Auto z salonu do 80 tysięcy - benzyna

11 Lis 2015, 18:55

nie wiem jak to ty liczysz. Jeżeli chcesz pokryć zakup w 100% z kredytu to kupując auto za np 70 tyś zł po trzech latach będzie Cię kosztowało ponad 110 tyś. Licz utratę wartości która w przypadku np HONDY civic może dojśc do 50%. Dodaj do tego ubezpieczenie pełen pakiet około 1000zł/rok daje na ponad 3000zł. średnio się to opłaca
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lis 2015, 19:16

50 % utraty wartości w civicu po 3 latach ? Jak 3 letnie sztuki chodzą po ~50 k co daję ~30 %. 50 % utraty to jedynie w pozostałych autach.
A co do AC w przypadku Japońców , nawet jeśli jeździsz pewnie to i tak jest to obowiązkowe wg. mnie . Civiki i inne Japońce są strasznie chodliwe.
Sam teraz zastanawiałem się czy brać 2 rok z rzędu AC , bo wydatek z rzędu 1300 zł a 300 daję sporą różnicę. Ale tak pomyślałem że jakby mi za.... auto z pod jakiegoś centrum handlowego to zostaję beż niczego, także w AC warto zainwestować.
Ostatnio edytowany przez sanvean23, 11 Lis 2015, 19:22, edytowano w sumie 1 raz
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

11 Lis 2015, 19:18

W przypadku Hondy 50% w 3lata?
To ile w takim razie straci ford?;> 60-70 hah :naughty:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

11 Lis 2015, 19:19

jak kupisz w miarę zadbaną używkę to nie będziesz ładował kupy szmalu na naprawy, a rzeczy eksploatacyjne typu klocki czy tarcze i tak musisz wymieniać, a jak kupować to używkę która największy spadek wartości ma już za sobą
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Lis 2015, 19:22

nie będe się kłucił...pocztaj kieł
ford focus też okolo 50%. jeden jak i drugi jest w tym samym segmencie
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lis 2015, 19:31

Co mam poczytać i gdzie? Oświeć mnie ja chętnie poczytam :)
Rynek zweryfikuje...i wcześniej podałeś mondeo a nie focusa.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [F] A8 D3 4,2 / 745i e65 / XJ 4,2 X350 / LS 430 mk3
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu F - silnik benzynowy o mocy około 300KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2004 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A8 D3 4,2 - 335KM - BMW ...
    Volkswagen Golf - kompaktowy hatchback do miasta
    W przypadku pięciodrzwiowego Golfa wersją najbardziej ekonomiczną wyposażoną w automatyczną skrzynię biegów, jest odmiana z jednolitrową, trzycylindrową jednostką benzynową o mocy 110 KM. Jej zużycie paliwa wynosi ...

11 Lis 2015, 19:40

legler napisał(a):nie będe się kłucił...pocztaj kieł
ford focus też okolo 50%. jeden jak i drugi jest w tym samym segmencie


3 letni focus jest o około 10 k tańszy niż Civic ,
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

11 Lis 2015, 20:10

Focus traci dużo na wartości przez floty i że auto na F to w PL nieuważane - niesłusznie
Civic bardzo dobrze trzyma ceny co pokazuje Civic VIII, gdzie na prawie 10 letnie auto w dobrym stanie trzeba szykować 27-28tys.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

11 Lis 2015, 20:31

Co do utraty wartości to oczywiście japońce tracą najmniej, ale ogólnie traci się na bogatym wyposażeniu. Po paru latach różnica między wypasionym autem a golasem zmniejsza się do minimum. Co do demo to jeśli nie będziesz nim jeździł długo(bo raczej nikt go prawidłowo nie dotarł) to jest ok, tylko będziesz drugim właścicielem.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3675
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lis 2015, 20:46

Co do demonstracyjnych samochodów to nie tkwijcie w błędnym przekonaniu...powtórzę to co napisałem w innym wątku a mianowicie...

"mam kolegę w salonie Seata, który zaprzecza takim poglądom...po drugie - tenże kolega z salonu Seata sam kupuje raz na 2 lata takie wersje demo...to nie jest tak, że nikt nie dba o te samochody. Już pisałem ale każdy pracownik salonu mimo, że auto jest ubezpieczone a klient w razie nieodpowiedzialnej jazdy odpowiada za szkodę, nie chce zaliczyć wtopy polegającej na tym, że to pod jego opieką auto zostało uszkodzone...
Druga sprawa, ktoś czasami na zimnym silniku przyciśnie - od razu auto się nie zepsuje a pamiętaj o tym, że na taki samochód masz dwuletnią praktycznie gwarancję...jeżeli padnie turbina i salon będzie twierdził, że źle jeździłeś bo piłowałeś turbo na zimny silniku - robisz kontrę tego rodzaju, że tak pewnie jeździli klienci...w razie w, zapewniam Cię, że przed Sądem wygrasz bez problemu...do tego jednak nie dochodzi bo salony dbają o takich klientów...akurat temu kolesiowi nie mogę nie wierzyć, szkoda, że Seaty mnie nie interesują..."

