Auto z Niemiec czy z kraju?

01 Paź 2014, 18:47

Witam!

Może pytanie nie za bardzo w temacie,bo nie zadam pytania jakie auto kupić do .....zł.
Mianowicie chodzi mi o pewien dylemat.Czy lepiej szukać po ogłoszeniach-otomoto,allegro,olx aut z kraju i jeździć i każdego z osobna oglądać,czy powierzyć całą robotę pewnej osobie co sprawdza auta od lat z niemiec i zna się na rzeczy i daje nawet gwarancje na te auta?

Zadzwoniłem do pewnej osoby,która sprowadza auta.Poprosiłem o poszukanie dla mnie auta do pewnej kwoty.Nie było problemu.Ale usłyszałem podczas rozmowy jedną informację,która mnie,że tak powiem lekko zszokowała.Mimo,iż słyszałem o tym ,nie byłem pewny czy to prawda.Otóż usłyszałem od pana,ze sprowadzając auto z niemiec muszę się liczyć z tym,że auta będzie po kolizji,wypadku,bo auta bezkolizyjne lub bezwypadkowe są strasznie drogie.I spytał się czy zgadzam się na to.Z niepewnością potwierdziłem.

Jakie jest wasze zdanie?Skoro auta z niemiec muszą być po kolizji lub wypadku to czy znalazłbym auta z kraju,które nie miały kolizji-wypadku-czy to raczej niemożliwe?
I jak jest z cenami.Opłaca się sprowadzać dla siebie?
Yamakasi512
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: nie mam

01 Paź 2014, 18:59

Tak większość handlarzy sprowadza samochody właśnie po kolizjach. Naprawia je w Polsce tanim kosztem, po czym sprzedaje taki samochód za ładną sumę.

Samochody po wypadkowe w Niemczech są tanie z tego względu ,że Niemcy ich nie naprawiają a gonią dalej.
Czasami można dorwać ciekawy samochód z lekko uszkodzonym przodem/czy po kolizji po czym wykończyć go już w Polsce.

Dobre samochody się tam ceni.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

01 Paź 2014, 19:10

Zależy jakiego auta szukasz, jaki rocznik, jaki motor. Z pewnością Ci powiem że auta z Niemiec są ładniejsze i bardziej zadbane, ale oczywiście są droższe. Przykład to Audi A4 B7, które ostatnio miałem na oku - średnia cena w kraju 27-29tys, a średnia cena w .de to 32tys i więcej.

Warto się na tym znać, niektórych aut z silnikiem powyżej 2.0 nie opłaca się ściągać ze względu na dużą akcyzę.

Ja akurat siedzę w temacie BMW i powiem Ci że znalezienie dobrego BMW w Polsce graniczy z cudem. 90% już E39 jest zajechane w trupa! E46 z początku produkcji to już się robią ulepy.

Ja znalazłem idealne E34 z przebiegiem 180tys po dziadku każdy element w oryginalnym lakierze i 0 rdzy. Oczywiście 2.0 150KM + automat. Pamiętaj że nie kupuje się 3 litrowego V8 aby jeździć do kościoła. To samo diesla w Niemcowni. Nie wierz handlarzom w ich opowieści to są bzdury. Teraz mam E30 z 85r z malowanym i nie ściąganym 1 błotnikiem. Przebieg 80tys bez rdzy.

W Polsce co? Rok poszukiwań i nigdy nie znalazłem równie zadbanego auta. A szukałem długo E34 do 10tysięcy ( jak za golasa i 2.0 to spora kwota).

Czyli jednak się da. Tylko trzeba samemu mieć rozeznanie na mobile.de często są drogie auta i połowa osób to handlarze a jak się trafi okazja to kupuje auto handlarz i sprzedaję z zyskiem.
hendo
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 20 06 2012

01 Paź 2014, 19:26

Kieł napisał(a):Tak większość handlarzy sprowadza samochody właśnie po kolizjach. Naprawia je w Polsce tanim kosztem, po czym sprzedaje taki samochód za ładną sumę.

Samochody po wypadkowe w Niemczech są tanie z tego względu ,że Niemcy ich nie naprawiają a gonią dalej.
Czasami można dorwać ciekawy samochód z lekko uszkodzonym przodem/czy po kolizji po czym wykończyć go już w Polsce.

Dobre samochody się tam ceni.


To akurat wiem,ale chodzi mi o osobę prywatną, która sprowadza od lat auta z niemiec,nie jest handlarzem-ma inną normalną pracę,tylko sprowadzanie to taka jego ,,druga praca''.
Czyli można powiedzieć,że sprowadzanie dla siebie,a nie zakup sprowadzonego auta!

Nie chodzi mi o komisy o handlarzy itd,bo bałbym się tam cokolwiek oglądać.

Co do ceny auta to ok 10tys.Czy warto szukać w polsce,czy sprowadzać?
Yamakasi512
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: nie mam

01 Paź 2014, 20:12

Do 10 tys warto o ile szukasz auta z bardzo dobrym stanie, bardzo zadbanego, lepszym niż te z Polski.
Jednak jeśli się napalasz na auto młodsze, aby wyrwać taniej niż w PL to odpuść Niemcy nie oddają dobrych aut za grosze.
hendo
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 20 06 2012

01 Paź 2014, 20:21

hendo napisał(a):Do 10 tys warto o ile szukasz auta z bardzo dobrym stanie, bardzo zadbanego, lepszym niż te z Polski.

