Auto z USA

24 Sie 2009, 07:59

Witam!

Poszukuję kontaktu żeby sprowadzić samochód z USA, szperałem trochę w internecie i widzę że można dograć tam super opcję za bardzo fajną cenę, szczególnie że kurs dolara jest teraz korzystny. Macie jakieś rady jak najlepiej kupić samochód z USA?

Dzięki pozdrawiam
gumson84
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Olsztyn

24 Sie 2009, 11:25

No nie wiem czy to nadal jest tak oplacalne jak rok temu...
Ja w roku 2007 sprowadzalem fabrycznie nowe Volvo S40 2,4 dla siebie- pojezdzilem nim troche, ale to co mi najbardzej przeszkadzalo to malo przestrzeni(kwestia auta) i dosyc duze spalanie(w USA praktycznie nie dostaniesz diesla, chociaz zaczynaja sie pojawiac).
Ale zachodu z tym- nie polecam poki co... :roll:
Formalnosci zalatwial mi kolega :cool:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

24 Sie 2009, 12:55

Tylko nowe lub oglądnięte osobiscie. 99% uzywek do sprowadzenia z USA to "bezwypadkowe" wraki poskładane z 3 innych. Kolejnym problemem w USA jest paleta silnikowa w samochodach. Amerykanie mają chore jazdy na punkcie wielkich pojemnosci. Przykładowo w Golfie V mają wolnossącą benzyne o pojemnosci 2.5 z moca 150KM. W wersjach europejskich taka moc jest generowana z benzyny ale 1.4. Oni mają bardzo tanią benzyne i podatki więc nie przejmują się pojemnoscią silnika.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

24 Sie 2009, 17:58

JerzyB333 napisał(a):Ja w roku 2007 sprowadzalem fabrycznie nowe Volvo S40 2,4 dla siebie

Można zapytać ile Cię cała impreza kosztowała? Auto + koszty?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

24 Sie 2009, 19:46

transport jakieś 1000 USD
opłaty 1500zł jezeli jest to na mienie przesiedleńcze

ja tak przywoziłem Dodge Caravana z 2007 roku 3.3 automatic

cena auta 8 000 USD :mrgreen:

acha wtedy USD był po 2 zł także .... hehehe
auto przecudne
andrewb25
 

24 Sie 2009, 22:20

No właśnie można znaleźć tam na prawdę super opcje tylko nie za bardzo wiem jak ściągnąć taki samochód. Może ktoś poleci jak dotrzeć do jakiś pośredników...?
gumson84
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Olsztyn
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Komfortowe fotele nowej Skody Octavia
    Ergonomiczne fotele nowej ŠKODY OCTAVIA zostały wyróżnione znakiem AGR "Testowane i zalecane" przez niemiecką kampanię Zdrowe Plecy (AGR - Aktion Gesunder Rücken). Fotele zyskały rekomendacje niezależnych ...
    [2018] Peugeot 508
    Peugeot pokazał swoje najnowsze dziecko - 508. Po bezpłciowym poprzedniku w końcu mamy dawkę zadziorności. Nie wiem jak Wam ale mi bardzo podoba się kokpit mimo, że nie jestem fanem dotykowych ekranów oraz piękny tył. ...

25 Sie 2009, 08:36

Dishman napisał(a):
JerzyB333 napisał(a):Ja w roku 2007 sprowadzalem fabrycznie nowe Volvo S40 2,4 dla siebie

Można zapytać ile Cię cała impreza kosztowała? Auto + koszty?



Volvo znalazl mi wujek w salonie- demowka- za 18 000 $, ze średnim wypasem, ale na manualu :cool: Kurs wynoisl wtedy kolo 2,45 za $
Calosc wyniosla mnie ok. 72 tysiecy. Wartosc na fakturze byla nieco nizsza :smile: Wersja 2,4 170 km z klima aut, radiem, materialowa tapicerka, kolor czerwony, alu 17. No ale i tak taniej niz w salonie- wtedy taki model cos kolo 110 kosztowal :neutral:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

25 Sie 2009, 15:24

MajkPZM napisał(a):[...] Amerykanie mają chore jazdy na punkcie wielkich pojemnosci. Przykładowo w Golfie V mają wolnossącą benzyne o pojemnosci 2.5 z moca 150KM. W wersjach europejskich taka moc jest generowana z benzyny ale 1.4. Oni mają bardzo tanią benzyne i podatki więc nie przejmują się pojemnoscią silnika.

Bez przesady... 1.4L to będzie w Europie ok 90KM a nie 150. Poza tym, te 90 koni jest nic nie warte bo osiągane dopiero przy wysokich prędkościach obrotowych, moment obrotowy podobnie, skutek jest taki że te "90KM" w ogóle nie jedzie i masz wrażenie że jedziesz jakimś 1.1L.

Jesli chodzi o główny temat to po w pisaniu w wyszukiwarkę hasła "auta z usa" wyskoczą ci firmy importujące auta. Wszystko za ciebie załatwią, choć może taniej było by kupić sobie bilet na samolot i wybrać coś samemu na miejscu ;) .
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

25 Sie 2009, 20:10

Bez przesady... 1.4L to będzie w Europie ok 90KM a nie 150. Poza tym, te 90 koni jest nic nie warte bo osiągane dopiero przy wysokich prędkościach obrotowych, moment obrotowy podobnie, skutek jest taki że te "90KM" w ogóle nie jedzie i masz wrażenie że jedziesz jakimś 1.1L.

to widac jaką masz wiedze w zakresie motoryzacji.