Czytaj więcej kombi-rodzinny-komfortowy-do-60-tys-zl-vt89262.htm#ixzz3rDKJsON5
marcinoski
Początkujący
 
Posty: 64
Prawo jazdy: 15 12 1995
Auto: 20 000
Silnik: Suzuki S-cross 2WD
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

12 Lis 2015, 21:10

Witam mialem ten sam dylemat ponad 2 lata temu wybralem honde civic hb 1.8 benzynka i jestem bardzo zadowolony auto zamowilem przez telefon :) oczywiscie wczesniej jezdzilem itd.ale przez tel.dzwonilem po wszystkich salonach i auto kupilem 120 km od domu rabat prawie 11000 tys acha ubezpieczenie nie takie straszne 2100 zl po roku 1700 zl po dwoch latach 1500 zl i masz swietu spokoj pozdrawiam
najlepszy zestaw dla mojej krysi!!!
mizer78
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: żory

22 Lis 2015, 18:42

Przeanalizowałem trochę ofert salonów i jedynym autem, które mógłbym kupić była Toyota Auris. Za ok 63k. W połączeniu z kredytem, AC i innymi opłatami koszt tego auta na kredyt był i tak b. duży, można powiedzieć, że koszt odsetek rat i utrata wartości samochodu pozwalałaby mi po kilku latach na kupno nowego auta segmentu B. I nie mówię tutaj o bazowej cenie auta, czyli 64 tysiącach. Łącznie ten zakup oscylował w okolicach 100k. Całkiem sporo, zwłaszcza, że rata miesięczna wynosiłaby ok 1300 zł ms-c. I tak przez 5 lat.

Zatem zdecydowałem się na kupno auta używanego za max. 20 tysięcy złotych.

Celuję w benzynowy, dobrze, żeby można było w nim założyć instalację LPG. To na czym mi zależy to dynamika jazdy, spory bagażnik i fajny, nowoczesny design. Fajnie, żeby auto było też stosunkowo młode no i najważniejsze: żeby przy uczciwym serwisie (nie u Pana Mirka w stodole) odwdzięczyło się bezawaryjną jazdą przez 2-4 lata.

Przejrzałem portale motoryzacyjne i wytypowałem kilka modeli/ wersji silnikowych, którymi zamierzam się zainteresować. Dlatego też proszę Was o ocenę tych pojazdów:

Mazda 6 2.0 (wiem o kiepskiej blacharce, ale tutaj najwyżej zainwestowałbym w zabezpieczenie)
Opel Vectra C 2.0T - kusi mnie to, że autko jest swego rodzaju sleeperem - jeden z najbardziej opatrzonych modeli na drogach z mocnym i zrywnym motorem
Peugeot 407 2.0 - to auto jest dla mnie wielką niewiadomą, ale sprzedaż w momencie premiery lepsza niż Passat przemawia za tym autem, plus pamiętam, że 406 była naprawdę solidnym autem
Renault Laguna II FL 2.0T - sporo słyszałem, że to królowa lawet, jednak podobno wersja poliftingowa jest już naprawdę dopracowana. Auto mi się podoba, zdecydowanie bardziej niż Vectra C. Alternatywnie dopuszczam również silnik 2.0 bez turbo.
Saab 9-3 - to auto bardzo mi się podoba, wygląda po prostu klasycznie i ponadczasowo. Za 5 czy 6 lat będzie wyglądał tak samo świeżo i młodo.

Plus dobrze, żeby auto nie spalało w rozsądnej jeździe w cyklu mieszanym więcej jak 10/100 ;)

Pomóżcie mi coś wybrać :)!
olek1762
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Focus

22 Lis 2015, 18:56

Mazda 6 2.0 - szukaj wersji poliftowej bez rdzy i zabezpiecz
Opel Vectra C 2.0T - bardzo dobry typ w tej kasie i całkiem żwawy
Peugeot 407 2.0 - delikatny wielowahaczowy zawias i problemy z elektronika ale silnik dobry
Renault Laguna II FL 2.0T - kolega ma zwykłe 2,0 z LPG i nic mu się nie dzieje - po liftingu naprawili większośc usterek
Saab 9-3 - oprócz trzeszczących plastików ciężko się czepić czegoś (może poza spadkiem wartości). Obowiązkowo bierz wersję turbo.

Z propozycji Audi A4 B6 1,8T Quattro jako dobra alternatywa dla Opla, Saaba i Laguny jeśli chodzi o dynamikę, najlepsza jeśli chodzi o trakcję, podobna z 407 jeśli chodzi o zawieszenie i niestety najdroższa.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

22 Lis 2015, 19:23

Myślę, że delikatne zawieszenie będzie najmniejszym problemem - straszono mnie nim i w 306 i ZX a w żadnym z nich nie miałem z nim problemów :)

W 407 boję się właśnie tej elektroniki...... ;)

Na a4 nie patrzyłem, patrzyłem za to na ten motor w Superbie. Aczkolwiek auto w ogóle do mnie nie przemówiło swoim wyglądem.

A4 nie brałem pod uwagę z prostej przyczyny - boję się, że bardzo ciężko będzie znaleźć w dobrej cenie zadbany model.... taki mamy rynek, że a4 jest na nim najpopularniejszym autem ostatnio... popyt rodzi podaż, więc obawiam się, że 99,9% aut to igiełki od dziadka z niemiec co tyko do kościoła jeździł :D
olek1762
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Focus

22 Lis 2015, 19:30

olek1762 napisał(a):A4 nie brałem pod uwagę z prostej przyczyny - boję się, że bardzo ciężko będzie znaleźć w dobrej cenie zadbany model.... taki mamy rynek, że a4 jest na nim najpopularniejszym autem ostatnio... popyt rodzi podaż, więc obawiam się, że 99,9% aut to igiełki od dziadka z niemiec co tyko do kościoła jeździł :D

ja trafiłem jedną za 18,5k + opłaty nawet nie bitą zbytnio ale przebieg był mniejszy o przynajmniej 100k od licznikowego - ogólnie dobra była ale nie kupiłem
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010