Dokładnie takiego.

Tylko zastanawia mnie jedno.
Ponawiając pytanie-Skoro auta z niemiec sprowadzane muszą być po kolizji lub wypadku(bo inaczej nie opłaca się sprowadzać) to czy znalazłbym auta w kraju,które nie miały za sobą kolizji-wypadku-czy to raczej niemożliwe?
Yamakasi512
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sztuczna inteligencja ma rozładować korki w Bangkoku
    Toyota Mobility Foundation razem z partnerami publicznymi i prywatnymi uruchomiła nowy projekt, w którym zaawansowana analityka danych przy użyciu sztucznej inteligencji i technologii uczenia się maszyn posłuży do ...
    Prestiżowa nagroda "Red Dot" dla samochodu Skoda Rapid
    SKODA Rapid otrzymała prestiżową nagrodę "Red Dot" przyznaną za wzornictwo. 37 ekspertów z jury konkursu "Red Dot Design Award" przyznało jedną z bardziej pożądanych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono ...

01 Paź 2014, 21:17

O dziwo w Niemczech są droższe auta niż w PL :mrgreen: Mówię poważnie.. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Paź 2014, 21:27

Pewnie zawsze są okazje, ale wiesz jaki jest polak? Dorwie okazje w Niemczech zobaczy że to może być więcej warte pojeździ, wymęczy odpicuje i wystawi za kwotę 3razy większą.

Polacy to kombinatorzy, więc jak ma być dla siebie lepiej dać tą samą kwotę i kupić w .de
Auta jak tylko przekraczają magiczną odrę to zaczyna się wszystko sypać :lol:
hendo
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 20 06 2012

13 Lut 2015, 16:58

Ja jestem za sprowadzeniem auta z Niemiec, są tańsze i lepszym stanie niż u nas. Znam firmę która zajmuje się sprowadzaniem samochodów z zagranicy. Zastanawiam się czy nie zgłosić się do nich po pomoc bo upatrzyłam sobie ostatnio mercedesa pod Berlinem i nie bardzo wiem jak go sprowadzić... Korzystaliście kiedyś z takiej pomocy?
pietrucha5
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: peugeot

26 Lut 2015, 00:10

Moim zdaniem z Niemiec, ale trzeba mieć chociaż podstawowe pojęcie o samochodach. Jak takowego nie mamy to będzie problem z wychwyceniem auta w dobrym stanie i niskiej cenie.
Pistolecik
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 88

01 Mar 2015, 00:43

Z Niemiec może być w lepszym stanie, ale auto z PL będzie miało łatwiejszą historię do zweryfikowania. Nie ma reguły. Tak naprawdę ciężko wykluczyć auto z importu, bądź "krajowe"...wszystko zależy od indywidualnego stanu samochodu, przebiegu i tego w jakich rękach był wcześniej.
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

19 Sty 2016, 20:33

Generalnie polecam kupowanie aut na zachodzie (Niemcy, Holandia , Belgia...), lecz nie jest to łatwe jeżeli ktoś nie miał kontaktu z tamtejszym rynkiem sprzedazowym...i tu pojawiaja sie firmy , ktore moga pomoc w kwestiach zarowno doboru marki jak i sprawdzenia auta i uzyskaniu tablic zjazdowych-ladnie brzmi, prawda? W praktyce nie jest to takie jednoznaczne jak na stronach internetowych mozna przeczytac badz zobaczyc na filmikach na yt. W moim przypadku wygladalo to koszmarnie...w zasadzie nie sprawdzilo sie nic z tych wszystkich zapewnien.
Niestety firma auta-z-niemiec.com jest u mnie na cenzurowanym za moj stracony czas, pieniadze i nerwy...
Po tych zbednych doswiadczeniach, ktorych nie zycze nikomu (ciaganie mnie po komisach ze szrotem pod turecka flaga) auto kupilem w Belgii od prywatnego właściciela- pomogl znajomy.
Neptun2
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 04 2008
Auto: WV

06 Mar 2016, 17:24

Ja jestem osobiście za sprowadzeniem samochodu z Niemiec. Mój znajomy ostatnio sprowadził przez taka firmę, auto-manager.eu, i jest bardzo zadowolony. Takie samochody są sprawdzone technicznie, mają lepsze wyposażenie, autentyczny przebieg i wiesz co masz. I nie są takie rozwalone jak te jeżdżone po tych polskich drogach. Jak będziesz chciał sam sprowadzić samochód, to znajdziesz tam też wszystkie potrzebne informacje dotyczące rejestracji auta i na co uważać, żeby się nie dać zrobić w balona. :ok:
Samochodzik16
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 13 08 1997
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: VW Scirocco
Silnik: 2.0 l TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

19 Wrz 2019, 14:01

Ja mam z niemiec, nie narzekam :)
podrzucam Wam chłopaki cztery punkty dla których sprowadzanie aut z Niemiec jest opłacalne
1. Auta używane z Niemiec – ogromny wybór
2. Auta uszkodzone – Niemcy nie chcą ich naprawiać
3. Używane auta z Niemiec – wyższych klas i lepiej wyposażone
4. Udokumentowany stan techniczny używanych aut z Niemiec
kubagola
Obserwowany
 
Posty: 1