżet z 1.6 podobnie jak w Corolli,przed rdzą można zabezpieczyć.
Mazda 6 2.0 (j.w.)
Opel Astra GTC 1.8 lub 2.0 chyba ciężko z tą Asterką z tymi silnikami będzie w tym budżecie.
Zwykłą powinieneś dostać.

Zobacz:
Hondę Civic VII 1.6 może 2.0 (zwykła nie Type-R)
Ford Focus I 2.0
Jakieś ładne A3 I 1.8T
Honda Accord VI 1.8
Toyota Avensis I 1.8
Lancia Kappa 2.0T
[link do mobile.de wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
Linki przykładowe na co patrzeć.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

22 Sie 2016, 21:35

ja korzystam z strony autoscot 46.000 km za € 3.999,- zawsze mozna troche ugrac z ceny bo to prywatnych własciciel
a miejscowosc miedzy koln a bonn
[link do AutoScout24 wygasł]
merkaba12
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 18 03 2003
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: ford
Silnik: 1,3 44
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Sie 2016, 08:17

Ad.1
Masz racje, czyli skupie się raczej na Corolli 1.6, Mazda 3 nawet z 1.6 wydaje się ciężko znaleźć w tej kwocie. Niemcy dobre cenią :D
Astra to w razie gdyby nie wypaliła Corolla.
Co do Twoich propozycji:
- Civic ładne autko ale w środku to średniowiecze :P
- Focus bardzo mało w mojej okolicy z takimi silniczkami, głównie jakieś słabe jednostki niestety
- Audi wydaje mi się, że może być droższe w utrzymaniu, poza tym auto ma już swoje lata i tutaj często wystawione są już modele zajeżdżone. Kiedyś byłem napalony na BMW e46 ale zrezygnowałem ze względów, właśnie na koszty utrzymania (a wiadomo takie BMW to tylko z R6)
- Honda Accord - podobnie jak w Audi często auta mają po 300kk, nie mam pojęcia ile takie auto jeszcze by przejeździło i mały wybór
- pozostałe odpadają z uwagi na wygląd

Ad.2
Ja też korzystam z Autoscout i Mobile.de i widziałem to ogłoszenie ale znacznie wykracza ponad budżet a wątpię by Niemiec mi spuścił 500 euro.
Zdarzają się takie auta z takimi przebiegami ale schodzą w ciągu kilku dni. Trzeba polować. :D

Czy Corolle 1.6 benzyna mają jakieś problemy, wady na które trzeba zwrócić uwagę?
Czy da radę do niej założyć dobrą instalację LPG do 3000 zł?
A i jeszcze jest taki problem że mam 195cm wzrostu, w Corolli jeszcze nigdy nie siedziałem, także może się okazać, że nie ma tam wystarczającej regulacji foteli i kierownicy. :P
KJL
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 05 10 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

24 Sie 2016, 16:23

Bardzo prosze o opinie na temat ogłoszeń samochodów które zamierzam pojechać obejrzeć.
Linki:

[link do mobile.de wygasł]
[link do AutoScout24 wygasł]

Te auta sa w bardzo bliskiej odleglosci.
Rownież zrobię wypad do Koloni a tam:

[link do AutoScout24 wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
[link do AutoScout24 wygasł]

Prosze o opinie na temat tych ogłoszeń. Dzieki!
KJL
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 05 10 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

31 Sie 2016, 15:44

Moglby ktos sie wypowiedziec?
KJL
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 05 10 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jedziesz na majówkę? Umyj auto!
    Utrzymanie w czystości szyb i świateł to obowiązek każdego kierowcy, ponieważ widoczność ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zapowiadana na majówkę zmienna pogoda powinna zmobilizować prowadzących auta do skontrolowania ...