Bez przesady... 1.4L to będzie w Europie ok 90KM a nie 150

Silnik VW 1.4TSI moc 160koni, w nowej ibizie ten sam silnik 1.4TSI osiąga moc 185koni, jesli nie wierzysz sprawdz na stronach tych producentów.


Poza tym, te 90 koni jest nic nie warte bo osiągane dopiero przy wysokich prędkościach obrotowych, moment obrotowy podobnie, skutek jest taki że te "90KM" w ogóle nie jedzie i masz wrażenie że jedziesz jakimś 1.
1L
To idz na jazde testową nowym Polo 1.2TSI 105koni to zobaczysz jaki to ma power, poniżej 10sec do 100.

1.4TSI 185koni w ibizie ma 6.5sec do 100 więc znowu jestes w błędzie:)
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

26 Sie 2009, 08:10

MajkPZM napisał(a):
Bez przesady... 1.4L to będzie w Europie ok 90KM a nie 150. Poza tym, te 90 koni jest nic nie warte bo osiągane dopiero przy wysokich prędkościach obrotowych, moment obrotowy podobnie, skutek jest taki że te "90KM" w ogóle nie jedzie i masz wrażenie że jedziesz jakimś 1.1L.

to widac jaką masz wiedze w zakresie motoryzacji.

Jechałeś nową fiestą 1.4 albo corsą? Taczka była by bardziej dynamiczna. jak byś dobrze poczytał wątek to bys wiedział że ten silnik VW nie ma turbo. Taka jest twoja marna wiedza.


MajkPZM napisał(a):
Poza tym, te 90 koni jest nic nie warte bo osiągane dopiero przy wysokich prędkościach obrotowych, moment obrotowy podobnie, skutek jest taki że te "90KM" w ogóle nie jedzie i masz wrażenie że jedziesz jakimś 1.
1L
To idz na jazde testową nowym Polo 1.2TSI 105koni to zobaczysz jaki to ma power, poniżej 10sec do 100.

1.4TSI 185koni w ibizie ma 6.5sec do 100 więc znowu jestes w błędzie:)

To bardzo interesujące... ;) Jak by w silniku 2.5 zamontować turbo to pewnie miałby z 400 KM. i 4 s do setki. :P Poczytaj wątek i potem się zastanów i dopiero wtedy wygłaszaj swoje mądrości ale wątpię żebyś zrozumiał o czym piszę.

A tak w ogóle chciałbym wiedzieć co to wszystko co napisałeś ma się do tematu wątku?
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

26 Sie 2009, 20:49

JerzyB333 napisał(a):Volvo znalazl mi wujek w salonie- demowka- za 18 000 $, ze średnim wypasem, ale na manualu :cool: Kurs wynoisl wtedy kolo 2,45 za $
Calosc wyniosla mnie ok. 72 tysiecy.

Wychodzi na to, że samo auto kosztowało 44 tys. zł, czyli praktycznie połowa poszła na opłaty i transport... . Troszkę drogo.
andrewb25 napisał(a):transport jakieś 1000 USD
opłaty 1500zł jezeli jest to na mienie przesiedleńcze

ja tak przywoziłem Dodge Caravana z 2007 roku 3.3 automatic

cena auta 8 000 USD :mrgreen:

acha wtedy USD był po 2 zł także .... hehehe
auto przecudne

Czyli rozumiem, że taki Dodge wyniósł Cię ok. 20 tys. zł?
A opłaty nie jako mienie przesiedleńcze tylko normalne. Dużo wyższe?

Skoro za 20 tys. zł można mieć prawie nowy samochód, to czemu nie poszukać czegoś w postaci właśnie Volvo (lub czegoś tych gabarytów?).
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

27 Sie 2009, 07:47

na stronach importerów aut ze stanów są kalkulatory celne, łatwo policzysz ile masz do zapłacenia, trzeba pamiętać żeby podać cenę wraz z transportem bo transport również podlega opodatkowaniu i opłatom celnym.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

27 Sie 2009, 16:08

Dishman napisał(a):
JerzyB333 napisał(a):Volvo znalazl mi wujek w salonie- demowka- za 18 000 $, ze średnim wypasem, ale na manualu :cool: Kurs wynoisl wtedy kolo 2,45 za $
Calosc wyniosla mnie ok. 72 tysiecy.

Wychodzi na to, że samo auto kosztowało 44 tys. zł, czyli praktycznie połowa poszła na opłaty i transport... . Troszkę drogo.
andrewb25 napisał(a):transport jakieś 1000 USD
opłaty 1500zł jezeli jest to na mienie przesiedleńcze

ja tak przywoziłem Dodge Caravana z 2007 roku 3.3 automatic

cena auta 8 000 USD :mrgreen:

acha wtedy USD był po 2 zł także .... hehehe
auto przecudne

Czyli rozumiem, że taki Dodge wyniósł Cię ok. 20 tys. zł?
A opłaty nie jako mienie przesiedleńcze tylko normalne. Dużo wyższe?

Skoro za 20 tys. zł można mieć prawie nowy samochód, to czemu nie poszukać czegoś w postaci właśnie Volvo (lub czegoś tych gabarytów?).

Dishman, nie zapominaj ze Dodge, Jeepy, Chryslery to "wyrob" lokalny i amerykancy tak naprawde nie cenia ich wysoko- duza utrata wartosci.
Volvo tak szybko by nie stanialo, kolo 16 tys USD koszyuja roczne sztuki :cool:
pozdro
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