Auto za 5000zł maksymalnie 6000zł

Auto za 5000zł maksymalnie 6000zł

16 Cze 2016, 03:11

Witam. Wiem, że sporo tu podobnych tematów, przeczytałem te ostatnie szczególnie i natchnęło mnie to do utworzenia własnego, z własnymi oczekiwaniami :) Otóż do tej pory poruszałem się autkiem ojca i wreszcie czas nadszedł na zakup drugiego, którym będę jeździł głównie ja. Budżet tak jak w temacie - 5000 zł, maksymalnie 6000, ale to już raczej bez żadnych dodatkowych kosztów związanych z zakupem. Auto najlepiej z niedużym silnikiem, jakieś 1.4, 1.6 lub diesel. Gaz? Nie jestem do końca przekonany co do kupowania auta z LPG, chyba że byłaby to pewna inwestycja, a autko nie byłoby już zmęczone instalacją. Nie mam żadnych szczególnych wymogów co do wyglądu i zastosowania, byle nie kombi :) Jak do tej pory interesowały mnie głównie samochody takie jak: Ford Focus, Seat Ibiza/Cordoba FL, Peugeot 206, ale oczywiście nie jestem zamknięty na inne propozycje. Japończyki raczej odpadały ze względu na problemy z rdzą, gdyż jednego już w domu mamy i jest z nim gorzej z dnia na dzień... ale nie mówię nie, gdyby było coś fajnego :) Jestem ze świętokrzyskiego, więc interesują mnie auta głównie z tego województwa, ewentualnie łódzkie lub śląskie w pobliżu świętokrzyskiego :D Jak dotąd przejeździłem pobliskie komisy itd. niestety większość aut to strasznie zużyte i wypierdziane modele. Byłem też oglądać Peugeota 206 z Niemiec u jednego handlarza, ale mimo atrakcyjnego wyglądu, okazało się że silnik nadaje się do wyrzucenia, a nie jazdy. Chcę samochodzik na max 4 lata i potem zmiana na coś lepszego, już za swoje ciężko zarobione pieniądze :D Bardzo prosiłbym o pomoc, może ktoś podeśle jakieś ciekawe oferty :) Ja już szczerze mówiąc nie mogę patrzeć na olx, ale postaram się poszukać jutro i też załącze coś w tym temacie do waszej oceny :) Pozdrawiam.
Yascarr
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Auto za 5000zł maksymalnie 6000zł

16 Cze 2016, 10:01

Zależy jak często masz zamiar jeżdzić to doradzimy jakiego silnika szukać.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

16 Cze 2016, 11:27

Na faktycznie, wymagania zgoła inne niż średnia dla tego budżetu :roll:
Nie szukaj takich hebli u handlarzy, bo na takich zarabiają najwięcej i najwięcej kombinują. Na wstępie przeczytaj ten poradnik http://www.forumsamochodowe.pl/poradnik-kupujemy-auto-za-kilka-tys-zl-vt92465.htm
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

16 Cze 2016, 13:14

Autem będę robił jakieś 20km dziennie do pracy, a do tego cały wekeend jakieś wypady ;) Szczerze myśląc byłem pewien, że w takim przedziale cenowym można znaleźć np. 206 albo Astre II w dobrym stanie, którym pojeżdżę te 4 lata bez jakichś gigantycznych remontów :) Jeżeli źle kombinuje to chętnie wysłucham waszych propozycji :)
Yascarr
Nowicjusz

16 Cze 2016, 18:15

[link wygasł]

Co wy na to? :D
Yascarr
Nowicjusz

16 Cze 2016, 18:56

1. Jesteś hipokrytą, bo w pierwszym poście było "żadnych kombi"
2. Obstawiam, że to handlarz
3. Za tani wobec rocznika i swojej "perełkowatości" :roll:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LS będzie miał silnik V6 Lexus LS będzie miał silnik V6
    Lexus zarejestrował w japońskim urzędzie patentowym znak towarowy "LS 350". W praktyce oznacza to, że gama jednostek napędowych przechodzącej obecnie próby drogowe nowej, piątej generacji flagowej limuzyny Lexusa obejmować ...
    Opel Zafira Tourer 1,6 CDTI najbardziej wydajny turbo diesel Opel Zafira Tourer 1,6 CDTI najbardziej wydajny turbo diesel
    CDTI ECOTEC o pojemności 1,6 litra to całkowicie nowy i najbardziej ekologiczny silnik w historii firmy, który zadebiutuje w Genewie w modelu Zafira Tourer. Zastosowanie technologii "BlueInjection" SCR (selektywna ...

• Re: Auto za 5000zł maksymalnie 6000zł

16 Cze 2016, 19:07

Nie jestem ekspertem, pojawiłem się tutaj żeby prosić o pomoc. Myślę tylko, że za 6 tyś można już kupić coś, co będzie po prostu wyglądało lepiej niż DU czy jakiś Fiacik. Nie potrzebne mi kombi, ale jeżeli mam do wyboru zdrowe dobre kombi i jakiegoś pięknego trupa, to wiadomo że wolę kombi.
    Yascarr
    Nowicjusz

16 Cze 2016, 23:27

A przepraszam co masz do Daewoo czy Fiata? Za te pieniądze patrzysz na stan a nie konkretny model..

Skąd wiesz ze ten Focus jest dobry? Byłeś oglądałeś? Po zdjęciach wszystko jest piękne a na miejscu wychodzi zupełnie co innego..
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: jest kilka ;)
    Paliwo: Benzyna

• Warto przeczytać
    • Kia Sportspace, wnętrze
      Nissan Patrol GR Y60, Off Road, 3
      I edycja Tor Poznań Track Day PROFI 2012, 4
      Zabytkowe motocykle